Oby polscy rolnicy nie byli dłużej gnojeni przez Sawickiego

 |  Written by mieszczuch7  |  2
 Na pasku w TVP Info leci informacja, że szef unijnej komisji ds. rolnictwa zapowiedział, że w ciągu najbliższego tygodnia przedstawi nowe propozycje rozwiązań wspierających rolników poszkodowanych przez embargo rosyjskie, stanowiące polityczny odwet za sankcje nałożone przez UE. To światełko w tunelu dla polskich rolników!
 
 Jak powszechnie wiadomo, najbardziej przez sierpniowe kontr-uderzenie Putina ucierpieli rolnicy polscy i z krajów nadbałtyckich, ale najdonioślej słyszalne są głosy mleczarzy z Francji i producentów masła z Niemiec. Jak dotąd, jak zwykle, minister Sawicki ulegał ich perswazji i śpiewał, jak mu zagrali w Paryżu i Berlinie. Na przykład, że będziemy szukać nowych rynków zbytu w Azji, ple ple, paplanina o zamkach na piasku... Nowe propozycje, zapowiedziane dzisiaj wieczorem przez Daciana Ciolosa, które mają być korzystniejsze dla polskich rolników, zostały teraz istnym rzutem na taśmę wywalczone przez posłów do Parlamentu Europejskiego z PIS. To jest ich oczywisty, niewątpliwy sukces, znów wyrąbany wbrew oporowi, bezwładowi rządowemu, wbrew i przeciwko niejako ministrowi Sawickiemu.
 
Teraz, gdy wszyscy zastanawiają się nad składem nowego rządu Ewy Kopacz, wypada powiedzieć, że gdyby Sawicki miał pozostać na swym stołku, to byłby wielki, oburzający skandal! 
 
 PS. Więcej na ten temat można przeczytać na blogu posła Kuźmiuka i - mam nadzieję - wkrótce również Wojciechowskiego.


Ilustracja: http://www.naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,393860,wiecej-jablek---l...

   

5
5 (4)

2 Comments

Obrazek użytkownika Danz

Danz
No tak, ale o tym się lemingi nie dowiedzą, lemingi muszą wierzyć, że to PO i PSL bronią interesów Polski, a PiS to samo zło.
Rzeczywistość jest diametralnie różna od propagandy.
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika ciociababcia

ciociababcia

Izby rolnicze apelują do konsumentów o kupowanie w sklepach polskiej żywności, co ma poprawić sytuację rolników i zakładów sektora spożywczego.

Rosyjskie embargo uderzyło nie tylko w eksporterów, ale przyczyniło się także do spadku cen wielu produktów rolnych na rynku krajowym. Taką opinię wyraził Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych. Szmulewicz wyjaśnił, że spadają ceny przetworzonej żywności, a to powoduje też obniżanie się cen skupu płodów rolnych. Jego zdaniem, dużym problemem jest praktyka dużych sieci handlowych, które naciskają na firmy spożywcze o obniżanie cen zbytu, wykorzystując trudną sytuację rolników i przetwórców z powodu rosyjskiego embarga. Jako przykład takich działań prezes KRIR wskazał sektor mleczarski – na mleczarniach wymusza się obniżanie np. cen serów, które w dużej ilości wywoziliśmy do Rosji, ale w sierpniu eksport został przez Moskwę zablokowany.

Dlatego Wiktor Szmulewicz zaapelował do konsumentów, aby ze względu na obecną sytuację rolników i przetwórni rezygnowali z zakupów importowanej żywności i nabywali polskie owoce, warzywa, sery, wędliny i inne produkty. – Całe społeczeństwo musi się zmobilizować, żeby pomóc grupie, która najbardziej na tym cierpi: rolnikom i przetwórcom rolno-spożywczym – powiedział Wiktor Szmulewicz. Gdyby te apele poskutkowały, to dzięki większemu popytowi na krajowym rynku na polską żywność sektor rolno-spożywczy łatwiej przetrwałby wojnę gospodarczą, którą wywołała Rosja. Tymczasem nasi rolnicy nie mogą póki co liczyć na znaczące wsparcie finansowe ze strony Komisji Europejskiej, która przeznaczyła na pomoc rolnikom w całej UE tylko 125 mln euro i te pieniądze już się wyczerpały.

http://naszdziennik.pl/wp/97589,kupujmy-polskie.html

_________________
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Więcej notek tego samego Autora:

=>>