Opozycja przegrała wojnę o aborcję

 |  Written by Danz  |  0
Nawet onet, czyli Andrzej Stankiewicz dostrzegł klęskę opozycji.
 
  • Nowacka atakuje posłów PO i Nowoczesnej, którzy nie poparli jej pomysłów. Z tego powodu projekt liberalizacji aborcji upadł i Sejm nie będzie się nim dalej zajmował.
  • W Platformie i Nowoczesnej czystki. Z PO wyrzuceni zostali posłowie głosujący przeciw ustawie Nowackiej, z kolei w Nowoczesnej jest odwrotnie - swe członkostwo w klubie zawieszają ci, którzy liberalizację popierali.
  • Kierownictwa obu partii udają zaskoczenie. Szkopuł w tym, że gołym okiem było widać, że Nowacka umieściła w projekcie takie zapisy, które musiały doprowadzić do wewnętrznych konfliktów w PO i Nowoczesnej. I nie miały najmniejszych szans na wejście w życie, bo nie zgodzi się na nie PiS.

Gdyby prześledzić historię aborcyjnych głosowań Platformy, to ta trójka posłów zawsze konsekwentnie opowiadała się za zaostrzeniem przepisów i przeciwko liberalizacji prawa do przerywania ciąży. Tym razem standardowe głosowanie Marka Biernackiego, Joanny Fabisiak i Jacka Tomczaka skończyło się dla nich wyrzuceniem z partii.

Czemu? Bo zdezorientowane kierownictwo PO zdecydowało się rzucić ich na pożarcie wściekłemu elektoratowi liberalno-lewicowemu. Liczy, że w ten sposób wybrnie z kryzysu, jaki wywołało odrzucenie przez Sejm projektu liberalizującego aborcję, którego twarzą jest liderka lewicy Barbara Nowacka. Projekt upadł, bo zawiedli posłowie opozycji - część głosowała przeciw, część się wstrzymała, ale największa grupa udawała, że jej nie ma.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/opozycja-przegrala-wojne-o-abo...

5
5 (1)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>