Paradka

 |  Written by  |  7

Mimowolnie wybrałem się na paradę Schumana. To znaczy ja wybrałem się z psem Frodo do Ogrodu Saskiego, a parada wybrała ten moment, aby wesoło przemaszerować vis a vis.

 

Ach, co to była za parada!

 

A właściwie paradka. Używam tej zdrobniałej formy nie po to, aby dokuczać Paradzie, Paradującym, Europie zjednoczonej oraz samemu śp. Schumanowi. Po prostu parada nieduża była, a więc określenie jej mianem paradki nie jest niczym niestosownym.

 

Paradka – w liczbie ok.1500 osób, co jest oceną optymistyczną – przemaszerowała sobie przy wtórze... nie, bynajmniej nie „Ody radości, ale jakiś afrykańskich bębnów. Bębny były naprawdę fajne, choć nie wiem, kto bębnił. Być może zapowiadały one najbliższą przyszłość UE, tj. zjednoczenie z Afryką, a przynajmniej północną jej częścią.

 

Tak, że szału nie było, choć Bozia słoneczka nie poskąpiła.

 

Nie chciałbym wyciągać z tej frekwencji daleko idących wniosków, więc wyciągnę blisko idące:

 

Wydaje mi się, że większość domorosłych – warszawskich i przyjezdnych – Europejczyków poskąpiła paradce swojego jakże cennego czasu, rezerwując go na kodeinowy marsz kucyków (i ex-kacyków). Paradce  w paradę  wszedł kodeinowy kurcgalopek, i tyle.

PS. A Onet spolszczył ojca Europy, a fe!

Parada Szumana przechodzi ulicami Warszawy

Ulicami Warszawy ruszyła Parada Schumana. Przemarsz rozpoczął się u zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i ul. Miodowej. Organizatorzy podkreślają, że celem Parady jest zamanifestowanie idei proeuropejskiej i aktywnej roli Polski w Unii.

5
5 (5)

7 Comments

Obrazek użytkownika Danz

Danz
Na tweeterze aż huczy od prześmiewczych mem-ów: było ich ćwierć miliona, a nawet pińćset.
Pozdrawiam.
p.s.
Oczywiście mam na myśli demonstrację KOD-u, PO i Niezależnej.Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika Danz

Danz
Prawda, z tym, że wg. mediów obydwie parady się połączyły.  Może rzeczywiście mój wpis jest dygresyjny, sorry.wink
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika tł

W istocie rzeczy, mowa o dwóch różnych manifestacjach, paradzie Schumana, którą relacjonują w notce oraz manifestacji tzw. opozycji, której nie oglądałem. Na pierwszej było ok.1500 uczestników, na drugiej, podobno, pierdylion. Razem: pierdylion + 1500. To, co oglądałem po drugiej, to porzucony w Ogrodzie Saskim transparent z napisem: Lud tego nie kupi, lud nie jest głupi ;-)))!
Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
Ja bym się za bardzo nie pocieszał. Czasami jest tak, że snieżka spadnie i się rozbije. Miejmy nadzieje, że tak będzie i teraz. byłoby źle, gdyby śnieżka zamieniła się w kulę śniegową.

Analizując poważnie, PO i KOD osiąga ten poziom liczebności, który wkurzona prawica osiągała w latach 90. Na razie jest to więc pokaz bezsilności. I oby tak zostało na długo. Ale i tak jest ich zbyt wielu, a kolejne demonstracje i trąbienie o ponad stu tysiącach będzie ich cementować. niestety.
Obrazek użytkownika tł

Myślisz, że oni...?

Bądź jak kamień, stój, wytrzymaj
Kiedyś te kamienie drgną
I polecą jak lawina
Przez noc, przez noc, przez noc

A ja myślę, że to nie te kamienie...

Więcej notek tego samego Autora:

=>>