Partia wolna od populizmu

 |  Written by Jonathan  |  3
Czytaj: partia pryncypialna, wierna krajowi i wyborcom, prorozwojowa, propaństwowa, nie ulegająca pokusom władzy, niepodatna na koniukturalne zawirowania sympatii elektoratu, konsekwentnie realizująca program rozwoju państwa i poprawy bytowania i pozycji narodu. Partia ludzi mądrych, pełnych empatii, życzliwych, pochylających się z troską nad problemami życia codziennego i kłopotami obywateli, w dzień i w nocy myśląca co zrobić, by żyło się lepiej. Dwoma słowy: Platforma Obywatelska.

"– PO nie będzie ulegała populizmowi. Nie będziemy się bali podejmować trudnych decyzji. Jesteśmy odpowiedzialni za Polskę, za budżet – mówiła Kidawa-Błońska podkreślając, że w przypadku projektów ustaw najważniejsza jest ich zawartość merytoryczna, a nie to, czy zgłasza je opozycja, czy koalicja. 

Jej zdaniem reformy, które proponuje Andrzej Duda m.in. dotyczące zwiększenia kwoty wolnej od podatku w takiej formie są nie do przyjęcia. – To są ogromne pieniądze. Nie zmieniając niczego innego, naszego państwa na to nie stać – stwierdziła [rzecznik rządu Kidawa-Błońska].

Ostatnie zdanie jest chyba zgodne z prawdą. Po zapłaceniu za policzki, ośmierniczki, kilometrówki, marnotrawstwie drogowym i stadionowym, wpłatach dla Grecji i ludzi z dawnych kolonii włoskich i francuskich, po wypłaceniu odpraw i poborów jaśnie państwa europejskich, państwa rządzonego przez PO nie stać by służyć jego obywatelom. Pozostaje wierzyć, że obywatele wyciągną wnioski już jesienią i nie będą się bali podjąć odpowiedniej decyzji i zmienią coś, czyli rząd.
http://www.tvp.info/20242320/kidawablonska-o-planowanych-reformach-dudy-...

5
5 (2)

3 Comments

Obrazek użytkownika Jonathan

Jonathan
populizm w nazwie :) Więc to bardzo jest zabawne takie gadanie. I zdecydowanie wolę kwotę wolną od podatku. Ponoć w Botswanie wynosi ona 14 200 zł (po przeliczeniu oczywiście)

Be careful what you wish for, cause it may come true.
Obrazek użytkownika polfic

polfic
Moim skromnym zdaniem, podwyższona kwota wolna od podatku by znacząco zwiększyła wpływy do budżetu.

Więcej notek tego samego Autora:

=>>