Piękne (pegeerowskie) pole

 |  Written by  |  8

Adam Stanisław Szejnfeld, europoseł PO.

Gdy patrzę na posła Szejnfelda, to moje pierwsze skojarzenie jest zawsze takie samo – senatorska głowa! Senatorska głowa po dwakroć, bowiem męska twarz posła z białym, zaczesanym do tyłu włosem jest senatorska, tak samo jak zalety umysłowe jej szczęśliwego właściciela. Po prostu bicefalia w najlepszym znaczeniu tego słowa(!):

Poseł Szejnfeld jest rosłym, przystojnym mężczyzną, co docenia płeć piękna:

 

Jego przenikliwy, do bólu, analityczny umysł...

 

 

… równoważy humanistyczna empatia i iście renesansowy talent literacki...

 

 

Skąd wziął się ten tytan intelektu i humanistycznej wrażliwości w naszej smutnej rzeczywistości, pełnej karłów pozbawionych zarówno empatii, jak i talentu?

Otóż wziął się on z P(aństwowego) G(ospodarstwa) R(olnego). Zanim poseł Szejnfeld zajął się studiami nad prawem w murach szacownego UAM w Poznaniu, studiował on był – niczym święty Franciszek – braci mniejszych w technikum ze specjalnością zootechnika. Tak na marginiesie, cóż za wspaniałą parę tworzyłby on z innym zootechnikiem (z cenzusem), Moniką Olejnik!!! Jaka szkoda, że los nie zetknął ich w odpowiednim momencie!

Zakończywszy – summa cum laude – edukację zootechniczną, poseł in spe Szejnfeld został zmuszony przez reżym komunistyczny do pracy w środowisku nieprzystającym do wymiaru jego osobowości – w kombinacie PGR Szamocin. Rzec by można, że perłę rzucono przed wieprze!

Muszę się jednak zastrzec, że nie znam profilu hodowli w ww. wzmiankowanym kombinacie, a zatem nie jest wykluczone, że perłę rzucono przed maciory, jałówki lub klacze...

http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=Adam_Szejnfeld

Dalsze losy posła Szejnfelda w ogromnym skrócie przedstawia linkowana powyżej notka biograficzna z Encyklopedii Solidarności.

Poseł Szejnfeld jest wspaniałym przykładem polskiego self made man`a. Pozostaje nam tylko żałować, że Leszek Balcerowicz zniszczył potencjał tkwiący w naszych pegeerach!

Choć nie do końca!!!

5
5 (5)

8 Comments

Obrazek użytkownika HdeS

HdeS
No nie tak do końca jest, że ta chłopina nie została doceniona. Sam Doktor Jan będąc żywym (a czy to pewne, że teraz jest nieżywym...?) pozytywnie wyrażał się o naszym milusińskim co samo w sobie jest "nie w kij pierdział"! Wypadało by to, a może raczej by-dło, uszanować!
Obrazek użytkownika tł

To prawda, HdeSie, to prawda! Dr Jan docenił, senator Stokłosa docenił... Ale lud ciemny nie docenił i nadal nie docenia... Może przynajmniej Europa doceni.... Taki Schulz na przykład, też wrażliwy i pełen empatii humanista...
Obrazek użytkownika Szary Kot

Szary Kot
zapomniałeś wspomnieć o innym wiekopomnym wpisie naszego poety:Wrażliwiec... heart
 

"Miejcie odwagę... nie tę tchnącą szałem, która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem przeciwne losy stałością zwycięża."
Obrazek użytkownika tł

O niczym nie zapomniałem. Po prostu trudno komukolwiek  ogarnąć całokształ tego zjawiska!
Obrazek użytkownika boldandcharm

boldandcharm
Adam z gołębicą na balkonie... Ufam, że ta gołębica to alegoria, bo inaczej, jak mały nie okazałby się Adam, gołebica przepadła ;-) Przypomina mi sie też dr Sztrosmajer ze " Szpitala na peryferiach" i jego porzekadło. Gdyby tak odczytać głębokość komunikatu Adama Esza niebawem spłodzi dziecko z głupotą. Esz jest skromnym zoofilem, przepraszam, zootechnikiem,  jednak.
Obrazek użytkownika Hun

Hun
...tym rzucaniem jest... Jakieś perły, jakieś bydlątka...
Jako prosty ale uczciwy zootechnik, Adam Esz powinien miewać tyle roboty, że nie wiedzieć, w co tu ręce włożyc... Ale ja, dziecięciem będąc w epoce, gdy Polska rosła w siłę, a Ludziom żyło się dostatniej, widziałem w TV pewien program, w którym Zotechnik wkładał rękę po sam bark w.... Jednej Krowie... W tym dniu postanowiłem, że jednak zostanę archeologiem, a nie farmerem...blush

Adamie (Esz), co w pegieerze błogosławił aksamitny dotyk Twoich Rąk, że spytam...

Pzdr,
antyzootechniczny H...

"...And what do you burn, apart from witches?   - More witches!..."
Obrazek użytkownika boldandcharm

boldandcharm
Jest nowy rodzaj sennego koszmaru:
Budzisz sie rano na balkonie Adama Esza. Jestes gołębicą.
He, he, he, he....
Obrazek użytkownika tł

Panowie, wdzięczny jestem za glossy do tematu pięknego pola. W zasadzie nie mam nic do dodania, wyjąwszy fakt, że życie zootechnika różami nie jest usłane. A Pan A.Sz. florystą w swojej karierze jeszcze nie był....

Więcej notek tego samego Autora:

=>>