Polfic ma zawsze rację :)

 |  Written by polfic  |  6

Witam,

Tak pisałem 13 sierpnia 2015 !!!! w notce pod znamiennym tytułem "Pomóc Kukizowi".*

"Generalnie popierając PiS, uważam, że ze względów strategicznych powinniśmy mu pomóc. Nie, nie chodzi o pomoc w referendum, które według mnie jest sprawą bez większego znaczenia. Powinniśmy mu pomóc w tym, żeby ruch Kukiza wszedł do Sejmu. Nie należę do osób, którzy w jego wyborcach widzą popalikotowców czy innych gamoni. Widzę tych, którym sprawa kraju rzeczywiście jest ważna, i podejrzewam, że mam rację. To są ci ludzie, o których pisałem, że w nich duch w narodzie się odradza, a z różnych względów PiS-u nie będą popierać.

Dlaczego tak? Bo to jest ta szansa, żeby tej całej komunistycznej swołoczy z PO i innych wbić ostateczny kołek osikowy. Jest szansa na wspólną większość konstytucyjną, a tej szansy nie można zmarnować. Nie możemy też zmarnować tego ducha, który dopiero się tworzy"

Prof. Andrzej Zybertowicz teraz: **

"Każdy system społeczny jest efektem tysięcy spontanicznych procesów, pośród których obecne są procesy świadomie sterowane, ale stanowią one drobną część. Z kolei koncepcja układu zakłada, że pewni kluczowi aktorzy się dogadują, że występują ukryci koordynatorzy całości - ale w tym sensie układ przekształcił się już w sieci pasożytniczych grup interesów, które w ubiegłym roku okazały się niezdolne do konsolidacji w warunkach rosnącego dla nich zagrożenia. Gdyby to zagrożenie pochodziło tylko od PiS, to być może PO/PSL (polityczna czapa nad sieciami pasożytniczych grup interesów) dałaby sobie z tym radę, ale otrzymali jeszcze zaskakujący, oddolny strzał od Kukiza.

Mój kolega filozof mówi: mam synów trzydziestolatków, typowych przedstawicieli klasy średniej, którzy głosowali na Kukiza. To Kukiz odebrał staremu "układowi" tych wyborców, których samo PiS nie potrafiło sobie zjednać. Tak otworzone zostały drzwi dla reform naszego państwa."

 

Umięjętności przewidywania, analiz, błyskotliwości umysłu możecie mi tylko pozazdrościć :)

Cóż, taki już jestem. :))

​Ileż to ja hmmm... uwag przeczytałem, ile komentarzy tutaj nieprzychylnych - radzę poczytać teraz co pisaliście pod moim tekstem.

​No i jeszcze jedno - Dla doradcy prezydenta i doradcy szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, strzał był zaskakujący. Dla prostego chłopaka z prowincji strzał wcale zaskakujący nie był. :)))​

Pozdrawiam :)

* http://www.blog-n-roll.pl/en/pom%C3%B3c-kukizowi#.Vrz6y4-cGF4

** http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-andrzej-zybertowicz-uklad-...

5
5 (3)

6 Comments

Obrazek użytkownika Szary Kot

Szary Kot
Polfic się odnalazł.
No owszem, są w parlamencie, ale sam widzisz jak labilne tu ugrupowanie. Nigdy nie można być pewnym, jak się zachowają, a reformowanie państwa, to nie zabawa dużych dzieci demonstrowanie niezależności.
Czasami takich nawiedzonych kukizowców spotykam na TT. Ileż agresji i poczucia mania racji...
 
 

"Miejcie odwagę... nie tę tchnącą szałem, która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem przeciwne losy stałością zwycięża."
Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
Polfic ma tylko na myśli, że nie doceniamy Jego geniuszu laugh

@Polfic
Pisałem różne rzeczy o kukizach, bo oczywiście wspierałem PiS, więc trudno ode mnie oczekiwać, bym pompował kukizów. O tym, że Morawiecki wejdzie z listy Kukiza nie miałem pojęcia i w ogóle nie przewidziałem jaką rolę Morawiecki będzie odgrywał.

Zwracam tylko uwagę, że Marian Kowalski jakoś wypadł z ruchu Kukiza. Dziwnie przypomina to:
1. wymanewrowanie Płażyńskiego z PO;
2. wymanewrowanie JM Rokity z PO.

Najpierw miał byc wielki ruch narodowy. Łączący różne nurty, i owszem. Potem nagle wyskoczył Kukiz z oburzonymi. Potem narodowcy przylepili się do Kukiza. Potem Kukiz wyciął Kowalskiego. Za jakiś czas pewnie wytnie i Morawieckiego (bo za stary). Zostanie tylko sam Kukiz i lepiący się do niego różni ludzie, niekoniecznie narodowcy. Bo tych w kolejnym rozdaniu też wytnie.

Natomiast jeśli chodzi o gesty rozpaczy, to niewątpliwie dobry wynik Kukiza w wyborach prezydenckich był rodzajem demonstracji w stosunku do PiS i PO. "Nie interesuje nas Wasz Smoleńsk" - taki był wyraźny komunikat do PiS. "Jesteście bandą złodziei i nieudaczników" - taki był komunikat do PO. Inaczej mówiąc ruch Kukiza przypadkowo zrobił coś dobrego, jak skandynawski bóg ognia - Loki.
Obrazek użytkownika polfic

polfic
"ruch Kukiza przypadkowo zrobił coś dobrego"

​Może i przypadkowo, ale zgodnie z moim scenariuszem, więc .... nieprzypadkowo smiley

Więcej notek tego samego Autora:

=>>