Polityczna schizofrenia D. Tuska - w cytatach

 |  Written by Enik  |  4
 

Polityka to brudne zajęcie. Tuskowe wypowiedzi utwierdzają mnie w przekonaniu, że garnitury premiera ubabrane są w błocie po łokcie. Jako polityk wypowiadał się na przeróżne tematy, co jest jego prawem i obowiązkiem. Jednak niektóre z jego słów wprawiają w osłupienie odbiorców, zwłaszcza tych myślących. Efekt „gęsiej skórki” wywołują zestawione obok siebie premierowe przemyślenia, które prezentują skrajnie różne poglądy na konkretną sytuację (w zależności od sytuacji, nastrojów społecznych, etc.), a to naprawdę budzi trwogę.
O POLSCE
miesięcznik ZNAK (nr.11-12 str.190), 1987
„Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg co jeszcze wie wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić”.
kampania wyborcza  (Warszawa, Hala Torwar). 19 czerwca 2005
„Ja o Polsce myślę i mówię z pasją. Polska musi być pasją każdego z nas. Kiedy mówimy o Polsce dumnej, musimy mieć w sobie pasję do walki o Polskę dumną – tak jak mieliście tę pasję do walki dwadzieścia pięć lat temu w sierpniu. Ta pasja musi wrócić, bo Polska zasługuje na cuda. Nie chcę i nie dopuszczę do tego, żeby Polską rządzili ludzie, którzy mówią, że nic nie może się udać, którzy uważają, że Polacy to naród aferzystów i złodziei. Polacy to naród dumny i mający prawo do bycia dumnym z własnej ojczyzny.”
O KOMPETENCJACH
 „Dziennik”, 29 grudnia 2006
Najważniejsze są kompetencje. Nie potrzeba nam charyzmatycznych wodzów, którzy prowadzą prawdziwe, czy wyimaginowane bitwy. Potrzeba nam władzy wykwalifikowanej, skromnej, umiarkowanej, która koncentruje się na rozwiązywaniu problemów zwykłych ludzi, a nie na realizowaniu wielkich historycznych misji.
TVN24, o nominacji Joanny Muchy na stanowisko ministra sportu, 2011
Każde poważne wzruszenie ramion, że kobieta obejmuje jakieś ministerstwo, które nie wydaje się za bardzo kobiece, uważam za objaw niedojrzałego seksizmu.
O ŻOŁNIERZACH SOWIECKICH
konferencja prasowa z Władimirem Putinem, 1 września 2009
Nikt w Polsce nie zamierza zapominać, jak wiele krwi zostawili tu radzieccy żołnierze, gdy wyzwalali Polskę. Nie zmienia tego faktu nasze gorzkie doświadczenia po 1945 roku. Jak powiedział węgierski pisarz Sándor Márai: – Żołnierze radzieccy oswobodzili nasze ziemie, ale nie mogli nam dać wolności, bo sami jej nie mieli.
"Wydarzyło się w Gdańsku 1901-2000", książka pod redakacją Grzegorza Fortuny i Donalda Tuska, 1999,.
Według polskich badań około 40 procent wszystkich kobiet będących wówczas w Gdańsku zostało zgwałconych, co oznacza szokującą liczbę rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Nieznana jest dokładna liczba ofiar walk i bombardowań, a także egzekucji. W ciągu kilku pierwszych tygodni po zdobyciu Gdańska pogrzebano 6 tysięcy zwłok. Relacje mówią o mordach dokonywanych zarówno przez fanatycznych esesmanów tuż przed wejściem Rosjan, jak i czerwonoarmistów. (…) Według świadków Rosjanie podpalili pomieszczenia z rannymi, niektórzy z nich usiłowali uciec przez okna po powiązanych prześcieradłach, ale tych dobijano seriami z karabinów. Notowano także liczne przypadki grupowych samobójstw. Nieznana jest liczba wywiezionych w głąb Rosji zaraz po zakończeniu działań wojennych.
O WŁADIMIRZE PUTINIE
podczas wizyty w Moskwie, 08 luty 2008
(…) można by powiedzieć o Władimirze Putinie "nasz człowiek w Moskwie"
luty 2014. TVN24
Putin ma XIX-wieczny pogląd na politykę, także wtedy gdy ja z nim rozmawiam. Silniejszy ma więcej do powiedzenia.
O CELACH PLATFORMY
wystąpienia podczas kampanii wyborczej, Warszawa, Hala Torwaru, 19 czerwca 2005
Wyleczymy polską władzę, polskich polityków, bo to jest źródło marności polskiego życia publicznego. Nie pozwolimy innym politykom nałożyć kagańca na obywateli. Nałożymy kaganiec władzy. Zbudujemy państwo, gdzie polityk, sędzia, policjant będą tak samo ciężko pracowali jak tak zwani zwykli obywatele. Władza musi znaczyć wyłącznie obowiązki i nigdy więcej przywilejów.
Przemówienia podczas kongresu Platformy Obywatelskiej, Chorzów, 29 czerwca 2013, tzn. po sześciu latach rządzenia mówi tak:
Otóż któregoś dnia... zeszli się ludzie z różnych stron, z różnych politycznych scen i powiedzieli sobie dosyć politycznej bylejakości w Polsce. (...) I powiedzieliśmy sobie wtedy, że racja, mądry argument nie musi być bezbronny, że nie może być tak, i nie musi być tak, żeby w Polsce wygrywał cwaniak, żeby w Polsce wygrywały łokcie, że najwyższy czas, aby w Polsce w debacie publicznej wygrywały uczciwe argumenty, uczciwi ludzie, otwarta debata tak, aby w sporze na końcu powstawała wspólna narodowa racja, która ma także wspólne akceptowane przywództwo.
O PRACY (w tym przypadku premier jest bardzo konsekwentny)
Gazeta Wyborcza, 24 lutego 2012
Dłuższa praca to przyjemność.
portal Fakt.pl, 27 lutego 2012
Donald Tusk (55 l.) nie ma swoim zdaniem żadnych zobowiązań wobec skarbówki. Nie będzie płacił, tak jak zwykły obywatel, podatku za używanie służbowych pojazdów do prywatnych celów. Dlaczego? – Ja pracuję 24 godziny na dobę – oświadczył szef rządu.
Jazda służbową limuzyną na mecz piłki nożnej, granie w tenisa w środku roboczego dnia, a może lot samolotem na jogging w Sopocie? Wydaje się, że to relaks, ale nie. Jak twierdzi premier, nawet wtedy, gdy dzierży w dłoniach rakietę do tenisa, to wciąż jest w pracy! Można się zasapać przy takim tempie
***
Przedstawione cytaty z biografii Donalda Tuska są ogólnie znane. Dlaczego więc ciągle jest on premierem naszego kraju? To jest dopiero – jak mówią młodzi - masakra.

 
https://vimeo.com/eniknochal
5
5 (3)

4 Comments

Obrazek użytkownika Gasipies

Gasipies

z 19 stycznia 2011

wygrać prawdę

państwo polskie nie istnieje

jesteśmy synami Szatana

rząd reprezentuje siły ciemności i zło skończone

- Prezes Rady Ministrów Donald Tusk, 19 stycznia 2011r. 83. posiedzenie Sejmu w dniu 19 stycznia 2011 r. Informacja prezesa Rady Ministrów dotycząca działań rządu zmierzających do ustalenia przyczyn i okoliczności katastrofy samolotu TU-154M http://orka2.sejm.gov.pl/StenoInter6.nsf/0/5D58AA5F938C649BC125781E004BBF81/$file/83_a_ksiazka.pdf

oraz z 25 maja 2012 o Stefanie Niesiołowskim, którego zamiast zgodnie z obietnicą zmusić do przeproszenia Ewy Stankiewicz nazwał "naszym bohaterem"

Tusk o Niesiołowskim na Radzie Krajowej PO
„Stefan jest naszym bohaterem”
Autor: atab, gsad, kf, miha; Źródło: PAPPAP
25.05.2012
http://tvp.info/informacje/polska/stefan-jest-naszym-bohaterem/7480400
„Tusk: Niesiołowski to nasz bohater” | rp.pl http://www.rp.pl/artykul/881416.html#.Ub291TLZ6r4.twitter …
 

& idem (tamże) o dawidowych przypowieściach

    „Trochę jak w dawidowych przypowieściach, to nie jest nasza zbroja.”

źródła: 

▶ Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej - Donald Tusk (25.05.2012) – YouTube (5 minuta 35 sekunda)  http://www.youtube.com/watch?v=xTisuNCmCL0&feature=youtu.be&t=5m35s 

▶ Tusk: obrona przed radykałami, kryzysem i dokończenie wielkiej budowy [PEŁNY TEKST]  | Gazeta W. http://wyborcza.pl/2029020,76842,11800254.html 

▶ „Stefan jest naszym bohaterem”. Txt z dedykacją dla Julki - StefaN - Salon24 | Niezależne Forum Publicystów http://lubczasopismo.salon24.pl/StefaN/post/518398,stefan-jest-naszym-bohaterem-txt-z-dedykacja-dla-julki).
 

Dlatego teraz w 2. rocznicę tego epokowego wystąpienia 25 maja 2014 idźmy razem... :) na wybory europejskie, bo Donaldowi na nich zależy i powiedział:

są o tym

Wybory są o tym - to raczej nie rusycyzm, to kanibalizm języka polskiego ad forma, bo o czymś to może być film, bajka lub ewentualnie dawidowe przypowieści (tym, którzy nie czytują biblii - podobnie ja Donald zapewne wyjąśnie, że przypowieści sa salomonowe), a o meritum też wspomnę

czy dzieci pójdą do szkoły 1 września.

W szanującym się kraju po czymś takim nie miałby co szukać na scenie politycznej.

 

Obrazek użytkownika Szary Kot

Szary Kot
"W szanującym się kraju po czymś takim nie miałby co szukać na scenie politycznej."
Cóż dodać, w szanującym się kraju. Nie wiem, czy można stoczyć się niżej???
 

"Miejcie odwagę... nie tę tchnącą szałem, która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem przeciwne losy stałością zwycięża."
Obrazek użytkownika Ursa Minor

Ursa Minor
Mimo, że cytaty powyższe znane są  ogólnie, warto je przypominać.
Ludzka pamięć jest krótka i wybiórcza, wiele faktów usiłuje wymazać, wiele przemilczeć i są to te najbardziej niewygodne, które "nie smakują" grilującym beztrosko lemingom.
Dlatego, mimo że cytaty powyższe znane są ogólnie, warto je przypominać wraz z okolicznościami ich powstania.

Dziękuję.
Pozdrawiam.Ursa Minor
 

Więcej notek tego samego Autora:

=>>