Polskie elyty wybaczyły Polańskiemu, SN w USA nie

 |  Written by Andy51  |  2
Ponoć jest takie powiedzenie w Teksasie” Bóg przebacza , Teksas nigdy”.  Parafrazując to powiedzenie, można powiedzieć , że winny w USA musi ponieść karę. Tak jest w przypadku Polańskiego.
Ten niewątpliwie bardzo dobry reżyser miał mroczną przeszłość. Będąc w USA na jakiejś imprezie znalazła się na niej małolatka, która być może się upiła, albo ją upito plus narkotyki  i stało się. Ta 14 letnia dziewczynka  została wykorzystana seksualnie przez Polańskiego i to jest fakt.
Faktem jest, że Polański bojąc się kary wyjechał a raczej uciekł z USA , później to wszystko legenda. A to to, że sędzia chciał się zemścić na Polańskim, a to to, że ta dziewczynka „ sama chciała”, a to, że ona mu wybaczyła, itd. 
Nasze elyty  wybaczyły Polańskiemu , tłumacząc Polańskiego i usprawiedliwiając na wszystkie sposoby. Niestety dla Polańskiego czyn,  do którego dopuścił się Polański nie ulega w USA przedawnieniu. Stąd SN stanu Kalifornia odrzucił  prośbę Polańskiego o zamknięcie sprawy. Każdy pobyt Polańskiego w USA zakończy się jego aresztowaniem.
Jeżeli porównamy niemal czołobitność polskich elyt zwłaszcza tych związanych z filmem a postawą sądu  w USA , to widzimy ogromny dysonans pomiędzy ich postawami wobec tego doskonałego reżysera.  Parafrazując Dostojewskiego była zbrodnia musi być kara.
 
http://wiadomosci.wp.pl/sedzia-z-los-angeles-odrzucil-prosbe-polanskiego-zakonczenia-sprawy-o-gwalt-6108238088074881a
http://www.rp.pl/Sadownictwo/170409717-USA-Sedzia-z-Los-Angeles-odrzucil-prosbe-Polanskiego-zakonczenia-sprawy-o-gwalt.html#ap-1
 

ilustracja z:http://img5.dmty.pl//uploads/1255091354_by_efieszet_600.jpg
Hun
 
5
5 (1)

2 Comments

Obrazek użytkownika Animela

Animela
przekroczyły wszystkie granice (bo a nuż kiedyś zatrudni? Albo chociaż zaprosi na przyjęcie? Albo może pozwoli zrobić z "elitariuszem" selfie? ...
Nie ma znaczenia, czy dziewczyna chciała: już Nabokow wytłumaczył, że każdy stosunek z nieletnią w USA jest kwalifikowany jako gwałt (ale przecież polskie elity nie czytają klasyków). Tłumaczenie, że dziewczynka została sprzedana Polańskiemu przez własną matkę, brzmi dla reżysera bodaj jeszcze gorzej ...
A najbardziej mnie obrzydziła Dorota Stalinska (od tej pory ciesząca się pseudonimem "Stalinowska"), która powiedziała, że jej osiemnastoletni syn takie dwunastolatki musi siłą wyrzycać z łóżka (czyli: te, które mu się nie spodobały lub które są nadmiarowe ...).

Więcej notek tego samego Autora:

=>>