Putin wypowiedział Zachodowi wojnę

 |  Written by grzechg  |  5
Wladimir Putin wypowiedział dziś Zachodowi wojnę. Czytałem różne naiwne komentarze polityków, przedstawicieli mediów, że skoro nie było nad ranem szturmu na Krymie, to na konferencji będą same landrynki. Stało się wprost przeciwnie. Car Rosji na luzie postawił Zachód i USA w tak trudnej sytuacji, że nie będzie ławo z tego wybrnąć przez długie lata. Bo w maju będą na Ukrainie wybory, ale Putin już dał do zrozumienia, że fajne wybory będą na wschodzie, a na zachodzie, gdzie odrodził się ruch neonazistowski (!),  to przecież one nie mogą być fajne. One będą obrzydliwe. Jasno wyraził się, że na Ukrainie doszło do niekonstytucyjnego i zbrojnego przewrotu. I jeszcze parę tekstów o tym, że urzędujący prezydent jest niekonstytucyjny, Jakunowycz też nie jest dobry, bo tolerował korupcję, ale nim jest.  Putin – rozumując po polsku – wrzucił Zachodowi tyle bigosu, że Zachód się nim udławi. Trzeba zadać sobie pytanie, dlaczego on sobie na to pozwolił?  
 
Jest jeden główny powód: Zachód jeszcze nigdy nie był tak słaby i podzielony jak dziś, a Barack Obama to jakiś „dywersant”. Te jego ciche pogaduszki z Putinem to nie były żarty. Mamy od dziś w historii świata i Europy coś,  co trzeba nazwać poważnym przełomem. Przez 70 lat istniał konkretny ład międzynarodowy na naszym globie, choć były, wrogie sobie, bloki polityczne i wojskowe. Prezydent Federacji Rosyjskiej dziś ten ład ostatecznie wypowiedział! Na luzie. Powiedział bowiem mniej więcej tak, że on i jego kraj będą robić co się im żywnie podoba. Jak zechcą to użyją wojska na Ukrainie. A użyją zazwyczaj wtedy, gdy im się to spodoba, bo jego służby to mistrzowie prowokacji. No i mamy jeszcze szkolenie wywrotowców z Ukrainy w Polsce. Bardzo jestem ciekaw co teraz z człowiekiem z „innego świata” zrobi Zachód i Ameryka. Bo Krym mogą już sobie odpuścić.   

Ed. foto SK  źródło: www.polskieradio.pl
5
5 (4)

5 Comments

Obrazek użytkownika Tomasz A S

Tomasz A S
No i mamy jeszcze szkolenie wywrotowców z Ukrainy w Polsce

Teraz Tusk i Komorowski bedą sie carowi tłumaczyć, że to nie oni, może szkolenie prowadził PiS?

Radek może się cieszyć, że podpisał tak ważne (dla Putina) prozumienie w Kijowie. Podpisał  wtedy "okrągły stół", tylko Majdan zorientował się błyskawicznie. Doświadczenia polskie przydają się Ukraińcom.
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska

katarzyna.tarnawska
Coś jest "na rzeczy" z terrorystami: do ostatnich niemal dni PRL-u mieliśmy w Lądku Zdroju olbrzymi ośrodek rehabilitacyjny z pełnym "serwisem" lekarsko-pielęgniarsko-fizjoterapeutycznym, gdzie kurowano - przyjmowanych pod sekretnymi "nickami" - terrorystów, bez prawdziwych danych personalnych, pochodzących z "demoluda", głównie Rosjan, gdy zostali oni poszkodowani, podczas pełnienia swej "służby Rodinie". Widziałam - od środka - owo centrum rehabilitacyjne, a właściwie -  olbrzymi basen, w którym "ćwiczyli" ci "biedni inwalidzi". Może o takim "ośrodku szkoleniowym" myślał  car Wołodia? Tylko czasy mu się "pomylili"?
Obrazek użytkownika ciociababcia

ciociababcia
Snując wizję przyszłych działań Rosji, musimy pamiętać o jednym. Jest to państwo autorytarne, więc tzw. łańcuch decyzyjny jest krótki. Innymi słowy, nie działają w tym państwie mechanizmy mogące racjonalizować i ograniczać w skutkach podjętą przez przywódcę emocjonalną decyzję. Krótki łańcuch decyzyjny zwiększa ryzyko posunięć nieracjonalnych i groźnych. Co z tego, że wykalkulujemy sobie, że coś się Moskwie nie opłaca, skoro i tak Putin zdecyduje się na ten krok, niezależnie od kosztów? Zresztą nie może on teraz się cofnąć, także w kontekście swojej pozycji w Rosji. Porozumienie staje się coraz mniej prawdopodobne. Jedno jest pewne. Jeśli Putin nie zostanie teraz powstrzymany, to państwa nadbałtyckie, a potem my będziemy kolejnymi celami jego agresji.

Autor: Przemysław Żurawski vel Grajewski
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

http://niezalezna.pl/52448-polska-bedzie-kolejna
 

_________________
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Obrazek użytkownika Sawicki Marek

Sawicki Marek
A zachód dalej śpi,a czerwony zaborca idzie dalej.

pozdrawiam
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska

katarzyna.tarnawska
W 1939 (jeśli się mylę, niech mnie któryś z naszych dobrych historyków poprawi), po powrocie z Monachium Chamberlain usłyszał od Churchila - "Miałeś do wyboru dyshonor i wojnę; wybrałeś dyshonor, wojnę masz". Co wybrała dziś Unia? Historia magistra vitae?

Więcej notek tego samego Autora:

=>>