Putinowska Paranoja

 |  Written by grzechg  |  1
Sytuacja po wywiadzie, jakiego udzielił wczoraj Putin osiągnęła poziom absurdu godnego Mrożka. Chodzą faceci po mieście  w mundurach bez dystynkcji, wszyscy wiedzą, że to ruscy spec żołnierze, a dziś trwa debata o tym, mało, OBWE ma sprawdzić czy to naprawdę rosyjski Specnaz. Jak oni to zrobią? Będą tortury? A może jakiś wysłannik z Zachodu przebierze się za ruskiego sołdata, podejdzie  do niego i powie mu: -Zakurisz towariszcz? A on mu odpowie:  Da! Zakuri towariszcz, Wy z Kaliningarda? Wtedy wysłannik OBWE dokona ostatecznego zaskoczenia i ciosu: - Putin, eto charoszyj i bolszoj cziełowiek...... A żołnierz na to: Da, da! Rosija ! Przepraszam za mój „rosyjski” (J), ale chodzi o sens tych działań. Tych wszystkich rokowań. Rozumiem Zachód, że widzi zadymę i robi w portki, może poza Niemcami, którzy i tak są w komitywie z Putinem, niezależnie od tego, co sobie tam palnie Merkel. Wszyscy myślą, kombinują., nawet premier Ukrainy daje już więcej autonomii Krymowi.
 
 
 
Putin namieszał, rzucił na stół tyle kart, że politykom zachodnim pomieszało zmysły i oczy krążą im po kilku orbitach naraz. Co to jest kurna? Poker, brydż, a może Makao Krym? A to jest szajs. Też gra. Jeszcze smutniejsza jest rola Polski, która tej roli nie ma. Gdzie Paryż, a gdzie Warszawa? Oczywiście, można doceniać działania rządu, że jeździli, że mówili, ale jak doszło co do czego, to nas już właściwie nie ma w tych negocjacjach. Nikt niczego z nami nie konsultuje, bo to jest rozgrywka Zachodu i USA  z Putinem. Mam na myśli tę właściwą rozgrywkę,  gdzie gra toczy się o dużą stawkę. My zostaliśmy bazą szkoleń Majdanu. Putin i tak już osiągnął bardzo dużo, wiele. Ma Krym i już. I go nie odda. Teraz Ławrow może łaskawie powiedzieć Kerremu, że dalej to oni nie pójdą, a potem i tak pójdą, bo ludzie w Doniecku cierpią. To jest gra anarchią i siłą na długie lata. Nie zrezygnują, bo we wschodniej Ukrainie mają wszędzie swoich, odpowiednich ludzi od mącenia i prowokacji. Nas przy tych ważnych naprawdę rozmowach już nie ma, choć to nam putinowska awantura najbardziej zagraża.
 
 
Car Rosji plecie takie bzdury, że zachodni polityk poleciałby po nich ze stołka od razu, a tu trwają jakieś analizy, dywagacje, że Putin ma sprzeczne tezy. Przepraszam, porypało Was? Taśma z tym bełkotem od razu powinna iść do kosza, poza jednym zdaniem: że dopuszczają użycie siły, jak im wyjdzie, że muszą tej siły użyć. Nie dajmy się zwariować tej azjatyckiej prymitywnej paranoi. Nie dajmy się wpuścić w kanał, że tam jest jakiś sens. Sensu nie ma żadnego, poza jednym: jeszcze więcej terytorium dla Moskwy, jeszcze więcej wpływów dla Rosji. Ogrywają ten marny Zachód,  jak piłkarze Hiszpanii Polskę (przypomnę – było 5:0) . W tej putinowskiej paranoi warto przypomnieć, że tylko Polacy byli gospodarzami w Moskwie 502lata temu i tylko my wygraliśmy z Rosjanami wojnę , ważną dla całego świata  wojnę 1920 roku. Jak to się ma do naszej roli w Europie dziś, w 2014 roku? Masakra. Ale Zachód też ma z Putinem masakrę, bo to dopiero początek.

Ed. foto SK źródło: http://wiadomosci.wp.pl
5
5 (3)

1 Comments

Obrazek użytkownika Danz

Danz
Zgadzam się w ocenie sytuacji, Putin stosuje metodę Hitlera, przy biernej (żeby nie używać bardziej dosadnego słowa) postawie "zachodnich polityków". Polska w tej układance nie istnieje. Dzisiejsza polityka "cofnęła się" (?) do czasów XIX-wiecznych gdy wąska grupa mocarstw decydowała o losach narodów i państw, ba całych kontynentów. Z pewnością taka polityka jest bliska zarówno putinowskiej Rosji, jak i niemieckim kręgom decyzyjnym.  Polityka Sikorskiego jawi się w obecnym układzie europejskim jako przedstawienie śmieszne, momentami żałosne. Czy to "masakra", w mojej opinii to raczej taka polityczna degrengolada dla Polski i tak zwanego "zachodu".  Wnioski na przyszłość są niestety... nie najlepsze.
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Więcej notek tego samego Autora:

=>>