Radni żałują warszawiakom, w tym emerytom - 70 złotych rocznie. Odrzucili zwolnienie nieruchomości mieszkaniowych z podatku

 |  Written by sprzeciw21  |  0

Rada Warszawy nie zgodziła się na zwolnienie z podatku od 1 stycznia 2018 r. - nieruchomości mieszkaniowych do 150 m2. Z taką propozycją wystąpiło w kwietniu Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE, warunkując zwolnienie jedynie dla osób zameldowanych w Warszawie. Uzasadniając petycję, Stowarzyszenie wskazywało na niskie wpływy z podatku i wysoki koszt poboru (wliczając wysyłki decyzji)

 

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz odniosła się negatywnie do petycji, kreśląc katastrofalną wizję w przypadku realizacji cyt.  stanowiłoby wysoki uszczerbek i oddziaływałoby na zakres realizowanych projektów, skoncentrowanych na podnoszeniu jakości życia mieszkańców m.st. Warszawy. Jak wynikało z danych miasta ten wysoki uszczerbek to 54 mln zł wpływów (przy budżecie Warszawy ponad 15 mld złotych). W tej sytuacji Komisja Budżetu i Finansów Rady m.st. Warszawy podjęła decyzję o przedłużeniu terminu rozpatrzenia petycji do dnia 27 października 2017 r. 

 

Ostatecznie zarekomendowano odrzucenie petycji. W uzasadnieniu powtórzono tezy stanowiska pani prezydent.

 

31 sierpnia, w cieniu innych wydarzeń Rada Warszawy rozpatrzyła petycję. Radni wszystkich opcji (PO, PIS, lewicy) jednogłośnie odrzucili propozycję zwolnienia nieruchomości mieszkaniowych z podatku. Żałują warszawiakom w tym emerytom, 70 złotych rocznie.

(Serwis21)

0
Brak głosów

Więcej notek tego samego Autora:

=>>