Resortowe dzieci. Politycy - spotkanie przedpremierowe

 |  Written by admin  |  0
„Resortowe Dzieci. Politycy.”

Autorzy: Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz
Wydawca: Fronda.pl Sp. z o.o.
Data spotkania przedpremierowego: 4.11.2016 r. godz. 18.00
Data publikacji właściwej okładki książki:  4.11.2016 r. godz. 18.00
Miejsce: Galeria Porczyńskich, pl. Bankowy 1, Warszawa. 

Spotkanie poprowadzi Pan Rafał Ziemkiewicz.
 
Kto będzie bohaterem III tomu?
Kto zaszczyci swoim wizerunkiem okładkę książki?

Te informacje oraz inne szczegóły będą dostępne na spotkaniu premierowym,
oraz w książkach osiągalnych w sieciach księgarskich w całej Polsce od dn. 9 listopada br.
 

* * * * *

 
OPIS KSIĄŻKI:
Seria „Resortowe dzieci” opisuje przenikanie poszczególnych grup społecznych od  PRL-u do III RP. Po analizie środowiska medialnego (tom I) i rozpracowaniu powiązań pokoleniowych ludzi służb specjalnych (tom II) przyszedł czas na POLITYKÓW.
Wszelka nieformalna współpraca tej grupy społecznej z tajnymi strukturami o komunistycznych korzeniach jest szczególnie niebezpieczna. Polityk uwikłany w niebezpieczne związki może nie być autonomiczny w swych decyzjach.
 
 
Polityk – resortowe dziecko – nie musi mieć rodziców zatrudnionych lub współpracujących z resortami siłowymi. Sam też niekoniecznie musiał podpisywać kontrakt z SB, ale jego kariera rozwijała się w oparciu o sprawdzonych towarzyszy. Czasem nie miał z resortem wiele wspólnego – to Resort z daleka wspierał jego karierę.
Opisujemy zakulisowe działania polityków pierwszoplanowych, ale także tych, którzy ukryci w tle pociągali za sznurki. Wielu z nich wykorzystało koneksje zdobyte w poprzednim systemie, aby osiągnąć wysoką pozycję w dyplomacji, polityce, biznesie, nauce – stali się  podporami międzynarodowych korporacji  czy ponadnarodowych Komisji Decydujących o Wszystkim.
Nie próbuj przełączać kanałów telewizora – znajdziesz ich wszędzie. Sytych  i zadowolonych,  odgrywających rolę pokrzywdzonych demokratów.
Ponad 700 stron twardych danych: historii, powiązań, dat, liczb i dokumentów.
5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>