Rosja z morza, Niemcy z lądu: walczą o utrzymanie nas w ryzach

 |  Written by zuberegg  |  0
Ostatnie dni to żałosny pokaz pogardy dla interesów własnego kraju. To latanie po Brukseli, Strasburgu żeby dowalić rządowi w Polsce. Ta satysfakcja że się udało, to nic że razem z wszelkiej maści lewactwem, to nic że z komuchami pod rękę. Ważne żeby uderzyć w Polskę i ucieszyć swego promotora z Berlina. Tego samego promotora które proszono by zamiast własnego rządu prowadził nasza politykę. Dziś Ci sami ludzie proszą by zamiast nich prowadził ataki opozycji na rząd. 

W tym samym czasie nasz wschodni sąsiad atakuje prowokacjami ćwiczenia polsko-amerykańskie na Bałtyku. Musi robić to bardziej oficjalnie niż Berlin ponieważ on swego przedstawiciela stracił po II turze wyborów prezydenckich. Środowisko WSI bez patrona nie jest w stanie skutecznie reprezentować interesów Moskwy, sama obecność Dukaczewskiego w studiu TVN24 to zbyt mało...

Ale to przykłady pokazują jak trudno wyrwać się z łap sąsiadów. Oni naprawdę uważają że mogą decydować co my robimy u siebie...Politycy PO pragną ten ich pogląd utrwalić. Im się podoba tak jak było-wykonywać polecenia z Berlina i siedzieć cicho. Zero własnych koncepcji, zero ambicji-taki cichy para land Niemiec. 

PO jasno daje do zrozumienia że nie cofnie się przed niczym by utrzymać Polskę pod butem sąsiada. Dali temu wyraz blokując kandydaturę Wojciechowskiego-łamiąc zwyczaj że za granicą popieramy swoich. Ciekawe czy coś za to dla Polski uzyskali w zamian? Ktoś coś o tym słyszał? Załatwili tyle co Donald zawsze załatwiał, poklepanie po plecach i śmiech że są takimi frajerami, że wzmacniają inne państwa. Przecież ktoś zyskał na takiej postawie PO...

Na koniec o innym zdumiewającym fakcie. Agencja ratingowa grozi że obniży nam rating gospodarki.. Z jakiego powodu Moodys chce nam go obniżyć? Z powodu sporu o TK..

Ja zawsze słyszałem od ludzi zajmujących się biznesem że pieniądz lubi ciszę. Że najgorzej jak politycy mieszają się do gospodarki. Dlaczego więc nie słyszymy z ust naszych biznesmenów apeli do agencji Moodys by nie wpychała polityki w gospodarkę?

Za chwilę agencja ta ogłosi że nam obniża rating z powodu zamieszania z procedurami w ekstraklasie piłkarskiej i zażąda przyznania Podbeskidziu miejsca w górnej ósemce. dochodzimy do całkowitej paranoi. A jak pokazuje Rosja, do szczytu NATO nie będzie miętkiej gry. Pytanie czy PO i Schetyna to rozumie? Pytanie czy ważniejsze dla tej partii są zobowiązania względem Merkel?

Amerykanie wbrew zabiegom opozycji wspierają nas w relacjach z Rosją. Pytanie kiedy do polityków PO- nawet Petru się wyciszył-dostrzeże interes Polski jest ważniejszy od tego z Berlina...A przy zachowaniu Rosji,spory w okół TK to niewinne igraszki...
5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>