Sarkozy radzi Macronowi, by naśladował Kaczyńskiego?

 |  Written by mieszczuch7  |  0

Były prezydent Francji, Nicolas Sarkozy, wszedł w rolę doradcy Macrona w wywiadzie, którego właśnie udzielił po długim okresie wyciszenia,  pismu stowarzyszenia studentów wydziałów nauk politycznych, "Emile Boutmy Magazine". Porady wymaga dramatyczna sytuacja Macrona: w ciągu czterech miesięcy sprawowania urzędu jego popularność spadła z 62% do 40%. W takim samym okresie Hollande odnotował spadek z 61 do 54%, a Sarkozy - wzrost z 65 do 69%. Sarkozy może więc udzielać  Macronowi lekcji. I co mu zaleca? 

Po pierwsze, żeby Macron stał się "wielkim Europejczykiem".

Po drugie, żeby przedstawił propozycję nowego traktatu unijnego. 

Po trzecie, żeby nie odkładał na później realizacji swoich obietnic wyborczych. 

Coś nam to przypomina, nieprawdaż? 

Po pierwsze to, że prezes Kaczyński potwierdzał wielokrotnie wolę aktywnego członkostwa Polski w UE oraz pozytywne podejście, np. wobec kryzysu Unii wywołanego Brexitem. Zasłużył na miano Europejczyka, może nawet - wobec negatywnej presji płynącej z Brukseli - "wielkiego Europejczyka".

Po drugie to, że prezes Kaczyński pierwszy przedstawił propozycję nowego traktatu europejskiego, pozytywnej reformy Unii Europejskiej. Było to w czerwcu 2016 roku.

Po trzecie to, że prezes Kaczyński po wygranej Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich i parlamentarnych bezzwłocznie przystąpił wraz ze swoją "drużyną", jak zwykła mawiać premier Szydło, do realizacji obietnic wyborczych, całego programu wyborczego punkt po punkcie. 

Czy to tylko prosta analogia, czy może plagiat? Czy Macron nie powinien pójść za dobrą radą Sarkoziego i wziąć przykład z prezesa Kaczyńskiego i premier Szydło?  Czyż Francuzi nie zasługują na więcej? 

 

https://twitter.com/hashtag/sarkozy

https://francais.rt.com/france/42514-nicolas-sarkozy-sort-de-son-silence-et-simprovise-conseiller-demmanuel-macron

http://www.pap.pl/aktualnosci/news,548814,kaczynski-potrzebny-jest-nowy-...
​Ilustracja: https://www.thelocal.fr/20170507/whos-the-older-woman-in-presidential-ho....

5
5 (1)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>