Sbeckimi kwitami chcieli odwołać prezesa Elewarru!

 |  Written by sprzeciw21  |  0

Powrót Daniela Alain Korony na czele Elewarru w listopadzie 2018 r. była zapowiedzią powrotu do dawnych czasów, do czasu uczciwości i pozytywnych wyników finansowych. Wszak w pamięci pracowniczej (i nie tylko) żywe były pozytywne wspomnienia, kiedy pełnił on funkcje prezesa w 2007 roku. Daniel zaczął porządkować spółkę i grupę kapitałową. 

Działania Korony nie spodobały się portalowi farmer.pl. Od kwietnia systematycznie atakuje prezesa, a to w związku z próbą konsolidacji Elewarru i Zamojskich Zakładów Zbożowych (Daniel Alain Korona chciał wyeliminować chorą sytuację konkurencji pomiędzy spółką matką i spółka córką), a to w związku z jego wynagrodzeniem (rzekomo tajne przez poufne, choć właściwe informacje zostały portalowi udostępnione). Ostatnio opierając się na sbeckich kwitach z 1988 r. sporządzonych w ramach gry operacyjnej mającej na celu skompromitowania Daniela w środowisku opozycji antykomunistycznej, portal zamieścił aż 3 artykuły (taka telenowela lustracyjna w odcinkach) mające sugerować, że Daniel to był jakiś marny współpracownik. Oczywiście jak to sbecy musieli wtrącić jakieś wątki finansowe (że rzekomo był finansowany z zagranicy). Portal tezę o współpracy lansował mimo, że IPN nie zarzucił jej Danielowi (spór z IPNem dotyczy wykładni art.4 ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej), sam wystąpił z oświadczeniem lustracyjnym bezpośrednio do IPN celem rozstrzygnięcia (i to w sytuacji w której nie był do tego zobowiązany), a następnie wobec zwrotu oświadczenia (w związku z faktem iż procedura nie przewidziała takiego trybu) złożył za pośrednictwem organu powołującego. Portal w artykułach oczywiście skrzętnie pominął laurki z IPN o jego postawie i odwadze z tamtych czasów czy informacji nt. gry operacyjnej SB jak też wszelkie informacje o szykanach i represjach jakie spotykały Koronę (m.in. zakaz paszportowy) i jego rodzinę.

Prawdopodobnie przypuszczano, iż tymi artykułami, doprowadzi się do odwołania prezesa Korony. Prowokacja się nie udała (nie mogła w związku z faktem, iż sprawa sbeckich kwitów została ujawniona już 3 lata temu przez samego Koronę).

Daniel Alain Korona jest nadal prezesem Elewarru.

5
5 (1)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>