Senator PiS Jan Dobrzyński zawieszony

 |  Written by Tomasz A S  |  3
Opisywałem sprawę senatora PiS i przyjaciela min. Jurgiela już przeszło dwa lata temu. Było to w związku z bezprawnym usunięciem dyrektorów stadnin arabskich w Janowie Podlaskim i w Michałowie. Na ten temat umieściłem wiele wpisów i materiałów wykazujących te tragiczne w skutkach błędy min. Jurgiela. Dziś okazuje się stopniowo kto miał rację. Jurgiel został usunięty za całokształt. Niestety, polska hodowla koni arabskich zjeżdża od 2,5 lat po pochylni, a z nią 200-letnia historia Janowa Podlaskiego.

https://www.blog-n-roll.pl/pl/gdzie-jest-o%C5%9Bwiadczenie-maj%C4%85tkow...

Mała satysfakcja z wielkich kłopotów jednego z głównych sprawców:
Poniżej artykuł:
wp.pl/zawieszony-przez-pis-senator-jan-dobrzynski-ma-800-tys-zl-dlugu-i-klopoty-w-partii-6257411379669121a

Zawieszony przez PiS senator Jan Dobrzyński ma 800 tys. zł długu. I kłopoty w partii

Senator Jan Dobrzyński wciąż jest zawieszony w prawach członka PiS - ustaliła Wirtualna Polska. To ten sam polityk, który ponad miesiąc temu z blisko trzema promilami alkoholu w wydychanym powietrzu oraz poważnymi obrażeniami twarzy miał trafić do jednego z warszawskich szpitali.
 
 
Zawieszony senator Jan Dobrzyński
 
Zawieszony senator Jan Dobrzyński (PAP, Fot: PAP)
 
 

Informację o tym, iż Dobrzyński wciąż jest zawieszony w prawach członka PiS i klubu parlamentarnego zjednoczonej prawicy, potwierdziła nam we wtorek rzecznik partii rządzącej Beata Mazurek. Chcieliśmy zapytać samego senatora, czy odwoływał się od tej decyzji - według naszych informacji, podjętej osobiście przez Jarosława Kaczyńskiego - ale nie odpowiedział na nasze pytania. Fakt, iż senator wciąż jest zawieszony, jest dowodem na to, iż PiS potraktowało jego wpadkę poważnie.

Przypomnijmy: tuż przed 8. rocznicą tragedii smoleńskiej 10 kwietnia Dobrzyński - który miał uczestniczyć w obchodach na Krakowskim Przedmieściu - trafił do jednego ze stołecznych szpitali. Miał być mocno pijany i poobijany, z obrażeniami twarzy. Jego perypatie ujawniliśmy na Wirtualnej Polsce jako pierwsi. Niedługo po naszej publikacji kierownictwo PiS zdecydowało o zawieszeniu senatora.

 

Dobrzyński zadłużony na potężną kwotę

 
REKLAMA
 

Ale to nie jedyne kłopoty polityka PiS. Kilka dni temu Senat opublikował oświadczenie majątkowe Jana Dobrzyńskiego. Wynika z niego, iż senator nie posiada żadnych oszczędności, ma za to prawie milion złotych długu.

Fragment oświadczenia majątkowego senatora Dobrzyńskiego senat
 
 

Dobrzyński ma do spłacenia 250 tys. zł kredytu w Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy, 158 tys. zł w Banku Spółdzielczym w Brańsku, 224 tys. zł w PKO BPSA (kredyty zaciągnięte na zakup udziałów w Supon Sp. z. o.o w Białymstoku) oraz 170 tys. zł w BGŻ - na "bieżące potrzeby". To daje łącznie ponad 800 tys. zł. długu. Przy zerowych oszczędnościach.

 
 
REKLAMA

Czym się może pochwalić senator? W oświadczeniu majątkowym za 2017 r. ujawnia, że jest posiadaczem czterech koni czystej krwi arabskiej. Co ciekawe, w 2016 r. miał tych koni sześć.

Pasja do zwierząt przekładała się w przypadku Dobrzyńskiego na podejmowane przez niego decyzje polityczne. Co najmniej kontrowersyjne.

Dwa lata temu "Newsweek" i Rzeczpospolita" pisały, że to właśnie Dobrzyński miał stać za odwołaniami wieloletnich i cenionych w branży prezesów stadnin koni w Janowie Podlaskim oraz Michałowie - Marka Treli i Jerzego Białoboka - oraz Anny Stojanowskiej, inspektora ds. hodowli z Agencji Nieruchomości Rolnych. Odwołanie całej trójki miało być spowodowane personalnym konfliktem z Dobrzyńskim, a możliwe dzięki dobrej znajomości senatora z Krzysztofem Jurgielem, ministrem rolnictwa, który sprawuje nadzór nad Agencją Nieruchomości Rolnych. 
4
4 (2)

3 Comments

Obrazek użytkownika Tomasz A S

Tomasz A S

 https://www.tvn24.pl/prezes-stadniny-m ... aukcji-z-reporterem-tvn24,
Czyż nie jest to wyższa kultura?
Obok kulturalnego prezesa Grzechnika senator Jan Dobrzyński, którego Grzechnik odsuwa zręcznie od kamery.
Aukcjonera Marka Grzybowskiego namówiono na prowadzenie aukcji dopiero pięć dni wcześniej.
Nie podawano do jakiego kraju lub hodowcy zostały sprzedane nieliczne klacze.
Jak powiedział Marek Szewczyk sprzedawano diamenty na pchlim targu.
Obrazek użytkownika Tomasz A S

Tomasz A S
Przeniesienie Polskiego Championatu Koni Arabskich z Janowa na Służewiec oraz niedopuszczenie do aukcji tysięcy zwykłych miejscowych widzów oraz turystów spowodowało załamanie, a właściwie zlikwidowanie, możliwości działalności okołoaukcyjnych interesów drobnej miejscowej działalności gospodarczej.
Wokół Janowa Podlaskiego nie zarobiły miejscowe pensjonaciki, pokoje na wynajem a także cały kiermaszowy handel.
Teren województwa bialskopodlaskiego wrze. Wybory samorządowe blisko, zadowoleni sa działacze PSL i PO.
 

Więcej notek tego samego Autora:

=>>