Styczniowe nowości Frondy

 |  Written by admin  |  0
Wydawnictwo Fronda przedstawia styczniowe nowości:

SIOSTRY. KRESY. ZSYŁKA. WIELKI ŚWIAT - Agnieszka Lewandowska-Kąkol
Premiera: 20.01.2016 r.


Jak bardzo wydarzenia z przeszłości mogą rzutować na nasze przyszłe życie?

Trzy siostry i młodość brutalnie przerwana przez wojnę. Zesłanie w stepy Kazachstanu, które jest początkiem długiej i skomplikowanej drogi.
 
Barbara zakochuje się w Rosjaninie i pozostaje w Związku Sowieckim. Ludmiła przedostaje się do armii Andresa, a następnie trafia do Afryki, gdzie kieruje wielkim obozem repatriantów wojennych. Najmłodsza – Helena, kończy kurs traktorzystów, przedziera się do polskiej armii w Persji, a po wojnie osiada w Kanadzie.
 
Jakie przeciwności szykuje los, dla każdej z sióstr? Czy odnajdą swoje miejsce na ziemi? I najważniejsze pytanie: czy siostry jeszcze kiedykolwiek się spotkają?

Książka
oparta na prawdziwych życiorysach.













FATIMA. STULETNIA TAJEMNICA. NOWO ODKRYTE DOKUMENTY 1915-1929 - Wincenty Łaszewski
Premiera: 27.01.2016 r.
Kompendium wiedzy nt. objawień fatimskich, wzbogacone o Nowe Fakty. Opatrzone wstępem prezesa Światowego Apostolatu Fatimskiego. Autor książki jest międzynarodowym specjalistą w tematyce objawień i współpracownikiem ośrodków fatimskich na całym świecie. Rocznica śmierci siostry Łucji przypada już 13 lutego!

O czym tak naprawdę mówi Fatima? Jakie tajemnice jeszcze skrywa? Dlaczego Łucja słyszała wszystkie proroctwa, a Franciszek tylko widział Matkę Bożą w trakcie niektórych objawień? Skąd możemy mieć pewność, że wszystko, co czytamy o Fatimie to prawda, a nie pobożne fantazje?

Książka zawiera:
- relacje spisane przez siostrę Łucję i fragmenty jej duchowego dzienniczka,
- Apele orędzia fatimskiego – zbiór odpowiedzi siostry Łucji na listy, kierowane do niej, kiedy przebywała w klasztorze w Coimbra,
- wywiady z wizjonerami z czasów wielkiego cudu.
Dokumentacja, jaka znajduje się w pieczy Sanktuarium, obejmuje kilkanaście tomów. Zapiski siostry Łucji weryfikowane w czasie procesu beatyfikacyjnego liczą 20 tysięcy stron.











 
DROGA DO POZNANIA - Andrzej Horubała
Premiera: 29.01.2016 r.

Zbiór krytycznych szkiców Andrzeja Horubały, składających się na niezwykle gorący zapis minionych sezonów III Rzeczypospolitej.
 
Zdecydowany głos tradycjonalisty zapuszczającego się czasem w nieoczekiwane rejony.

Najgłośniejsze premiery widziane z perspektywy stronnika w wojnie cywilizacji. W wojnie o pamięć, tradycję i wiarę. Teksty irytujące, intrygujące, niepozostawiające czytelnika obojętnym, krytyczne nawet wobec sojuszników.

Autor po raz kolejny pokazuje, że odbiera kulturę całym sobą, pytając o rzeczy najważniejsze.

Wyjątkowość Horubały jako krytyka polega również na jego podejściu do zjawiska kultury. Można to podejście nazwać ciekawością, a może i po trosze fascynującą. Pisze Horubała o literaturze i teatrze (choć zdarza mu się napisać i o filmie, i o muzyce - bardziej o literackiej stronie muzyki - o tekstach niż o muzyce jako takiej). A cechą charakterystyczną jego podejścia jest - otwartość. - Krzysztof Koehler.

Książka wydana we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.












 
EWOLUCJA, DEWOLUCJA, NAUKA - Maciej Giertych
Premiera: 29.01.2016 r.

Dlaczego wciąż odnajdywane są skamieniałe drzewa, które utkwiły pomiędzy warstwami geologicznymi, odległymi od siebie o miliony lat? Dlaczego nie jesteśmy w stanie zaobserwować ewolucji, natomiast na co dzień śledzimy w mediach proces odwrotny – postępującą dewolucję; stałe wymieranie gatunków i degradację biosfery?

 
DNA jest jak zapis programu komputerowego kopiowanego z dysku na dysk. Może się sam przypadkowo zepsuć, ale się sam nie polepszy. Genetyka populacyjna dowodów na ewolucję nie dostarcza.
 
O postulowanych przez Darwina brakujących ogniwach wiemy tylko tyle, że są nadal brakujące. Dlaczego większość kopalnych odkryć, które miały potwierdzić teorię ewolucji, okazały się albo pomyłkami, albo ewidentnymi fałszerstwami?
  Książka wydana we współpracy z Wydawnictwem Giertych.
5
5 (1)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>