Thun w aureoli, Środa jak Niobe, Tusk jak "Ścigany"...

 |  Written by mieszczuch7  |  1

Róża Thun, eurodeputowana PO, w "Faktach po faktach" TVN24, twierdziła, że nie ma podstaw do twierdzenia, że PO podgrzewa antypolskie nastroje w Parlamencie Europejskim. Jednocześnie podnosiła z satysfackją, jak to jesteśmy ważni dla polityków europejskich, skoro podjęli temat debaty o Polsce. Fakty są takie, że nie tylko Schetyna zapowiadał uruchomienie kolegów z PE, co opubikował jeden z tygodników, ale i sam Tusk na spotkaniach z eurodeputowanych z innych frakcji, z socjaldemokratami, zachęcał do atakowania polskiego rządu. Thun jednak usiłowała bezczelnie negować te ogólnie znane fakty, nie zważając na to jaka jest śmieszna.

Tutaj jeszcze wypada zauważyć, jak nierozsądnie Thun dowartościowuje się tym, że udało się PO tak łatwo napuścić na PIS-wski rząd, zainteresować polityków rządzących PE tą debatą, okazją do jazdy po Polsce. Oni czują się ważni, nie wykorzystani niczym Poniński przez carskich urzędników.

Tusk podczas wspomnianego spotkania przedstawiał się jako wróg numer jeden obecnej władzy. On także musi się tak dramtycznie dowartościowywać. Leci trochę w jakąś mitomanię na swoim punkcie. Dość śmieszne. Ciekawe też, że w jednym z tych ostatnio publikowanych antpolskich artykułów chyba jakaś neurasteniczna autorka wyraziła obawę, że nowy rząd spowoduje ściganie Tuska. Nie wiem, skąd takie obawy, nie słyszałem żadnej informaji organów ściagania na ten temat. Tym niemniej, jeśli byłoby uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa przez tego obywatela, to nie widzę, dlaczego miałby on być traktowany inaczej niż wszyscy, dlaczego pełniona przez niego obecnie funkcja miałaby tworzyć dla niego jakiś parasol. Krótko mówiąc: w obronie demokracji w Polsce, sugeruje się wyłączenie spod działania prawa "swoich" VIP=ów. 

Rozwaliła mnie całkiem jednak prof filozofii Magdalena Środa, która występowała zaraz po hraninie Thun: na "dzień dobry" obwieściła, że czuje się ona niczym ... Niobe! No tak, tamta bogini też grzeszyła pychą... 

 

 

 

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/thun-i-sasin-o-debacie-o-polsce...

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/tusk-o-debacie-w-ke-i-pe,6102...

5
5 (3)

1 Comments

Obrazek użytkownika tł

Nie dziwię się, że Środa cię "rozwaliła". Chociaż ... znalazłem taki oto portret Niobe pędzla Artura Troca:Są pewne podobieństwa, nie sądzisz? ;-)))

Pzdr.

PS. Niobe nie była boginią.

Więcej notek tego samego Autora:

=>>