Trendy choinkowe wczoraj i dziś

 |  Written by sprzeciw21  |  0
Wkrótce Boże Narodzenie. O trendach choinkowych, porównanie jak jest dzisiaj i jak było kiedyś opowiada na portalu Serwis21 - prywatny przedsiebiorca Arkadiusz Tarczyński z Gospodarki Leśnej i Ozdobnej (Takie choinki królują w Boże Narodzenie)
 
Co najchętniej kupują Polacy na święta?
Odp: Rzeczy związane z kreowaniem wspomnień…o pozytywnych i rodzinnych świętach bożego narodzenia. Wszyscy chcą wigilię jak z reklamy coca-coli dlatego najczęściej kupujemy produkty, które dają nam chwilowe szczęście. Stałymi elementami świąt jest Święty Mikołaj, kolędy oraz piękna, zielona choinka, która ma zupełnie inną historię pojawienia się w naszym kraju niż można przypuszczać. Najchętniej Polacy spełniają marzenia swoich dzieci więc odpowiedź jest prosta… słodycze i kody do najnowszych gier.
 
 Jak różni się choinkowa moda z dzisiaj, od tej z przeszłości, IIRP czy PRL?
Odp: Sposób ubierania, jakość ozdób i co najważniejsze metoda zdobywania wymarzonej choinki świątecznej uległa całkowitej zmianie. Ta zmiana ma według mnie swoje dobre i złe strony. Dla młodszych czytelników może być to wielkim zaskoczeniem to, co teraz powiem, ale kiedyś po choinkę chodziło się z ojcem lub dziadkiem do pobliskiego lasu. Mogliśmy wybrać tą najpiękniejszą. Potem wystarczyło zapakować na sanie i dowieźć ją do domu. Bardzo dobrze wspominam ten czas w moim życiu, ponieważ ten rytuał miał swój rodzinny, niepowtarzalny klimat. Dzisiaj każdy może bez większego wysiłku dostać piękną i zdrową choinkę z takich miejsc jak nasza firma zajmująca się uprawą choinki świątecznej.
 
A Strojenie choinki...?
Ozdoby na choinkę rodzice bądź znajomi dziadków przywozili zza granicy. Przepiękne, ręcznie zdobione bombki dodawały uroku choince, chociaż zdradzę pewien sekret, że większość ozdób robiłem sam. Wycinanki, łańcuchy z bibuły oraz kółeczka papierowe złączone w długi sznur kojarzą mi się z rodzinnymi świętami. Zmiany są odczuwalne w każdej dziedzinie naszego życia i należy iść razem z nimi. Dzisiejsze ozdoby są o wiele lepiej przemyślane, ich dostępność jest większa więc mamy pełny wybór co do wyglądu naszej choinki.
 
Co przygotowujecie dla Polaków w swojej ofercie w tym roku i skąd pomysł na cieszące się dużą popularnością małe choinki? Zresztą, w czym tkwi ich sekret i czy jest to pomysł nowy?
Nasz sekret…myślę, że pasja, którą przekazała mi moja babcia. W każde święta bożego narodzenia siadałem obok niej i patrzyłem jak przygotowuje stroiki, które były niesłychanie popularne w PRL-u. Związałem się z nimi na tyle mocno, że do dzisiaj w moim domu musi być kilkanaście stroików.
Nasze drzewka wyróżnia element ich oddawania w ręce klienta, ponieważ każde nasze drzewko jest sadzone w donicy. Dzięki temu choinka dłużej zachowa świeżość i piękny kolor.
Szykujemy coś specjalnego jednak będziemy wszystkie aktualności udostępniać na naszym profilu na Facebooku który oczywiście zapraszam do polubienia. Stworzyliśmy nowy Funpage – Gospodarla Lesna i Ozdobna bez polskich liter (tel 519-631-534).
 
źródło: https://serwis21.blogspot.com/2021/12/takie-choinki-kroluja-w-boze-narodzenie.html
 
5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>