Trump dla Polski

 |  Written by zuberegg  |  8

Zwycięstwo Trumpa mimo radości po prawej stronie naszego społeczeństwa, jest przyjmowane z rezerwą po prawej stronie politycznej. Muszę przyznać iż dziwi mnie taka reakcja. Zapowiedzi Trumpa np. w kwestii NATO są dla nas zbawienne. To że USA będzie pomagać tylko tym państwom które za to zapłacą, które same będą się dozbrajać jest ratunkiem dla słabnącego sojuszu. Ta deklaracja wymusi na państwach chcących liczyć na pomoc USA, przekazywania większych pieniędzy na armię. Stwarza to też nowe szanse dla Polski. Trump to biznesmen można z nim usiąść i pogadać w sposób biznesowy. Np. damy kasę na wasze bazy u nas, a wymagamy by było w nich to i to. Myślę że Trump nie będzie przejmować się protestami Rosji czy Berlina. Tylko tak może obudować pozycje USA, o tym przecież mówi.

Jego zwycięstwo to też szansa dla naszej obecnej dyplomacji, tam się wszystko teraz zmieni. Zaczynamy od zera i tylko od naszych rządzących zależy na jakim poziomie będą nasze stosunki.  

Robienie z Trumpa przyjaciela Rosji to jakieś kuriozum. Szczególnie gdy robią to środowiska popierające reset w stosunkach z nią. Trump o niczym takim nigdy nie mówił. Republikanie są z zasady antyrosyjscy-trzeba o tym pamiętać.

Musze dodać że dziwi mnie histeria strony KODunistycznej. Skoro dla nich Trump to Kaczyński-świadczą o tym np. okładki Newsweeka czy Polityki to gdzie tu problem?:)

Kaczyński z Kaczyńskim dogada się lepiej. Nasze stosunki będą najlepsze w historii. Będziemy pierwszym przyjacielem USA!! Powinniście się cieszyć. Przecież zależy wam na Polsce? To USA jest gwarantem naszego bezpieczeństwa, nie żadne Berliny czy Paryże. Więc powinniście dziś piać z zachwytu.

Na koniec dodam. Jedynym polskim dziennikarzem który ma jakiekolwiek pojęcie o USA jest Mariusz Max Kolonko. On jedyny przewidywał zwycięstwo Trumpa i on jedyny fachowo opisywał sytuację wyborczą. On powinien być korespondentem TVP w USA!!! 


ilustracja z:http://newsweb.pl/wp-content/uploads/2016/10/Trump-Polska-696x360.png
Hun

5
5 (4)

8 Comments

Obrazek użytkownika Danz

Danz
Zastanawia mnie histeria mediów w USA, CNN MSNBC, Washington Post, WJ, wszędzie tam czytam przerażające artykuły piętnujące Amerykanów jako "rasistów, ksenofobów i prymitywów".
Mówiąc szczerze mam poczucie "małego deja vu".
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika zuberegg

zuberegg
Muszą tak mówić. Trzeba utrzymywać lemingów w słuszności ich przekonań. Nikt inny nie może mieć racji-to podstawa limingizmu...
Obrazek użytkownika stronnik

stronnik
To jest taki sam szok, jak dla PO i całej lemingozy tudzież tych skamienilin komunistycznych u nas w Polsce. Ten sam sort "gorszych ludzi". I tego podziału nie wykreowały ostatnie wybory, tak u nas jak i w USA. One go tylko ujawniły. To jest rezultat wielu dziesiątków lat ciężkiej, propagandowej roboty. I nagle wszystko szlag trafił! To ich przeraża, bo pokazuje bezsilność działań wobec myśli. Wobec refleksji. Człowiek jako gatunek ciągle jeszcze, mimo wszytkich ograniczeń jakie ten świat niesie, posiada WOLNNOŚĆ myślenia. Dopóki będą utrzymywane podstawowe elementy tej demokracji, dopóty ta wolność będzie się przeradzała co jakiś czas, w działania przy urnie wyborczej. Jest nadzieja, że ten nadchodzący okres zakonserwuje na jakiś czas, ten rodzaj wolności. Ale tylko na jakiś czas. Wszak nie powinno się zapominać, że następuje stopniowa wymiana pokoleń, a nieskażone umysły nowych ludzi będą poddawane wytężonej propagandzie. Dlatego należy przedewszystkim objąć szczególną opieką nauczanie w szkołach. No i stworzyć prawdziwie prawicowe, wrecz patriotyczne media prywatne. Niezależnie od istnienia państwowych. Ale, do kogo jak to mówię!
Obrazek użytkownika Lech 'Losek' Mucha

Lech 'Losek' Mucha
Z opinią o Trumpie i z przewidywaniami dotyczącymi tej prezydentury się w całości zgadzam. Pisałem podobne zdania kilka miesięcy temu w tekście Tryumf Trumpa.
Tylko pierwsze zdanie:
"Zwycięstwo Trumpa mimo radości po prawej stronie naszego społeczeństwa, jest przyjmowane z rezerwą po prawej stronie politycznej"
budzi mój sprzeciw o tyle, że jeśli pod pojęciem "prawej strony sceny politycznej" rozumieć PiS, to trzeba powiedzieć, że PiS to żadna prawica. Chyba, że chodzi o Kukiz'15, ale oni chyba wyrażali radość z wyboru Trumpa...
Lech "Losek" Mucha
Obrazek użytkownika zuberegg

zuberegg
budzi mój sprzeciw o tyle, że jeśli pod pojęciem "prawej strony sceny politycznej" rozumieć PiS, to trzeba powiedzieć, że PiS to żadna prawica. 
Konserwatyzm jest prawicowy...
Obrazek użytkownika zuberegg

zuberegg
Konserwatyzm, który konserwuje socjalizm, to nadal socjalizm..
Musiałby istnieć w Polsce socjalizm, żeby go móc koncerwować...
Obrazek użytkownika Lech 'Losek' Mucha

Lech 'Losek' Mucha
W wielu miejscach istnieje. Sztandarowym przykładem, ale nie jedynym, jest ochrona zdrowia. A w  dziedzinie ochrony zdrowia, to obecna władza nie tylko konserwuje, ona pogłębia socjalizm.
Lech "Losek" Mucha

Więcej notek tego samego Autora:

=>>