Ujarane Ramonki

 |  Written by  |  41

Znaczna część „naszej” blogosfery zareagowała na finał rekonstrukcji rządu jak zwykle. To znaczy – histerycznie. To zniechęca do poważnego komentowania zarówno samych faktów, jak i wywołanych nimi reakcji.

Dlatego też skomentuję niepoważnie.

Koleżankom i Kolegom dedykuję dwa utwory Kory, bynajmniej nie dlatego, że jestem jej fanem. Raczej dlatego, że głębia komentarzy kojarzy mi się z ujaraną Ramonką.
Znalezione obrazy dla zapytania ramonka kory obrazyZnalezione obrazy dla zapytania ramonka kory obrazyZnalezione obrazy dla zapytania ramonka kory obrazyZnalezione obrazy dla zapytania ramonka kory obrazyZnalezione obrazy dla zapytania ramonka kory obrazyZnalezione obrazy dla zapytania ramonka kory obrazyZnalezione obrazy dla zapytania ramonka kory obrazyZnalezione obrazy dla zapytania ramonka kory obrazyZnalezione obrazy dla zapytania ramonka kory obrazyZnalezione obrazy dla zapytania ramonka kory obrazyZnalezione obrazy dla zapytania ramonka kory obrazyZnalezione obrazy dla zapytania ramonka kory obrazyZnalezione obrazy dla zapytania ramonka kory obrazyZnalezione obrazy dla zapytania ramonka kory obrazy

Pierwszy z nich to „Zdrada”.

Zdrada zdrada 
Podstępne zimne oczy gada 
Zdrada zdrada 
Czai się snuje wślizguje wkrada... 

Drugi utwór to „Paranoja jest goła”.

Jestem taka, jestem taka zmęczona
Bolą mnie ręce, boli mnie cała głowa
Tyle dzisiaj, tyle się dzisiaj stało
Boli mnie serce, boli mnie całe ciało
Paranoja jest goła
Paranoja jest goła
Paranoja jest goła. 

 

Ilustracja: http://www.pomponik.pl/plotki/news-kora-chodzi-z-martwym-psem,nId,382033....

5
5 (5)

41 Comments

Obrazek użytkownika boldandcharm

boldandcharm
Ubrał czapkę błazeńską, lecz jeno w dzwoneczki dzwoni
Miast argumentem szermować, Ramonki bełkotem sie broni
Przykro to rzec, lecz po czapką nie tęga głowa tym razem
W fotelu siedzi przed nami zmeczony i pusty błazen
Obrazek użytkownika boldandcharm

boldandcharm
Było sobie plemię zbieraczy i rolników. Zwało się Langsam langsam. Nikt nie wie o jego istnieniu, bo eksterminowała je grupa traperów, która poczatkowo kupiła ich czujność za koraliki, a nastepnie metodycznie wymordowała całą osadę. O losie plemienia przesądziła jednak rada starszych, która ochoczo potępiała wątpiacych i podejrzliwych, usypiała niezorientowanych i satysfakcjonowała entuzjastów.
Nadawał bys się do rady starszych owego plamienia.


 
Obrazek użytkownika tł

Nie wygłupiaj się! W pierwszym komentarzu (poetyckim) zarzucasz mi nieużywanie argumentów, a w kolejnym (prozatorskim) używasz jakiejś durnej przypowiastki jako argumentu. No, bez jaj!

Tak, jak generał jest podwładnym ministra ON, tak ów minister jest podwładnym premiera. Na szczęście dymisjonowany Macierewicz zachowuje się z klasą, do której daleko wielu jego jojczącym "fanom". 
Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
TŁ chciał się schować  od bieżączki Panią Ramonki, a tu Boldandcharm powoli
powoli
powoli
go wyciąga ..;o)

Chodź do nas, TŁ, pociśniemy wspólnie jakiegoś farmazona na Twoim blogu   ;o))

 

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Obrazek użytkownika tł

Gdybym chciał się chować, nie wyciągałbym Ramonki ;-). Ale się wkurzyłem. Część elektoratu PIS zareagowała niczym kibole, albo fani. A raczej psychofani...

Chcesz  cisnąć jakiegoś farmazona? Proszę bardzo. Poproś psychofanów o opublikowanie listy zdrajców z oczami gada ;-)! Bo ja wiem, że Kaczor i Duda to zdrajcy, ale co np. z takim Mariuszem Kamińskim???

Swoją drogą, trzeba się zastanowić nad oczmi gada? Dlalaczego? Czyżby dlatego, że wilcze oczy były już zajęte ;-)?
Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
Szyszko, Antek - na emeryturę. Napracowali się dość.
Czas odpocząć. Obaj mieli klasę i hejt też  pierwsza klasa.

Kaczor też emeritus kwakwus  - i niech wpuści młodych, skoro już musi o zaufanie prosić.

Ciekawe, jak następca Waszcza ( " nie zabijajcie nas..." ) będzie traktował banderowców.
Waszczu chyba za miękki w temacie nie był.

Pociśniecie dalej ze mną? Jeno dla zabawy i odłożenia karabel ;o)

Tego by brakowało, żeby politycy niewarci bengala poróżniali takich fajnych blog-kumpli.

Pozdrawiam
 

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Obrazek użytkownika tł

Kaczor też emeritus kwakwus  - i niech wpuści młodych, skoro już musi o zaufanie prosić.

I to jest clou!!! Bez następców to nawet II i kolejną kadencję PIS może sobie w d... wsadzić!
Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
no tak, mial być lekki farmazon, a tu się okazało jakim to mądralą jestem.

Ech , co za czasy. człek robi poważną minę, to mają go za klauna.
Próbuje farmazonić , to wychodzi na przenikliwego analityka.

Wszystko się, panie , kitłasi i wyonaca.
Oczywiście, przez Kaczora.

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Obrazek użytkownika boldandcharm

boldandcharm

Kaczor też emeritus kwakwus  - i niech wpuści młodych, skoro już musi o zaufanie prosić.

Ech , co za czasy. człek robi poważną minę, to mają go za klauna.
Próbuje farmazonić , to wychodzi na przenikliwego analityka.

Takie to czasy, że człek próbując farmazonic wymyśla alibi dla poczynań rzadu, którego nie mógł wymyslic człek z poważną miną. Wszystko jeszcze bardziej pokrecone przez fakt, że gdyby to byla prawda, wystarczyło ja przedstawić przed dymisją Szydło i ubrac w starwne słowa podczas konferencji prasowej. Polacy normalnie zasługuja na takie traktowanie i na info: "Jestem stary, schorowany, wyzwania sa wielkie, jeśtesmy zmuszeni do rekonstrukcji rzadu i wprowadzenia swieżej krwi. Omówiliśmy wspólnie sprawe z poszczególnymi ministrami, którzy zostaną zastąpieni, za chwile wysłuchaci państwo ich wyjaśnień. Za 21 dni dnia takiegi i takiego Prezydent przyjmie dymisję rzadu i po etapie legislacji sejmowej dnia takiego i takiego przyjmie zaprzysiezenie nowego rządu"
 Tak jednak sie nie stało, bo tez i nie takie pewnie były motywacje i nie taka atmosfera towarzyszyła tzw rekonstrukcji.
Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
No i wyszedl mi Farmazonus Emeritus.

To, o czym piszesz jest czymś dla mnie elementarnym, aż niewartym wzmianki. Niewiele trzeba, żeby okazać szacunek swojemu wyborcy. Takiego sposobu informowania, o jakim przykładowo piszesz oczekiwałem i to właśnie od Kaczyńskiego, nie od jego przydupasów.

Co w tym trudnego ? Kilka prostych, szczerych słów zmęczonego człowieka, starym podziękować  a nowi niech się bronią sami. Co, strach że totalni zawyją, że oto zwykły poseł takie "orędzia " daje ?
Oni zawsze wyją. No, teraz się pięknie aborcją samozaorali, to może trochę zamilkną.

Niestety, zaczynam myśleć, że Prezes powoli odlatuje.
A Morawiecki namaszczony, w tandemie z Dudą.


 

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Obrazek użytkownika boldandcharm

boldandcharm
No toś się w końcu wysilił na argument, o zależności i podległości.
No bez jaj! Po pierwsze: Nie jestem dymisjonowanym ministrem rzadu , abym musiał z klasą milczeć, po to aby nie psuć Tobie dobrego samopoczucia. Zadaję sobie także pytania: Dlaczego Macierewicz jest od zawsze zaciekle atakowany przez zaprzańców III RP? Co w takim razie znaczy jego dymisja?
Co oznacza postawa Dudy objawiona Veto w sprawie ustaw sadowych? Co oznacza pierwsza decyzja nowego rządu w zakresie polityki międzynarodowej, a zawiązująca wspólprace transgraniczą ( kulturalną?) z Rosją na terenach województw, w których stacjonują wojska sojuszu? Co oznacza zainteresowanie rządu RP współpracą z komunistycznymi Chinami z zakresie nowego jedwabnego szlaku? Co oznacza wspólny głos Dudy i Kaczyńskiego w sparawie dalszego utajnienia aneksu? Co oznacza decyzja Kaczyńskiego o promowaniu Dudy na prezydent RP, jeśli przyjąć , że jest hamulcowym zmian? Czy mamy w Polsce demokrację, czy nie , jesli sam Kaczyński mówił przed przejęciem władzy, że demokracja jest, ale ułomna, albo że mamy ćwierćdemokrację.? Co oznaczają takie logicze połamańce w zakresie terminologii? Dlaczego tak łatwo mam przyjąć, że nie jestem uprawniony do wiedzy na temat np aneksu? Dlaczego Kopacz bezkarnie siedzi w sejmie?
Co to wszystko do cholery oznacza?
Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na te pytania, to nie przemawiaj do mnie z pozycji wiedzacego, skończ z protekcjonalnym tonem, nie obrażaj mnie, robiac ze mnie histeryczna dziewkę. Nie zagłuszaj moich watpliwości jazgotem tragikomocznej Ramonki i rusz w końcu głową. 
Obrazek użytkownika tł

A gdzie niby konkretnie przemawiam z pozycji wszechwiedzącego? Wiem, że nie wiem, natomiast nie zamierzam z tego powodu popadać w histerię i paranoję. Nie zamierzam też prowadzić jałowych dyskusji na tzw. argumenty. 

PS. Szczerze mówiąc, jest mi Ciebie żal, bo doskonale pamiętam Twoją niegdysiejszą aktywność komentatorską i blogerską....
Obrazek użytkownika boldandcharm

boldandcharm
Zadawanie pytań i poszukiwanie odpowiedzi, logiczne łączenie faktów i próba wycigania wniosków. Krytyczna ocena rzeczywistości i stawianie na tej podstawie tez na blogu nie jest histerią i paranoją. Kto inny, jesli nie wszechwiedzący, miałby prawo do określania inaczej myslących histerykami i paranoikami.
 Gdzie dawny tł z piórem jak brzytwa, który potrafił odróżnic poszukiwanie prawdy od jałowej? dyskusji na "tzw"? argumenty
P.S. Mi równiez jest żal tego miejsca i wielu tutaj  komentujących, którzy po dojściu do władzy PiS-u popadli w intelektualny letarg, stacili chęc do trzeźwej oceny rzeczywistości, przejeli cechy "lemingów". Zajęli sie usprawiedliwianiem poczynań władzy i leniwym bezpłodnym i nudnym krytykowaniem poczynań opozycji. To jest przyczyną powolnej, intelektualnej smierci tego portalu, a nie zadne tendencje w sieci. 
Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
bo może to wszystko to tylko Elektro Spiro kontra Zamzara w boskim Buenos?

Nie ma zdrady ani paranoi.

Jest tylko  wdupiemanie wyborców.
Nic nowego. 

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Obrazek użytkownika tł

Może. Ale raczej już cienie na ścianie platońskiej jaskini, które mogą wywołać i histerię i paranoję.

Wdupiemienie wyborców? Nie wiedziałem, że stanowiska ministerialne są obsadzane w drodze wyborów, bardzo przepraszam.
Obrazek użytkownika Danz

Danz
Cienie na ścianach jaskini, bardzo żywo się ruszają. Obawiam się, że sytuacja jest rozwojowa, no chyba, że PiS-owi przyjdzie z pomocą totalna opozycja?  Tak się chyba dzieje?
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika tł

Rzychodzą z pomocą tak, jak Japończycy pomagali Amerykanom na Iwo-Dżimie. Poprzez zbiorowe samobójstwa. 

PS. Sytuacja jest rozwojowa... jak każda sytuacja. Sądzę, że Macierewicz sprosta wyzwaniu, tak jak się to najczęściej  bywało. Czyli okaże się patriotą służącym Polsce. 
Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
burżuja to miały komuchy,

Przepraszać nie ma za co, doprecyzowywuję :
- stanowiska ministerialne są obsadzane w drodze wyborów, których dokonuje premier i/albo ci,
którzy trzymają rączkę imadla, w którym dyndają  premierowe  jajeczka.

Nikt  nie musi mieć na uwadze zdania wyborców. No, raz na cztery lata.
Ale to stara, banalna i nudna już diagnoza.
 

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
może jednak Tł proroczo zapodał te dwa teksty Pani Ramonki?

Zaczyna się chocholi taniec :
niepokorny pieśniarz sakiewiczowy oddaje Dudzie medal ( jakaś "nasza" TV transmituje).

Duda wkurza, zwłaszcza Antka  - ten strzał z "ubeckimi metodami" go skompromitował.
Przez cały okres rozróby z Kraszewskim, Aneksem itd. nie można Macierewiczowi zarzucić, że rąbnął Dudę wrogim słowem. Ma patos, fanatyzm  ( chociaż inni mówią, że to zimny polityk ).
Posprzątał trochę w armii, teraz niech dokończy rozbabrane - czyli Smoleńsk.

Ale aż tak się w Antku zakochać? On żyje od lat, jak i inni, na mój koszt.

Mam nadzieję, że AM nie posłucha mądrali i nie założy partii.

Może faktycznie " paranoja zaczyna być goła". 

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Obrazek użytkownika boldandcharm

boldandcharm
 NIe w Antku, nie zakochać, ale mieć szacunek dla jego dorobku. Przyjmijmy, że Macierewicz nie ma żadnej opozycyjnej przeszłości ( bo dziś ten argument tak się unurzał w gównie, że istotnie mało znaczy) to samo zaangażowanie w komisje smoleńską, oraz obecnie, w restytucję armii polskiej i obecność wojsk nato na terenie Polski czyni z niego najlepszego ministra tego rzadu i jedynego klarownego ideologicznie polityka. To jest niezaprzeczalny dorobek zebrany pod ciągłym ostrzałem tzw " totalnej opozycji", a ostatnio także ( tak się wydawało) własnych kolegów. Dymisjonowanie tego ministra w trakcie trwania procesu przebudowy armii, w trakcie negocjacji na dostawy strategicznego uzbrojenia dla tej armii pod wpływem jazgotu opozycji dowodzi (w najlepszym razie) straszliwej słabości tego rządu.
 Popadanie w tym czasie w drętwe oczekiwanie, dołączanie do chocholego tańca tych co nic nie wiedza i nic nie mogą - nie dla mnie. Nie trawię od pewnego czasu mało wyszukanych, pacyfikatorskich kolaży tł-a prowadzonych z pozycji tego który wie. Z tego co da sie wycisnąć spod "Kory z Ramonką" zionie pustka i cheć zachowania świetego spokoju. Logikę i fakty ma zakrzyczeć najarana, a obecnie podstarzała i żałosna wokalistka.
 Politycy żyją na naz koszt. To nie jest zarzut w stosunku do nich, lecz zwykły fakt i dla nich zobowiazanie. Macierewicz sie z tego zobowiazania wywiazał bez manka i z naddatkiem. Obrażający go młody człowiek znikąd - nie.
Obrazek użytkownika krisp

krisp
Cytat: "Ale aż tak się w Antku zakochać? On żyje od lat, jak i inni, na mój koszt."

Mój komentarz: 'To są, jestem przekonany, wyjątkowo dobrze wydane "moje" pieniądze.' smiley

Pozdrawiam

​krisp
Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
szacunek jak najbardziej. Mimo czasami irytujących błędów. Osiągnięcie Dudy to na razie raptem poklep od Trumpa, od którego to klepnięcia  coś się stało z klepkami Jajaprezydenta.

W armii czas dużych zakupów, może zimny Błaszczak będzie lepszy od narwanego Antka. Może Amerykanie nie mają tak dobrze rozpracowanego profilu nowego MinMONa.

Problem w rozdmuchiwanej histerii. A jeszcze większy w sposobie pożegnania Antka.
Jarosław Plątonogi wystękał jakiś pean kilka dni później - jakby nie mógł wcześniej.

Przykre to wszystko trochę.

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
Twój podpis pod notkami jeszcze niedawno zawsze wywoływał u mnie uśmiech.

Ostatnio jakby mniej...

Pozdrawiam

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Obrazek użytkownika Danz

Danz
Chyba zmienię podpis....  Tylko co tu wymyśleć chwytliwego?
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
nie zmieniaj podpisu. Absolutnie nie.
Daj mu żyć i ewaluować.
Dla nas wszystkich.
Może od euforii, przez zwątpienie - do czegoś dojdziemy.

Weryfikujmy, cały czas weryfikujmy.
Nie zapominając, co mówił Michnik.

( Panie Adamie, Pan pozdrowi brata w Szwecji... - też byłby to dobry podpis Ja chyba zostanę z Zeppelinami.)

BTW : Ktoś ( Alchymista? ) chyba zgubił emotik z waleniem w łeb i wykrzyknikiem " Andrzej Duda !"

Niepotrzebnie.
Bądźmy trzeźwi przeszłością.

Hej, pozdrawiam :o)
 

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Obrazek użytkownika tł

Nie jestem rzecznikiem trzezwości. Wręcz przeciwnie ;-)))!

Ale popieram apel, a nawet pozwolę sobie go poszerzyć. Bądzmy trzezwi przeszłością i przyszłością. A już koniecznie - terazniejszością!
Obrazek użytkownika Danz

Danz
Krótko mówiąc: Historia vitae magistra est - Historia nauczycielką życia, jak to mawiał nasz kolega Cyceron, ze "Sposobu na Alcybiadesa" Niziurskiego.
Pozdrawiam.

 

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
"Ale popieram apel, a nawet pozwolę sobie go poszerzyć. Bądzmy trzezwi przeszłością i przyszłością. A już koniecznie - terazniejszością! "

No i jak tu nie chlać.

 

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Obrazek użytkownika Danz

Danz
Tak czy owak, nowy cytat jest bardziej adekwatny do tego co się wydarzyło w ciągu ostatnich 5 tygodni.
Chyba się nie doczekam wyjaśnień?  Ech...
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
Niziurski jest ok ;o)

Rysujesz już Hoplitów?  Stosujesz USNZ ?

Ech, stare dzieje

 

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Obrazek użytkownika Danz

Danz
Tak pamiętam, oskarżenie Zasępy, że też "wkuwał" bo rysował Hoplitów w czasie wielkiego dryfu.
Piękne czasy, a "Sposób na Alcybiadesa" to najpiękniejsza książka mojego dzieciństwa.
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
Najbardziej lubię inny swój podpis: "

Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów. „Kniaże weliki moskowski, pamiętaj to, szto kopije litowskoje stojało pod Moskowoju” (kronika Bychowca)."

Княжэ вэлики московски паметай то, що копие литовское стояло под Московою.

(Kronika Bychowca była pisana mieszaniną polszczyzny i ruszczyzny i alfabetem łacińskim, ale w dobie globalizacji warto czasem użyć dobrosąsiedzkiego alfabetu)

to z "naszeblogi.pl" Absolutnie ponadczasowe, dotyczy tak samo Dudy, jak każdego innego lidera.
Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
dziś nawet Trujka cytuje jego słowa o wsparciu Błaszczaka i zmian i daje mu powiedzieć ! Z tą jego pasją i patosem.
Klasa człowiek.

Gówniarskie pierdnięcie Dudy o "ubeckich metodach" zasługiwało na lut w trąbala.
Antoni przełknął. I nadal szanuje organy państwa, chociaż organy jego niekoniecznie.

Dobrze, że jest Antoni Macierewicz.
 

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Obrazek użytkownika tł

Kolegom z łamów B&R, których "boli głowa i całe ciało", wołającym "zdrada, zdrada",  dedykuję wypowiedz Antoniego Macierewicza w TV Republika:
 

Macierewicz został zapytany, czy prawdą jest, że chce on stworzyć własne środowisko polityczne, własną partię.

Nie, to jest nie tyle kłamstwo, ile próba destrukcji formułowana przez siły starego porządku z dużym składem dezinformacji płynącym ze strony ludzi z WSI, bo to oni rzeczywiście odgrywają bardzo dużą rolę w tym środowisku, które dąży do przeszkodzenia rozwojowi Polski, zablokowania dobrej zmiany

— powiedział.

Aktywności byłych ludzi z WSI jest rzeczą niesłychanie istotną i można powiedzieć naturalną, bo to był aparat, który był ostatnią szansą rosyjską

— dodał.

https://wpolityce.pl/polityka/376873-antoni-macierewicz-stworzy-wlasna-p...

Obrazek użytkownika boldandcharm

boldandcharm
 Powiedz aquamarynowy tł, z czego tu czerpać satysfakcję? Z tego ze Antoni odchodzi, ale z klasą? Czy z tego, że nie ukoi mojej czy Karlina potrzeby stworzenie środowiska, które identyfikowałoby nasze polityczne i obywatelskie potrzeby? Czy z tego, że aquamarynowy tł znów bedzie mógł zanurzyć się w swój aquamarynowy świat, bo uznał, że odtad nikt, kto obecnie cierpi na ból głowy i ciała, nie bedzie miał już prawa zakrzyknąć: Zdrada!
 Akceptuje Twoją potrzebę spokoju i ciszy. Zaciągnij sie jeszcze raz aquamarynowym spokojem, aquamarynowy tł
 

Więcej notek tego samego Autora:

=>>