USA-Polska; Duda-Obama=sojusz

 |  Written by zuberegg  |  0

Wizyta prezydenta Dudy w USA urosła do rangi najważniejszego wydarzenia politycznego w tym półroczu. Stało się tak w dużej mierze dzięki opozycji. Opozycja uznała że owa wizyta będzie pokazaniem miejsca w którym nasze państwo znalazło się pod obecnymi rządami. Brak spotkania w cztery oczy z Obamą, miał być karą jaką ponosi prezydent Duda za politykę rządów PiS. W ocenie np. lidera PO nasza pozycja spadła. Taka też narrację podchwyciły ślepo antyrządowe media. Co więcej środowiska te liczyły nawet na odebranie nam szczytu NATO...

Jak było w rzeczywistości?

Podczas pobytu prezydenta Dudy w USA, z amerykańskich ust usłyszeliśmy że zostanie zwiększona obecność wojsk USA w Polsce i regionie. Jakby tego było mało, prezydent Duda spotyka się z chyba najważniejszym specem od naszego regionu u demokratów-prof. Brzezińskim Ale i tu nie koniec. Przy okazji oficjalnej kolacji w Białym Domu prezydent Duda odbył rozmowę z prezydentem Obamą. 

Wizyta w USA okazała się ogromnym sukcesem dyplomatycznym Polski. Tym cenniejszym że ośmiesza całą opozycję i popierające ja media. Jak teraz wytłumaczą spotkanie z Obamą:)? 

Jeśli brak takiego miał być karą, to jego odbycie jest nagrodą za prowadzoną politykę:)?  

Mam świadomość że dużą zasługę maja w tym Chiny i wizyta ich prezydenta w Czechach. Tam wizyta zmusiła USA do podbicia swoich akcji w naszym regionie. Ale politycy muszą umieć wykorzystać takie sytuacje. Politycy PiS jak widać umieją to robić w przeciwieństwie do polityków opozycji którzy ośmieszają się w polityce zagranicznej nawet po oddaniu władzy. Doszło do takiej kuriozalnej sytuacji że poseł PO Siemoniak wzmocnienie militarnej obecności USA w regionie nazywa sukcesem tego i poprzedniego prezydenta, tego i poprzedniego rządu. Tylko jak to wytłumaczycie lemingom:)?

W jednym zdaniu-amerykański kop w narrację KOD.

Prezydent Duda jest jedynym politykiem któremu prezydent USA po 89 roku poświecił tyle uwagi, i zrobił tyle by go docenić. Podczas poprzedniej wizyty prócz rozmowy posadził go obok siebie i Putina przy jednym stole. Dziś znów odbył z nim rozmowę i potwierdził wzmocnienie obecności USA w Polsce i regionie. Jak entuzjasta tego sojuszu przyznaję że mnie to cieszy. Liczę że podczas szczytu NATO ogłoszona będzie decyzja w sprawie budowy baz sojuszu w naszym kraju i regionie.  

Polecam

http://jareknelkowski.pl/pawel-slomiak-krakow-niezlomnych-1946/

Img.:
https://twitter.com/tomaszkomentasz/status/715821854250897409   @kot

0
Brak głosów

Więcej notek tego samego Autora:

=>>