Wojenne deja vu

 |  Written by SmokGorynycz  |  7

1939

Pańsko-burżuazyjny Rząd Polski, wciągnowszy was w awanturystyczną wojnę, pozornie przewaliło się. Ono okazało się bezsilnym rządzić krajem i zorganizować obronu. Ministrzy i ginerałowie, schwycili nagrabione im złoto, tchórzliwie uciekli,pozostawiają armię i cały lud Polski na wolę losu...
W te ciężkie dni dla Was potężny Związek Radziecki wyciąga Wam ręce braterskiej pomocy. Nie przeciwcie się Robotniczo-Chłopskiej Armii Czerwonej...
Wielka í nie zwolczona Armia Czerwona niesie na swoich sztandarach pracującym, braterstwo í szczęśliwe życie

„Wybory” do Zgromadzeń Ludowych zachodniej Białorusi i Zachodniej Ukrainy odbyły się 22 października 1939. Oba te ciała zwróciły się z prośbą o włączenie zajętych przez Sowietów terenów wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej do ZSRS.

2014

"wobec braku możliwości zawarcia umowy międzynarodowej w związku z brakiem w państwie obcym efektywnej, suwerennej władzy państwowej, zobowiązanej do ochrony swych obywateli, przestrzegania ich praw i wolności i zabezpieczającej faktyczne, stałe i pokojowe wypełnianie funkcji państwowych, przyjęcie części innego państwa do Federacji Rosyjskiej w charakterze nowego podmiotu".

Powyższe słowa to projekt ustawy o aneksji Krymu, który już w ubiegły piątek złożyło 16 deputowanych do rosyjskiej Dumy. Według projektu „przystąpienie do Federacji Rosyjskiej może nastąpić na podstawie zgody wyrażonej w lokalnym referendum, lub na wniosek obcego rządu.” Referendum o „zwiększeniu autonomii Krymu” zaplanowano na 30 marca.

A radiostacja w Gleiwitz jeszcze nadaje....

5
5 (6)

7 Comments

Obrazek użytkownika MD

MD
Stalin musiał mieć już translate.google! Tylko burżuazyjni krwiopijcy mogli sobie pozwolić na tłumaczenie tekstu przez tłumacza oczywiście zmuszając go do katorżniczej pracy i przy okazji niemiłosiernie go wyzyskując. Tymczasem władza radziecka idąc z duchem postępu socjalistycznego brzydziła się tego typu procederem. W tajemnicy przed imperialistami klasa robotnicza w szlachetnym współzawodnictwie pracy opracowała translate.google a wódz rewolucji użył ten sensacyjny wynalazek do oświecenia i wyzwolenia uciskanego ludu w burżuazyjnej Polsce.
Obrazek użytkownika SmokGorynycz

SmokGorynycz
to władza rad, elektryfikacja i cyfryzacja... :))
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Rewolucje przerażają, ale kampanie wyborcze wzbudzają obrzydzenie."
Obrazek użytkownika tł

Nie musiał, bo Wielkim Językoznawcą był ;-)))!
Obrazek użytkownika SmokGorynycz

SmokGorynycz
poczatkującym Językozanwcą. Pełnię rozwoju w tej dziedzinie osiągnął dopiero w 1950 publikując  "Marksizm a zagadnienia językoznawstwa". 
A pamietasz dowcip wyjaśniający co znaczyły literki USA na "sowieckich" awtamobilach i tankach? Ubit Swołocza Adolfa... to tez lekcja językoznawstwa :)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Rewolucje przerażają, ale kampanie wyborcze wzbudzają obrzydzenie."
Obrazek użytkownika tł

Nie, Smoku. Nie ma "początkujących" Geniuszy. W 1939 roku zaczynał po prostu swoje studia językoznawcze, co potwierdza cytowany przez Ciebie dokument ;-)!
Obrazek użytkownika Hun

Hun
Jeżeli rzeczywiście przyjmiemy, że wystarczy, we własnym parlamencie, subiektywnie stwierdzić, że:
"...brak w państwie obcym efektywnej, suwerennej władzy państwowej..."
to, doprawdy, radiostacja w Gleiwitz jest po prostu niepotrzebna... Tylko komplikuje...
A gdybyśmy byli chociaż namiastką Moskowii i pomyśleli w ten sposób, to np. Wileńszczyzna już wróciłaby do Macierzy...

Pzdr, Hun
 

"...And what do you burn, apart from witches?   - More witches!..."
Obrazek użytkownika Tomasz A S

Tomasz A S
to dlaczego NATO nie przejmuje Królewca?
Mało jest u nas wszędzie dostępnych odpowiednich mundurów bez odznak z demobilu?
I mamy wolny ruch przygraniczny? ;)))

Więcej notek tego samego Autora:

=>>