Wojsko białoruskie przy polskiej granicy. Europoseł: Można spodziewać się militarnej prowokacji

 |  Written by Danz  |  0
 
- Dla potrzeb konsolidacji władzy [na Białorusi] być może dokonana zostanie na granicy polsko-białoruskiej jakaś prowokacja militarna - powiedział dzisiaj w TVP europoseł PiS, Jacek Saryusz-Wolski. - To oczywiście skrajny scenariusz - dodał.
 

W środę, po posiedzeniu białoruskiej Rady Bezpieczeństwa polecił zwrócenie szczególnej uwagi na przemieszczanie się wojsk NATO na terytorium Polski i Litwy. - Powinniśmy śledzić kierunki ich przemieszczania się oraz ich zamysły. Obecnie wszystkie je widzimy. Nie niepokoi nas to, ale są poszczególne przypadki, zwłaszcza na kierunku grodzieńskim, które dają do myślenia. Dlatego musimy podjąć kroki i nie bać się wyprowadzania naszych sił zbrojnych i sprzętu na tych kierunkach, gdzie dochodzi do przemieszczania się (wojsk NATO) - mówił Łukaszenka.

Minister obrony Białorusi Wiktar Chrenin wydał rozkaz wzmocnienia grupy wojsk na kierunku grodzieńskim zestawami rakietowymi, samolotami bezzałogowymi, środkami obrony przeciwlotniczej i walki radioelektronicznej.

 

Pytany o tę decyzję w TVP eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski zwrócił uwagę, że niektóre ośrodki analityczne podają, że "dla potrzeb konsolidacji władzy być może dokonana zostanie na granicy polsko-białoruskiej jakaś prowokacja militarna".

- To oczywiście skrajny scenariusz, natomiast generalnie biorąc mamy do czynienia z utwardzeniem linii Łukaszenki

- zaznaczył.https://niezalezna.pl/347309-wojsko-bialoruskie-przy-polskiej-granicy-europosel-mozna-spodziewac-sie-militarnej-prowokacji
5
5 (1)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>