A wszystkiemu winni Żydzi

 |  Written by Katarzyna  |  25

Tysiące razy powielane zdjęcia prezydenta, premiera w jarmułce lub kapeluszu, tysiące razy przypominanie o zapalaniu świeczek chanuka w Pałacu Prezydenckim. A wszystko okraszone epitetami zdrady, tajnych geszeftów i biciem na alarm, że Żydzi chcą założyć w Polsce państwo Polin. Każdy problem w jakiejkolwiek dziedzinie społecznej czy politycznej ma swoje wytłumaczenie. A wszystkiemu winni Żydzi.
Podgrzewa tę atmosferę prześmiewczy ton redaktora Michalkiewicza i budzące grozę ostrzeżenia Grzegorza Brauna.
Na miejscu widzących wszędzie Żydów spróbowałabym dociec, jakich przodków miał Stanisław Michalkiewicz, bo nos tak jakby semicki. ;-)), a w Wikipedii cisza o rodzicach, dzieciństwie itd.
Oczywiście kpię sobie, ale nie bez przyczyny. Raczej chciałabym zmusić niektórych zaczadzonych tropieniem Żydów o odrobinę refleksji.

Nie mam zamiaru podejmować pałeczki i dyskutować na ten temat, bo po prostu nie wiem, skąd autorzy memów, zdjęć, czy tekstów mają taką wiedzę i w jakim celu ją powielają.
Podsumował to ostatnio bardzo ostro w swym felietonie Jerzy Targalski twierdząc, że jest to działalność agenturalna oparta „na sianiu wątpliwości i strachu, tworzeniu chaosu, wzbudzaniu konfliktów i nienawiści zarówno wewnątrz upatrzonego kraju, jak i między nim i jego sojusznikami, tak by opinia publiczna stała się całkowicie bezbronna. Służy temu manipulacja i zatruwanie dyskusji publicznej, dezorientacja, rozproszenie uwagi oraz podminowywanie zaufania do władzy i państwa”. Sharp power Jeśli chodzi o zaufanie, to przyznam, że gotowam uznać, iż opinia Jerzego Targalskiego jest bardziej wiarygodna niż pozostałych dwóch panów zdobywających uznanie, głównie wśród młodych słuchaczy. Przekonuje mnie, między innymi, jej otwartość.
Czy ktoś, kto nie ma pewności co do wiarygodności posiadanych informacji, wskazałby palcem konkretne portale internetowe i nazwał je rosyjskimi witrynami nie bojąc się oskarżenia sądowego? Diagnoza Jerzego Targalskiego jest jednoznaczna: „Rosyjska agentura będzie rozgrywać strach przed Izraelem i nienawiść do Żydów, w celu atakowania naszego sojuszu z USA”

Czy na pewno tylko chodzi o sojusz z USA? Czy jest to jedyny powód wzmożonej narracji: A wszystkiemu winni Żydzi? Szukam odpowiedzi. Może udzielą mi jej ci, których spotykam na prawicowych portalach?
Drodzy moi, spoza układu „tubylców”, jak ironicznie nazywa zwykłych Polaków. red. Michalkiewicz, zanim wybuduję schron przed domem z napisem: Żydom wstęp wzbroniony, zrobię remanent w domowej biblioteczce i powyrzucam wszystkie książki, które napisali Żydzi, sprawdzę czy przypadkiem wśród moich znajomych nie ma Żydów, proszę o odpowiedź na kilka pytań:
1. Czy multi – kulti wymyślił Żyd, jak się nazywał?
2. Czy emigrantów do Europy sprowadzają Żydzi?
3. Czy aborcję na życzenie, aborcję eugeniczną, eutanazję, w tym dzieci za zgodą rodziców sponsorują Żydzi?
4. Czy postępująca agresja niszcząca rodziny środowisk LGBT to dzieło Żydów?
5. Co jest największym zagrożeniem dla zachodniej cywilizacji?

Z przerażeniem czytam o postępującej cywilizacji śmierci, ale z jeszcze większym przerażeniem obserwuję brak reakcji społecznej i politycznej na prawo, które pozwala zabijać z powodu koloru oczu, płci, mdłości w czasie ciąży, małego mieszkania, starości, kalectwa, depresji czy jakiejkolwiek błahej przyczyny.
Ostatnio Sąd Najwyższy Zjednoczonego Królestwa orzekł, że od tej pory nie będzie już konieczne otrzymanie prawomocnej zgody, aby odłączyć pacjentów od aparatury podtrzymującej ich przy życiu.A to oznacza śmierć głodową.
Sąd Najwyższy zalegalizował eutanazję w Wielkiej Brytanii Była jakaś reakcja, protesty, oburzenie? Czy w Sądzie Najwyższym Zjednoczonego Królestwa orzekają sami Żydzi?
Dlaczego stawiam takie pytania? Bo myślę, że dr Jerzy Targalski podał najważniejszą przyczynę rozgrywania strachu przed Izraelem w Polsce, nie wyczerpał jednak tematu.
Dopiero odpowiedź na pytania, jaka ideologia i czyje interesy reprezentują jej wykonawcy, jaki jest jej cel w przypadku naszej cywilizacji, może skutecznie pokazać politykę i miejsce Żydów we współczesnym świecie. Nie wiem jak innym, ale mnie nie wystarczy hasło: A wszystkiemu winni Żydzi. Zapraszam do słuchania

_______________________________________________

Ilustracja:https://demotywatory.pl/4862176/Jedni-mysla-ze-to-Zydzi-niszcza-Polske-i...

Zapraszam do słuchania
audycja 966 (niedzielna)
 
3.857145
3.9 (7)

25 Comments

Obrazek użytkownika karlin

karlin
Problemem są spiski, które widać gołym okiem, a w które nikt nie chce uwierzyć. Niektórzy widzą, ale i tak wzruszają ramionami - bo co to da?

Czy światowej finansjerze może zależeć na wywołaniu ogólnoświatowego chaosu, w którym znikną jej długi i przekręty?

A kto w tej finansjerze ma głos dominujący?

I tak dalej. 
Obrazek użytkownika Katarzyna

Katarzyna
Problem w tym, że my nie umiemy o tym rozmawiać. Proszę mi powiedzieć, jaki sens jest mówić o spiskach, skoro z góry zakładamy, że jesteśmy na pozycji straconej, bo światem rządzą Żydzi? Mitem jest, że Żydzi są zjednoczeni i trzymają się razem. Nigdy nie zapomnę wściekłej reakcji @eli_barbur na Twitterze, gdy zacytowaliśmy Hannah Arendt. Biała gorączka, bo socjalistka, kochanka zboczonego filozofa itd. A problem chyba był w tym, że w "Korzeniach totalitaryzmu" odsłania żydowskie podziały.
Męcenie Grzegorza Brauna i jemu podobnych osiąga wręcz odwrotny skutek. Zamyka rozmowę w granicach emocji a nie argumentów. 
 
Obrazek użytkownika karlin

karlin
Tu chodzi o naszą bezsiłę. A skąd ona, to już temat na inną, długą i pełną emocji dyskusję.

Mogli Japończycy w ogromnym stopniu uniezależnić się od światowej finansjery? Mogli. Olbrzymia większość japońskiego długu jest zaciągnięta u obywateli tego kraju. A my co? Miała być Polska Grupa Finansowa, ktoś może coś o niej ostatnio słyszał? Za to zafundowaliśmy sobie premiera z bansterskiej butonierki, który chodzi i robi za wzorcowego patriotę, tylko nie w sprawach gospodarczo-finansowych. I tak dalej.

O tym, że Zydzi nie stanowią monolitu i że łatwiej ich między nimi rozgrywać, niż się niektórym wydaje, wiem. Ale skrajnie negatywnej oceny wariacji na temat IPN w obrębie gwiazdy dawida nie zmienię, dopóki się nie dowiem, że za tę idiotyczną "wspólną deklarację" i amerykańskich murzynów z M-16 w Polsce, nie zapłaciliśmy przypadkiem rozbiorowymi zmianami w ustawie reprywatyzacyjnej.

Moją opinię o tłumaczu agencji Novosti za czasów PRL, Michalkiewiczu, oraz o starającym się wyglądać na prześladowanego ze względu na obłąkanie Braunie, wyraziłem już wiele lat temu. I była to opinia namawiająca ich do otwartej pracy w koncernie Agora.

 
Obrazek użytkownika Danz

Danz
Akurat przykład japońskich banków nie jest najlepszym przykładem. Większość banków inwestycyjnych w Japonii to takie "banki zombie", które mają wystarczająco kapitału żeby funkcjonować, ale nie na tyle, aby inwestować i rozwijać się.
Skomplikowany układ finansowy Japonii doprowadził do tego, że z mocarstwa technologicznego Japonia stała się bankrutem, a reszta Azji "odjechała" pociągiem w przyszłości, gdy Japończycy zostali w tym samym miejscu od 25 lat.
Ewentualny krach finansowy w Azji (albo na świecie) może zachwiać gospodarką Japonii bardziej niż innych krajów tego regionu. Prognozy dla starzejącej się Japonii są bardzo kiepskie.
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika karlin

karlin
Japonia - jej największym problemem jest to, że blisko 130 mln ludzi mieszka na terenie mniej więcej dwóch naszych województw. Reszta kraju, poza regionami upraw, to skały i wulkany. Japończycy już raz próbowali rozwiązać ten problem, Pearl Harbor, ale im się nie udało. Stąd tak ogromny nacisk na stabilizację w każdej dziedzinie, wspieraną niebywale zdyscyplinowanym społeczeństwem. Ale również stąd światowe rekordy w samobójstwach, alkoholizmie itd. Tak, ten kraj się starzeje, liczba ludności spada, ale warto pamiętać, że tak zwana dzietność jest w Japonii wciąż wyższa niż w Polsce.

Pzdr
Obrazek użytkownika Katarzyna

Katarzyna
Nie trzeba zmieniać zdania. Każdy może sobie je wyrobić na podstawie faktów. Niewiele wiemy dziś o całej akcji dotyczącej ustawy IPN. Wyszło fatalnie, ale czy możemy wykluczyć operację agentury wpływu? Nie mam kompetencji, by to rozstrzygać.
Tylko, że Polska nie jest samotną wyspą, a częścią cywilizacji zachodniej. A  ja zadaję sobie pytanie, co zagraża Polsce; Izrael, Żydzi czy Rosja, a może  obłąkańcza ideologia cywilizacji śmierci, multi -kultii, gender, LGBT, upadek Kościoła katolickiego? Czego naprawdę powinniśmy się bać i czego bronić, o co się troszczyć?
Obrazek użytkownika karlin

karlin
trzeba mieć narzędzia do obrony. A więc, repolonizacja mediów, banków, zerowa opcja w służbach specjalnych, poobcinać ręce dudaczewskich, wyciągające się po polskie wojsko, zdrajcy i złodzieje do więzienia, a nie na antyszambry u zagranicznych sponsorów, czy na medialne lub uliczne sabaty za zagraniczne pieniądze, i tak dalej.

A dopiero potem możemy się zastanawiać, co bronić, w jakiej kolejności i jakim sposobem. W przeciwnym razie da się jedynie ćwiczyć stary spektakl "z motyką na słońce".

Chociaż jednej rzeczy powinniśmy zacząć się uczyć już teraz. Wyłącznie "za naszą". A "za waszą" jeśli nam odpowiednio, w tej, czy innej formie, i w satysfakcjonującej nas wysokości, zapłacicie. 

 
Obrazek użytkownika Danz

Danz
W ostatnim roku zauważyłem lawinowy wysyp profili "bogo-ojczyźnianych", które epatują zastanawiająca kombinacją:
-prawi Polacy dumni ze swojej historii
-antysemici rozpowszechniający fałszywki na temat Dudy, Żyda Kaczyńskiego i Morawieckiego, itp., itd., przypisujący Żydom sprawczą moc we wszystkich nieszczęściach światowych
-chwalący Rosję, jako jedyną ostoję religii, porządku i stateczności
-jednocześnie te same profile są skrajnie antyamerykańskie, antysemickie i żądające wycofania z polski wojsk NATO.
Nie ma przypadków, są znaki.
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika Katarzyna

Katarzyna
Największym problemem jest czytanie ze zrozumieniem. Nie wiem czy zauważyłeś, ale notka moja nie o Żydach, a o tych, co straszą Żydami. wink
Obrazek użytkownika Katarzyna

Katarzyna
Dokładnie tak się ostatnio dzieje. Istny wysyp "patriotów". Właśnie miałam wątpliwą przyjemność naciąć się na taką stronkę. Retwitowałam na Twitterze komentarz o krytykach Powstania Warszawskiego, z którym się zgadzałam. Zaproszno mnie na DM (poczta Twittera) na stronę. W rogu przesłanej winiety strony informacja: 100% polska  i zaproszenie Słowian.
Poczytać mogłabym sobie, gdybym się zalogowała. Podejrzałam więc  tytuły. Mnie więcej o takiej treści, jak piszesz. 
Kiedy odpisałam, że nie interesuje mnie panslawizm i informacje rosyjskiej agentury wpływu, a wiadomości czerpię z innych źródeł,  zniknęli.
Właśnie to, o czym piszesz powinno nas uczulić, że nie każdy, kto wkleja orła, nie lubi Żydów, nazywa siebie patriotą, jest polskim patriotą. wink
To własnie skłoniło mnie do napisania tej notki, a przekonały cytowana w niej opinia Jerzego Targalskiego.

Pozdrawiam
Katarzyna

 
Obrazek użytkownika Danz

Danz
Blogosfera nie jest tym samym miejscem co 5-10 lat temu. Obecnie tweeter, facebook, instagram to miejsce realnej walki propagandowej.  Dziwne, że zachodni politycy obudzili się dopiero dzisiaj, Amerykanie przyznają, że są 2-3 lata za Rosjanami i Chińczykami jeśli chodzi o tzw. soft-power w tzw. social media.
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika Katarzyna

Katarzyna

To jedna z przyczyn, dla których trudno się przebić z tematami innymi niż chcą tego spin doktorzy i agentura wpływu. Trzeba być mocno asertywnym, by nie pozwalć narzucać sobie tematów.
Czytam  na Twitterze komentarze i polecane artykuły obrońców życia w USA, jak bardzo są skuteczni, a u nas w kraju katolickim jakoś tak niemrawo.Chwała im za to, ale czasem zastanawiam się jednak, przez kogo ruch Pro Live zostanie wykorzystany.  Gdzie nie wejdzieszz, czerwona lampka musi się zapalić. sad
Obrazek użytkownika karlin

karlin
OK, skoro nic nie rozumiem, to już nie będę próbował czytać Twoich tekstów.
Obrazek użytkownika Katarzyna

Katarzyna
Rozumiesz dokonale, tylko temat Ci nie odpowiada. Przykro mi, że tracę czytelnika.
Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
Jakoś nikt mi dotychczas nie wytłumaczył jak to jest, że rząd, najważniejsi politycy OD LAT jeżdżą na konsultacje, zapraszają na konsultacje do Polski, popylają w jarmułkach, palą świece w żydowskie święta - a opinia o moich rodakach i moim kraju jest w świecie tak paskudna w tematach polsko-zydowskich.
No przecież taka wielka przyjaźń. A żydłaczący Szewach to przecież najwiekszy nasz przyjaciel.

Jak to jest, że przyjeżdża pan Daniels i ustawia mój kraj ? Kto to w ogóle jest, a sprawia, że mamy zapomnieć o prawdzie o Jedwabnym ?

Jak to jest, że nasza ustawa o IPN nie może mieć brzmienia tej z Izraela ; czy możemy sobie zasunąć takie prawo, jak ostatnio tamże uchwalono - czyli Polska dla Polaków  jak Izrael dla Żydów ?

Jestem zdania, że skoro także tzw. opozycja cicho siedzi po "wielkim zwycięstwie" z nowelizacją ustawy o IPN, to CAŁY tzw. świat polityki polskiej to marionetki.

Goje polskie  se mogą ze sobą podyskutować, ponawalać się, powrzeszczeć na siebie. Dobrze będzie, jeśli skoczą sobie do gardeł.
A na końcu i tak będzie tak, jak miało być.

A w tle największy nasz sojusznik , który będzie pilnował u nas żydowskich odszkodowań.
Sporych odszkodowań.

Czy już jestem antysemitą wzywającym do palenia książek Tuwima i Einsteina, czy tylko czującym się  bardzo gorzko gojem, którego nawet nie warto informować ? 

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
Niezrozumiałość sytuacji w moim kraju skutkuje zupełną niechęcią do jej komentowania.
 

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Obrazek użytkownika Katarzyna

Katarzyna
Ani przez moment nigdzie nie stwierdziłam, że podoba mi się polityka Polski wobec Izraela i całej awantury wokół nowelizacji ustawy IPN. Ktoś tę żabę podłożył. Co innego krytyka polityki, a co innego oskarżanie rządu o zdradę interesów Polski. Co nie znaczy, że nie doceniam cynizmu finansjery żydowskiej i próby wykorzystania konfliktu Polski z Komisją Europejską. Jest też pytanie czy mamy wybór i możemy sobie do woli wybierać sojuszników? Przecież my jesteśmy dopiero na progu odbudowy własnej armii, gospodarki, własnego przemysłu. I do tego mamy własną Targowicę. Bardzo proszę, usilnie proszę o przeczytanie notki. Ona nie jest o Żydach, a o tych, którzy straszą Żydami i Izraelem, a nie widzą prawdziwych zagrożeń, ot, choćby ze strony Rosji czy narzucaniu kultury #cywilizacji śmierci. Jerzy Targalski twierdzi, że to sprawa agentury wpływu, która w ten sposób chce zniszczyć stosunki polskie z USA. Ja chciałam rozszerzyć problem o p przykrywanie tematem żydowskim ekspansji ideologii niszczącej wartości chrześcijańskie Europy. Widać słabo mi to wyszło. Przykro mi. :-(
Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
Czy można przypuszczać,że owi "straszący Żydami" mają jeszcze więcej pytań i wątpliwości, niż ja ?

Wydźwięk Pani notki jest taki ; dajcie spokój Żydom, zajmijcie się LGBT, cywilizacją śmierci i zbrojeniami Putina.

No dobrze, nie lubię LGBT, nie lubię cywilizacji śmierci i nie lubię Rosji.
O czym mam dyskutować ?

Moim zdaniem Karlin dobrze Pani odpowiedzial : bez narzędzi nic się nie zrobi.
Zawsze można sobie pobełtać emocjami.

Sama Pani pisze : " gdzie nie wejdziesz, zapala się czerwona lampka".
Może Z TYM należy coś zrobić ?
Bez narzędzi, jak np. rzetelna informacja ?

 

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Obrazek użytkownika Katarzyna

Katarzyna
Poprawiłam, uzupeniłam odpowiedź skierowaną do Pana. Nic więcej nie mam do dodania, bo własnie wydawało mi się, ze zapalam czerwoną lampkę w sprawie narrcji żydowskiej.
Pozdrawiam
Katarzyna
 
Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
LGBT, cywilizację śmierci oczekuję od humanistów polskich, socjologów, kościoła.
Reakcji na zbrojenia Rosji od MON i rządu.

W końcu żyją za moje podatki.

Ale - mogę o tym spokojnie zapomnieć, jeśli przychodzi ktoś znikąd  ustawiający mój kraj tak, jak mu pasuje.
BO WTEDY WSZELKA AKTYWNOŚĆ TRACI SENS.

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Obrazek użytkownika Katarzyna

Katarzyna
By było jasne. Nie lekceważę problemu. O nagłym pojednaniu polsko żydowskim, które zaskoczyło nas wszystkich pisałam.

Krajobraz po „niby – bitwach” 

Napisałam tam, między innymi:

Żydzi w Polsce muszą wiedzieć, że nie kupiliśmy ich narracji, że polityka ich wobec Polski będzie miała fatalne skutki w nastrojach antyżydowskich. Jesteśmy jedynym w Europie krajem, gdzie synagogi i szkoły żydowskie nie muszą być chronione przez policję. Oczekujemy nie tylko deklaracji, ale przeprosin za haniebny atak prezydenta i premiera Izraela i zaprzestania wtrącania się w polskie ustawodawstwo szantażem.
Tego nie powie żaden polityk, ale my możemy. Politycy też muszą wiedzieć, co naprawdę myślimy. Alienacja władzy zawsze jest groźna.

I zdania nie zmieniłam. Chodzi tylko o to, abyśmy ostrożnie podchodzili do wszystkich, którzy straszą nas i szczują, albo znaleźli sobie sposób na życie szukając Polakom, kogo mają się bać, bo taka narracja pozbawia woli działania i odbiera elektorat, a o to przecież chodzi wrogom Polski. Nie wyślą do nas czołgów, ciężko im będzie sfałszować wybory, ale pozbawić większości parlamentarnej mogą właśnie propagandą.
Po co niby mielibyśmy pracować, skoro i tak światem rządzą Żydzi, rząd na pasku Żydów w jarmułkach chodzi.  Myślę, że najlepszą receptę dał w odpowiedzi Panu bloger  Puszka Pandory. Instrukcja obsługi

Warto zmądrzeć nawet po szkodzie ;-(. Postuluję po prostu, aby z Izraelem prowadzić zimną i wyrachowaną grę polityczną, zamiast histeryzować "godnościowo".

Co my możemy zrobić? Sprawdzać wiarygodność informacji w różnych źródłach. Teraz w kolejnych kampaniach wyborczych będziemy zasypywani kłamstwami i prowokacjami.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Danz

Danz
Od początku roku bardzo często wchodzę na portale informacyjne w Izraelu, gdzie wyszukuję artykuły opisujące Polskę i konflikt polsko-żydowski.
Niestety, ale historia II Wojny Światowej jest już napisana, także historia holokaustu, która "nie wymaga żadnych korekt". Niestety, ale jest to historia skrajnie niesprawiedliwa i tendencyjna dla Polski i Polaków, na którą nie mamy już wpływu, "bo żydowscy historycy wszystkie aspekty już dawno zbadali".
Nie wspomnę o pracach Grossa i Grabowskiego, które są historycznymi bajkami, ale doskonale wpisują się w narrację "polskiego antysemityzmu".
Przespaliśmy 70 lat, jeśli nic zrobimy w ciągu następnych 20 lat, to nasze dzieci będą oskarżane o współudział w holokauście.
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika Katarzyna

Katarzyna

Przespaliśmy 70 lat, jeśli nic zrobimy w ciągu następnych 20 lat, to nasze dzieci będą oskarżane o współudział w holokauście.

Nie przespaliśmy, to raczej świadoma politka w PRL, bo we  władzach byli żydowscy komuniści, którzy przybyli z Armią Czerwoną. Gomułka robiąc czystkę w 1968 wysłał do   Izraela potężną armię żydowskich aparatczyków. Oni nie stali się miłującymi Polskę, podobnie jak Żydzi przerzuceni z Rosji w wyniku Operacji Most.   Długo by gadać.

Nie wim czy pamiętasz jak na początku naszego blgowania wszelkie wypowiedzi o Żydach spotykały się z natychmiastową reakcją i obrzucaniem antysemityzmem. Dziś już piszemy o żydowskich zbrodnairzach w NKWD, UB, SB, ale dopiero początek rozliczenia.
Nie damy rady przebić się przez narrację żydowskich historyków, wśród których zapewne jest sporo rodem z ZSRR i dziś wykorzystywani są do oskarżania Polaków.

Róbmy swoje. Dotyczy to nie tylko Żydów, ale również  Ukraińców i Niemców. Lista zbrodniarzy obozów koncentracyjnych, lista enkawudzistów powinna być na okrągło przypominana. Tymczasem my kłócimy się o celowość powstań. Jesteśmy masochistami i najgorsze, że kupuje to prawica.

Sprawdzajmy czego uczą nasze dzieci w szkołach, prostujmy kłamstwa. Jest tylko jeden mały szkopuł; rodzicom po prostu brak wiedzy.

Czy wystarczy bluzganie na Żydów jak w przypadku portalu Maruchy? Wręcz przeciwnie, to odstrasza i służy do utwierdzania narracji żydowskiej. Zabiera politykom argumenty w polityce międzynarodowej. To dlatego tak ciężko pracuje agentura wpływu, aby niweczyć nasze wysiłki.

Czy wystarczą wiązanki kwiatów pod pomniakami bohaterów i ofiar oraz marsze? Mamy tyle rocznic, tylu bohaterów, że rzucanie wiązanek pod pomniki staje się obojętne. A marsze są wykorzystywane przez polityków  do kampanii wyborczych. Potrzebna jest atrakcyjna polityka edukacyjna. Nie musi to robić tylko rząd.

Przyjrzyjmy się domom kultury, programom edukacyjnym w szkołach.
Sporo pracy przed nami, a tacy  jak  min. prof. Gliński nie ułatwiają jej.
Ostatnnio mało mnie szlag nie trafił, jak w radiu24 nazwał szaleńcami tych, którzy protestują przeciwko budowie muzeum getta warszawskiego. O pieniądzach na cmentarz żydowski nie warto wspominać.

Powinniśmy wymóc na władzach ekshumację w Jedwabnem. Kropla drąży skałę.


 

Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
"Niestety, ale historia II Wojny Światowej jest już napisana, także historia holokaustu, która "nie wymaga żadnych korekt". Niestety, ale jest to historia skrajnie niesprawiedliwa i tendencyjna dla Polski i Polaków, na którą nie mamy już wpływu, "bo żydowscy historycy wszystkie aspekty już dawno zbadali".
Nie wspomnę o pracach Grossa i Grabowskiego, które są historycznymi bajkami, ale doskonale wpisują się w narrację "polskiego antysemityzmu".


To wystawienie oceny skuteczności działań WSZELKICH polskich instytucji od roku 1989.
Niezły sygnal oceny działań MSZ  przyszedł z niebios, gdy człowiek - specjalista od kurtyzan i główny macher  uległ zabraniu z tego świata w taki, a nie inny sposób...

Z drugiej strony, dopiero ten rząd umożliwił pokazanie prawdziwej  twarzy tej "wielkiej przyjaźni", o której tyle się klepało, paliło świeczki w Sejmie, biegało w jarmułkach z żonkilem w klapie.

Chociaż o zasrywaniu hoteli i żywej mieszance pogardy i nienawiści do Polaków serwowanej przez odwiedzającą  "polskie obozy" młodzież   wiadomo było od lat.

Chętnie popatrzę i posłucham, co takiego eskimosi dadzą jako paciorki i lustereczka takim, jak ja - pozbawionym złudzeń byłym podziwiaczom narodu ludzi mądrych, narodu zagrożonego zepchnięciem do morza oraz jego kuchni.
Bo szacunku to raczej już nie odrobią.

Czym ? Pieniędzmi ?
Kim ? Szewachem ? Danielsem? Azari ? Engelking ?

A najprawdopodobniej oleją ogłupiałych gojów z Polin i wytrwale postarają się mój kraj wydoić pod czujnym okiem Naszego Najlepszego Sojusznika.

Taki pragmatyzm i szacunek  po żydowsku.


 

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Więcej notek tego samego Autora:

=>>