|  Written by Smok Eustachy  |  0
Dobrze że są jeszcze ludzie potrafiący w swej twórczości zachować klimat Gwiezdnych Wojen. Ich zaangażowanie daje nadzieję na przyszłość:


https://youtu.be/0SPVvbOwU0Q

A teraz przejdźmy do serialu Andor, który fortunnie zakończył swój pierwszy sezon. Pisałem o nim już

https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1252748,gwiezdne-wojny-andor

5
5 (1)
 |  Written by Godziemba  |  0
Duże emocje wywoływały w przedwojennej Polsce także mecze drużyn różnych narodowości oraz z różnych części kraju.
 
 
      Pod koniec marca 1930 roku piekło rozpętało się w Warszawie po tym, jak piłkarze żydowskiej Gwiazdy stracili bramkę w meczu z Warszawianką. Ofiarą niepohamowanej złości tych pierwszych padł strzelec gola Jan Luxenburg, którego bramkarz Gwiazdy „nagrodził” kopniakiem, a nadbiegający z drugiej strony obrońca – sierpowym w policzek.
 
 
5
5 (2)
 |  Written by Danz  |  0
Jesteśmy po pierwszym meczu w kolejnym historycznym mundialu,  tym razem na ziemi pustynnej, w dalekim Katarze.  Nie przegraliśmy tego meczu, ale i nie wygraliśmy. Można powiedzieć historyczne 0:0, bo przecież wszystkie mundiale w XXI wieku zaczynaliśmy od... przegranej. Czy jest z czego się cieszyć? Chyba tylko z tego, że Meksykanie nie zdołali nam tej bramki strzelić. Co martwi,  to niewykorzystany karny (będzie się śnił Lewandowskiemu do końca życia), beznadziejna gra „do przodu” i brak myśli taktycznej trenera Czesława.
5
5 (1)
 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Drabina eskalacyjna idzie jak burza i mamy nowy filmik z bazgroleniem Bartosiaka. Jacek Bartosiak wyznacza swymi malunkami nowe standardy debaty publicznej, nikt inny chyba takich działań nie podejmował. Poziom jest o niebo wyższy niż wynurzenia dr Napierały czy Wojczala, którzy nie malują tak pięknie. Napierała epatuje za to strumieniem świadomości recenzują najnowszą pozycję książkową Ziemkiewicza „Wielka Polska”.

https://youtu.be/1vnsreKw4vA

5
5 (2)
 |  Written by Godziemba  |  0
Nie tylko w okresie powojennym, ale także przed wojną mecze derbowe wywoływały wielkie emocje.
 
 
5
5 (2)
 |  Written by alchymista  |  1

Powiem kilka rzeczy strasznych i brutalnych, które przeczą słowu „perspektywa”. Bo przecież używamy tego słowa na ogół w kontekście optymistycznym.

Od samego początku tej wojny nasi kochani sojusznicy zarzekają się, że nie chcą eskalacji konfliktu i stosownie do tej deklaracji udzielają Ukrainie pomocy kropelkowej. Takiej tylko, by podtrzymać opór i maksymalnie osłabić rosjan. Inaczej mówiąc, by wojna była toczona nie o zwycięstwo, ale o wyczerpanie.

5
5 (4)
 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Jan Parys ostatnio (24.10.2022) opublikował artykuł w Rzeczypospolitej o naszym bezpieczeństwie. Odklejenia jego już były przedmiotem niniejszego bloga kiedyś a to jest nowe odklejenie. Co gorsza CEP Jacek Saryusz-Wolski podaje to jako wybitne

5
5 (1)
 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Wczoraj rakieta uderzyła w silos zbożowy w miejscowości Przewodów, ok 6-8 kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Zginęły 2 osoby. No i się zaczęło. Przy okazji wojen takie incydenty się zdarzają: ostrzały, naruszenia terytorium, zatapianie statków. Wszelakie działania tego typu spotykają się z odpowiednią reakcją. Formy tej reakcji są znane. Tymczasem u nas zapanowała pewna konfuzja i zdziwienie, które słusznie totalni wytknęli pisowcom. Parę dni temu podobnie walnęło w Mołdawię. I co zrobiła Mołdawia?

5
5 (1)
 |  Written by Godziemba  |  0
Sady Żoliborskie są jednym z najpiękniejszych osiedli w Warszawie wybudowanych w okresie PRL.
 
 
       W powojennej, zniszczonej przez Niemców Warszawie głód mieszkań był tak olbrzymi, iż podstawowym parametrem była budowa największej liczby mieszkań w jak najkrótszym czasie. Jakość budynków i mieszkań liczyła się dużo mniej.
 
 
5
5 (2)
 |  Written by Godziemba  |  0
Otwarty w 1962 roku Supersam przy warszawskim placu Lubelskim był pierwszym w Warszawie sklepem samoobsługowym i jednym z najciekawszych pawilonów wybudowanych w PRL.
 
 
5
5 (2)

Pages