Łukaszenka a standardy europejskie

 |  Written by Smok Eustachy  |  1

Muammar Kadafi mówił wprost, że jak go obalą to raz wybuchnie krwawa wojna domowa a dwa ruszy na Europę fala nachodźców. Jego zaś ekscesy, jakieś egzekucje, pedofilia itp. to pikusie w porównaniu z grozą chaosu, jaki zapanuje.  Nie przewidział jednak, że ktoś chce doprowadzić do krwawej wojny domowej w Libii i wypuścić  na Europe hordy nachodźcze. Wywołać ten chaos. Dlatego jest jak jest i mało kto się przejmuje Libią i jej sytuacją. Bo że są za nachodźcami to oczywiste. Kadafiemu nie zrozumiał sensu zmian na arenie międzynarodowej i dlatego marnie skończył. Że kraje UE same się chcą wpuścić w bagno nie mieściło mu się w łepetynie.

Aleksander Łukaszenka popadał w coraz ostrzejsze konflikty z Moskwą, bronił swej niezależności, jak już napisałem chciał kupować ropę i gaz w USA. Za naszym pośrednictwem. No i macie skutki. ewolucja, obalenie satrapy i utwierdzenie niemiecko-rosyjskiej dominacji Nordstrimów. Doszły mnie słuchy, że jedna z liderek protestów zwiała do Moskwy:

image

Ale że do Moskwy? Pod opiekuńcze skrzydła Putina? Putin w takiej sytuacja zawsze wspiera obydwie strony, aby doprowadzić do jak największego zamętu. Więc nie zdziwcie się że nowy, demokratycznie wybrany satrapa Białorusi ponownie uniezależni Białoruś od energetyków rosyjskich. Demokracja demokracją a porządek musi być. Coś tu poważnie nie gra.

Z drugiej strony Łukaszenka pałuje, co dowodzi, że jest politykiem wiernym wartością europejskim i demokratycznym. Takie są bowiem standardy europejskie. Prezydent Francji Macron jak protesty tłumił? Niechby ktoś zaczął wkręcać kolektyw wrzucając filmy z zamieszek we Francji z podpisem, że są one z Białorusi. Ale by się jeden z drugim napinał, ale by się oburzał, ale by się zesrożył. A jak się okaże że to Francja-elegancja  to cała zabawa na nic i powietrze od razu by uszło. Panie Mazurek działaj pan. Chciałbym obejrzeć debatę o wolności słowa we Francji i na Białorusi. Ciekawa by była. Przypominam że we Francji nie można nosić krzyżyka na widoku.

Ustalmy punkt odniesienia tłumienia zadym i łomotania protestów: wprowadzam jednostkę podstawową jeden macron. Jeśli działania Macrona przyjmiemy za 1 to Łukaszenka ma co najwyżej 0,6makrona. Jest w porównaniu z Unia Europejską cienkim bolkiem.

***

O Kadafim wspomniałem aby objaśnić wam różnice płciowe: faceci często nie robią nic jeśli nie są w stanie przewidzieć skutków. Czy obalenie Kadafiego polepszy Libię, Europę i okolicę czy nie? Nie wiadomo więc nie ma się co szarpać bo może się pogorszyć. Kobiety zaś nie mogą zostać obojętne i muszą dać upust emocjom, co często się kończy dramatycznie. A z kolei te zachowują się po kobiecemu:

https://www.youtube.com/watch?v=Cxrz5pKgw4k&feature=youtu.be

 

Kobieta która ma jakiś problem stara się zwrócić uwagę samca, żeby ten problem rozwiązał. No i dlatego wyja.

***

Pytania: jaka politykę powinniśmy prowadzić aby  zabezpieczyć nasze interesy? nikt nie zadaje. No bo po co. Za waszą wolność i naszą i niech kto inny se tam zagrabi mienie i kasiorkę i doi Białorusinów. My nie. Pani Romaszewska wykrzykuje frajersko w tym stylu.

***

Wspomniałem o tajnych współpracownikach i ich roli. Kompletne niezrozumienie pojawiło się w komciach. Konfidenci owi zajmują się animowaniem protestów raz i dawaniem przykładów męstwa dwa. Oczywiście na rozkaz są owe pokazy odwagi, wiedzą, że im nic nie grozi stąd porażają postawą. Liczne osoby działające pozornie niezależnie zaczynają działać i pociągają tłumy. Przypominam że u nas Bolek był niesiony na rękach przez dwóch innych konfidentów bezpieki. Agenci obchodzą normalsów od strony radykalnej, zarzucają prawdziwym liderom ugodowość i inne takie. Przypominam destrukcyjną działalność caratu wobec polskiej emigracji w XIX w. A w swoim czasie Michnik zapewniał sobie monopol na rozmowy z komuną: jak ktoś coś kłapnął o konieczności rozmów to był miażdżony z pozycji dogmatycznych aby Michnik w spokoju mógł niezagrożony prowadzić konsultację.

A co do filharmonii: jeździ ona za granicę i nie wzbudza podejrzeń więc oczywista jest jej infiltracja. O telewizji, która jest kluczowa już pisałem.

Jak więc będzie? Plan Balcerowicza im uskutecznią?

5
5 (1)

1 Comments

Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
Bali Marzec fejkuje namiętnie.
Nieufność nie musi oznaczać totalnej nieufności. Popadasz w skrajność.
Spiski istnieją, to fakt. Rosja chce przeprowadzić zmianę władzy - to fakt.
Społeczeństwo białoruskie też chce zmiany - to fakt. W interesie Polski równiez leży zmiana, bo podczas zmian poszerzają się możliwości działania. Masa ludzka może pójść w kierunku korzystnym dla Moskwy, ale i dla Intermarium jako całości.
Błędnie oceniasz Łukaszenkę jako "niezaleznego". Niepodległość nie może stać na jednym człowieku, który w dodatku ma niezależność na poziomie Gierek 2.0 - czyli robi co chce, dopóki Moskwa mu pozwala.
 

Więcej notek tego samego Autora:

=>>