13 kwietnia – DZIEŃ WSTYDU!

 |  Written by Recenzent JM  |  9

Dzisiaj Parlament Europejski odbędzie swoisty sąd nad Polską.

Europejskie lewactwo, które jakiś czas temu przejęło władzę w większości krajów Zachodniej Europy i któremu udało się spacyfikować w swoich społeczeństwach poczucie normalności, chrześcijańskiej moralności i zwyczajnej uczciwości - postanowiło zaangażować się w konflikt z demokratycznie wybranym rządem naszego państwa.

Ludzie, którzy w swoich krajach bezwzględnie rozpędzają siłami policji wszelkie demonstracje obywateli protestujących przeciwko ich rządom - postanowili napiętnować nas za brak demokracji, choć u nas ma się ona znacznie lepiej, niż w państwach starej Europy.

Polityczni macherzy, którzy stosują prawo wybiórczo - na dodatek naginając je dla własnych potrzeb i korzyści, będą karcić Polskę za wyimaginowane odejście od praworządności.

Pyskacze z Brukseli będą nas pouczać o wolności słowa, chociaż u siebie prawie całkowicie zawłaszczyli medialny przekaz. Podporządkowali sobie niemal wszystkie media, ustalając o czym i jak mogą mówić oraz pisać, a swoim obywatelom nałożyli na usta kaganiec poprawności politycznej.

Niemoralni, zakłamani i zepsuci - ci którzy krzyczą o „putinizacji” Polski, mówią o „reżymie”, białoruskich standardach, cofaniu się do średniowiecza itp. będą próbować nas upokorzyć na arenie międzynarodowej wykorzystując do swoich celów naszych rodzimych konfidentów. Bo chyba nikt nie myśli poważnie, że robią to tylko po to, by pomóc swoim przyjaciołom, których spotkała krzywda polegająca na tym, że polskie społeczeństwo odsunęło ich od władzy.

Rzucający frazesy o wolności i swobodach obywatelskich będą usiłowali nasz rząd przymusić do uległości, a nas do przyjęcia tzw. kompromisu, który obejmuje tylko ich sposób postrzegania rzeczywistości i ich racje.

 

13 kwietnia – warto zapamiętać tę datę. Rezolucja w sprawie Polski podyktowana przez Polaków będących wrogami naszego rządu została napisana, a w PE szable zostały już policzone. Jestem przekonany, że głosy tych, którzy wystąpią w obronie normalności, prawa, sprawiedliwości i prawdy – choć głośno zabrzmią, to zostaną zakrzyczane i rozmydlone, a w końcu przegłosowane.

Warto, zachować ten dzień w pamięci, bo to dzień wstydu aktualnych europejskich „elit” oraz polityków knujących przeciwko własnemu rządowi, narodowi i państwu.

Warto mieć go w pamięci i z tego powodu, że może się on okazać dniem przełomu w Europie.

Myślę, że od dziś Unia Europejska zacznie się zmieniać w przyspieszonym tempie.

Czy przetrwa?    

5
5 (3)

9 Comments

Obrazek użytkownika max

max
Mam nadzieję,  że nie przetrwa.
Albo, że Polski w Unii nie będzie.

W przeciwieństwie do wielu moich rozmówców zupełnie nie jestem zdziwiony stanowiskiem Unii, ani też oburzony.
Oburzony byłem, kiedy Polacy przegłosowali przystąpienie do Unii Europejskiej - fakt, że w dużej mierze jest to zasługą ówczesnej propagandy. Ale też naiwnością było sądzić, że, prędzej czy później, Unia nie będzie starała się wywierać na Polskę nacisków, a w efekcie próbować odebrać państwu polskiemu suwerenność. Podobnie jak wierzyć, że taka czy inna formułą traktatów akcesyjnych nas zabezpieczy. Stąd nigdy nie uznawałem podpisania słynnego Traktatu Lizbońskiego za jakiś punkt przełomowy. Nicejski czy Lizboński - różnica jedynie formalna. Formalna, bo realpolitik zawsze ostatecznie wygrywa z prawnymi regulacjami - jeśli są niewygodne nagina je, obchodzi lub łamie. A twarde reguły realpolitik są jasne: w przypadku różnych "unii", "federacji państw" czy "stowarzyszeń" państwa silniejsze będą wywierały presję na państwa słabsze, we własnym interesie. Tak było, jest i będzie, nie wiem, jak można było uwierzyć, że tym razem stanie się inaczej. 
Chcieliście Unii? No to ją macie, w pakiecie ze znormalizowanym europejskim śledziem i skumbriami made in Germany.

Natomiast do tej pory podnoszony argument, że jak nie Unia, to nas Rosja "zje" - to świadectwo już nie naiwności, ale głupoty. Logika zero-jedynkowa, "geopolityka" na dośc marnym poziomie. 

"Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo."
Obrazek użytkownika Recenzent JM

Recenzent JM
Drogi Maxie - nie sposób odmówić ci racji, ale...
Ja jeszcze mam w sercu pyłek nadziei, że może wszystko potoczy się inaczej niż (zero-jedynkowy) rozpad, albo trwanie w bezsensie...

Serdecznie Cię pozdrawiam
Obrazek użytkownika max

max
No i pogłosowali sobie i uchwalili.
Nie ukrywam, że mam nadzieję, że w Polsce będzie rosła niechęć do sterowanego przez kosmopolityczne lewactwo i niemieckich polityków totalitarnego tworu, zwanego Unią.
Ale to potrwa.
Przez lata wkładano Polakom do głów, jakim to niesamowitym dobrodziejstwem i łaską jest członkostwo w EU, teraz potrzeba czasu, żeby przejrzeli.
PiS do tej pory unikał retoryki antyunijnej, to byłoby samobójcze - ale może czas zmienić strategię. Na "spadek akcji" EU w Polsce pracują wytrwale unijni biurokraci oraz nasza rodzima (?), pożal się Boże, "opozycja".
Kiedy narracja "wolimy biedniej ale na swoim" (co nie znaczy, że będzie "biedniej", ale tego się ludzie obawiają) zacznie być akceptowana - jesteśmy w domu.

pozdrawiam serdecznie :)

"Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo."
Obrazek użytkownika Recenzent JM

Recenzent JM
Może rzeczywiście tak byłoby trafniej, ale nie będę już zmieniał.

Serdecznie pozdrawiam. 
Obrazek użytkownika Szary Kot

Szary Kot
proponuje wszystkim platformersom i ich kumplom z PE pokazać:

 

"Miejcie odwagę... nie tę tchnącą szałem, która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem przeciwne losy stałością zwycięża."
Obrazek użytkownika ro

ro
A wiesz, że to jest pomysł! 
Adresy mailowe są na stronie sejmowej. To nic, że otworzą asystenci - do kogo trzeba też dotrze.
devil
Obrazek użytkownika Recenzent JM

Recenzent JM
Jeśli to ma być skierowane akurat w stronę "platformersów i ich kumpli z PE"... no cóż, powiem tylko - piękny gest.

Serdecznie Cię pozdrawiam
Obrazek użytkownika Danz

Danz
Miejmy nadzieję, że po dzisiejszym dniu wielu "wyborców PO" otrzeźwieje i w przyszłych wyborach PO będzie mogło liczyć wyłącznie na głosy mniejszości niemieckiej.
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Więcej notek tego samego Autora:

=>>