Antypolonizm jako egzemplifikacja ksenofobii

 |  Written by Smok Eustachy  |  0
Kontynuując tematykę obecnego kryzysu rozwijam tezę, ze w dyplomacji nie ma nikogo normalnego. Tam wszystko jest obsadzone do poziomu sprzątaczki. Pretekstem są specjalistyczne umiejętności dyplomatyczne trudne do szybkiego opanowania. Obóz podległościowy dokładał starań, żeby pod pretekstem fachowości utrzymać tu swój wpływ. Znany redaktor Łukasz Warzecha entuzjazmował się tu prof. Czaputowiczem, że niby publikował w "Do Rzeczy" i w ogóle. A ten palnął skandalicznie o zasadności roszczeń żydowskich... No nie nadaje się. Jeszcze zapłaczecie po Waszczykowskim, który z kolei miał za miętkie serce i jak do ludzi podchodził. Naiwność.  przecież to ktoś z owego ministerstwa wyciągnął tą ostatnią notatkę.

II

Stanisław Lem napisał zaś opowiadanie, w którym grała sobie orkiestra a w szafie siedziało sobie Gorilium i raz na jakiś czas wyłaziło i pożerało jakiegoś muzyka. A ci nie dostrzegali oficjalnie jego obecności. Udawali, że nie ma. Oficjalnie. Ale nieoficjalnie jakoś skóra cierpnie i strach. Podobnie wygląda dyskusja na temat sprzeciwów żydowskich. Sprawa jest tu prosta: opowieść o winie Polaków jest uważana za obowiązującą i słuszną. Jeśli mówimy zaś o tzw. stronie polskiej to po 1989 roku płynęły z kraju naszego sygnały tą wizje potwierdzające. Weźmy choćby samą Idę czy Pokłosie.

Owa ustawa o IPN to było stanowcze zaprzeczenie wprost i jako takie musiało się spotkać z furią. Zlekceważenie tych zagrożeń jest zdecydowanym niedopatrzeniem PiS. Z jednej strony winni mieć świadomość, że idą na wojnę i o co toczy się gra. A jeśli chcą być partią polską to na tą wojnę muszą iść, podobnie jak cały obóz niepodległościowy. A obóz podległościowy będzie w kontrze stawał.
Jak to mówią mniej wartościowy naród tubylczy zaczął fikać i PO z Nowoczesną w ostatnim sondażu dostały razem 20% głosów. Co prawda w sondażu CBOS ale zawsze. Jest to po części skutkiem ich ostatnich skrzeków nienawiści do Polski. Pisałem ostatnio, że obóz podległościowy może mieć do 30%, ale ponieważ oni ściemniali, że nie są podległościowi więc dopiero teraz się to krystalizuje. Niejeden wyborca PO porzuci to ugrupowanie zrażony ewidentną polonofobią. Nie chce mi się tu skupiać na poszczególnych wyziewach nienawiści antypolskiej, wyciągnę tylko wniosek, że zrobiło się zapotrzebowanie na taką mętnie liberalną partię niepodległościową.

Podsumowując segment krajowy wpisu zauważam, że głosowanie na PiS przestało być obciachem a na tamtych zaczęło. PiS ma środki żeby zamieszczać na Jutupce filmiki z kolekcjami antypolskich wyziewów. Jak się z tego wywiązuje to inna sprawa.

II

A dlaczego niby w USA nie ma wpływowych organizacji polskich lobbujących? Może Cimoszewicz by wyjawił, jakie działania powziął, aby powstały i działały? Żadnych działań nie podjął bo przecież takie organizacje blokowałyby roszczenia żydowskie, a on jest za. Czy tam znany nam Radek Sikorski, wykreowany przez Jarosława Kaczyńskiego. Że o Geremku nie wspomnę. Ministrowie spraw zagranicznych obozu podległościowego to w ogóle jakieś podejrzane indywidua.

Wracając do USA: widać dowodnie, że interesy lobby żydowskiego stoją w jaskrawej sprzeczności z interesami USA. DLaczego Stany mają się angażować w zajumanie 65 nienależnych miliardów dolarów? I komplikować sobie politykę i układ sojuszy w regionie?

III

Jeśli chodzi o Żydów to teraz dowodnie społeczeństwo ujrzało, jak się sprawy mają. Osoby dobrze poinformowane miały tą wiedzę już dawno, ale szerokie kręgi teraz zobaczyły. Raz, Netanjahu mając korupcję na karku rozpętuje antypolska histerię. No dobrze, ale dlaczego trafia ona na podatny grunt? Mówiąc językiem Wyborczej pokłady zoologicznego antypolonizmu i ksenofobii? Ciekawie wygląda wywód pisany językiem wyborczej, nie chce mi się tu wypisywać. KOmiks, w którym oficer niemiecki ratuje Żydów przed polskim antysemityzmem... Jeśli ktoś chce się dowiedzieć, jakie są korzenie antysemityzmu to obserwacja ostatnich ekscesów żydowskich jest źródłem cennej wiedzy. W ogóle ekscesów:

Otóż, jak mi opowiadał, tytułowy ocalały, w wieku bardzo już podeszłym - opowiadał, jak to staruszkowie, mocno nieskładnie, na jednym oddechu łącząc sprawy bardzo ważne i błahe wspominki o pierwszym balu czy cukierni za rogiem. Przedwojenną Polskę wspominał bardzo miło, mówił, że Polacy zawsze okazywali jego rodzinie życzliwość, a polscy ułani byli niezwykle dzielni i umieli skakać na swych koniach przez każdą przeszkodę - ale niestety- Niemcy zmiażdżyli polskie wojska i wtedy zaczęło się piekło.
W pewnym momencie organizatorzy spotkania nie wytrzymali. Żydowski aktywista, który żadną miarą nic mógł pamiętać nic tylko wojny, ale nawet marca 1968, odebrał staruszkowi mikrofon i zrobił widowni wykład, prezentując typowe intelektualne wyposażenie żydowskiego aktywisty z USA. Polacy, wyjaśnił, są i zawsze byli antysemitami, prześladowali Żydów od niepamiętnych czasów, naj­bardziej przed wojną, a potem chętnie współpracowali z nazistami (nazistami - w tym środowisku wszystkie prawdziwe i urojone winy przypisuje się bez ogródek Polakom jako narodowi, ale hitlerow­ców nikt nigdy nie nazywa Niemcami). Polskie wojsko wcale się nic broniło, przeciwnie, wspólnie z hitlerowcami likwidowało war­szawskie getto i dokonywało pogromów, a obozy założono w Pol­sce właśnie dlatego, że tutaj mógł Hitler liczyć na współpracę miej­scowej ludności... Staruszek ponoć usiłował protestować, ale orga­nizatorzy po prostu go zakrzyczeli.

- Słuchaj - zapytał mnie w końcu Bob - właściwie dlaczego Żydzi tak was nic lubią? (http://ricardomoscicki.com/o/ziemkiewicz/)


IV

W tej chwili próby jak wydaje się egzamin zdał senator Żaryn, niestety nie zdał prezydent Duda, premierzy Gowin i Gliński. Powinien być jakiś oficjalny zakaz wypowiedzi, mogących uzasadnić roszczenia. A za 1968 rok to niech Czarzasty przeprasza. A tak to żadnego przepraszania. Zauważam, że Żydzi nie przeprosili za zburzenie Jerycha przez 5000 lat. Wiec mogą tez poczekać 5000 lat.

PS: Polecam prace prof Feliksa Konecznego tu czy choćby wystąpienia x Chrostowskiego. Zamieszczę na Jutupce czy gdzieś indziej.
5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>