To be or not to be

 |  Written by Everyman  |  2

Być albo nie być. Nie inaczej trzeba określać wybór, przed którym staniemy pod koniec października. Popiskiwania pomniejszych uczestników gry, która toczyć się będzie jeszcze przez trzy tygodnie nie zasługują na uwagę, bo ich realny wpływ na polskie sprawy w najbliższych latach może kształt tych spraw wyłącznie rozmydlać i rozmazywać.

Żadnych trzecich dróg, żadnych języczków u wagi, żadnych koalicjantów obrotowych czy antysystemowych amatorów nam nie potrzeba. Tak jak nie można być trochę w ciąży, nie da się dziś obronić postaw zwycięzców na pół gwizdka.

Furda sondaże! Jest trochę czasu by siąść, pomyśleć i zdecydować: znów damy się w konia zrobić jak niegdyś przy okrągłym stole, czy może to ostatnia szansa by pozbyć się pasożytów? …

Aż wstyd mi pisać czym się ostatnio zajmują media. Wstyd, bo jak się nie rumienić gdy w ferworze przedwyborczej gorączki choć na chwilę zapomnimy o co ich patronom i właścicielom naprawdę chodzi. Oni myślą, że dno mainstreamu to poziom, który nam także da się przypisać!

Pięknoduchom ze skłonnościami do dzielenia włosa na czworo uprzejmie dziękujemy. Odcienie bieli i szarości, owszem, po wyborach. Tak, tak! – sam chętnie się przyłączę by PiS sprawdzać i kontrolować, lecz nie dziś, nie teraz, gdy biel lub czerń trzeba wybierać …

Kto z przytomnych nie zauważa, że stan skrajnego rozmemłania służy cwaniakom, których stołki tak się rozchwiały jak nigdy dotąd? Nie widać tego? Damy sobie zapchać gęby jakąś drożdżówką ? Czy kolejny raz damy się uwieść podskokom podstarzałej ciotki na jakiejś miejskiej trampolinie tak jak nas próbował kiedyś mamić fircyk, który uwielbiał kopać gałę?

Dość. Starczy zawahań i wątpliwości. Nie ma lemingów i moherów. Nastały czasy wybitnie zero-jedynkowe. Jesteśmy my, dumni Polacy. I niech ktoś sprobuje nam podskoczyć!

To wcale nie jest trudny wybór. Im więcej świństw, fałszu i podchodów obrońców porządku, który nierządem stoi, tym łatwiej, mocniej i wyraźniej trzeba powiedzieć – stop!

Non possumus!

I nie ma żadnych innych opcji.
Teraz lub nigdy.
To ten czas!

5
5 (3)

2 Comments

Więcej notek tego samego Autora:

=>>