"Biało - Czerwona" - wyzwania i zagrożenia

 |  Written by Niepoprawne Radio PL  |  0

Gościem specjalnym Rozmowy redakcyjnej był prof. Andrzej Nowak. W przeddzień Święta Niepodległości rozmawialiśmy nie tylko o historii.

Zajawki audycji 787 (niedzielnej)

19:01 Miesiecznica: Jaroslaw Kaczynski
      Przemowienie przed Palacem Prezydenckim 10.11.2016
      Źródło: http://blogpress.pl

79. miesięcznica smoleńska. Ta nasza walka o prawdę smoleńską jest częścią tego co czynimy dla Wolnej Polski.

19:07 Blog: Gadający Grzyb
      Żerowisko
      Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

Niedawno okazało się, że mimo tego, iż w 2015 zysk netto był trochę niższy niż w 2014 (nieco ponad 12 mld wobec wcześniejszych niemal 15 mld zł), to zarządy banków ani myślą zawiązywać worka z pieniędzmi i wypłaciły wyższe dywidendy od tych ubiegłorocznych. Oczywiście, tradycyjnie już szerokim strumieniem grosiwo popłynęło za granicę. Z danych KNF wynika, iż jest to łącznie 2,95 mld. zł. Warto zwrócić uwagę, że w zeszłym roku było to o 500 mln. zł mniej.

19:16 Blog: Lech 'Losek' Mucha
      Prawym sierpowym w Facebooka!
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/lech-losek-mucha

W ciągu ostatnich kilku tygodni w przestrzeni publicznej zagościł temat, który - zdawało się - zniknie wraz z końcem PRL-u, czyli problem cenzury. Trwające od wielu lat przypadki usuwania treści prawicowych i patriotycznych z komentarzy pod tekstami w portalach informacyjnych, a także blokowanie kont w portalach społecznościowych wreszcie spotkały się z odzewem.

19:27 Blog: Zbigniew Kuzmiuk (czyta MarkD)
      Arogancja az bucha z wypowiedzi glownych unijnych urzednikow
      Źródło: http://naszeblogi.pl/blog/49

Zaraz po wyborze Donalda Trumpa na 45 prezydenta Stanów Zjednoczonych zaczęli się na ten temat wypowiadać główni unijni urzędnicy w tym przewodniczący Rady, Komisji, Parlamentu, czy szefowa unijnej dyplomacji.

19:35 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czyta Cecylia i Władysław)
      Nadberezyncy, odc. 9, t. I, c.d. rozdz. XIII - Na biala procesja
      Źródło: http://nadberezyncy.niepoprawneradio.pl

"Gościniec klekotał kołami, roił się ludźmi. /.../ Biała Procesja w Bobrujsku była manifestacją siły narodu polskiego nad Berezyną, doroczną łącznością jego, pokrzepieniem ducha i wyrazem patriotyzmu". (Każanowe widełki - kość z serca kazanicy, czyli nietoperzycy (z biał.); Czwyrnęli - czmychnęli, uciekli; Angielskie kiepki - zapewne kepi, czapka żołnierska lub uczniowska z czworokątnym daszkiem; Skonfuzili - skonfudowali; Przybawili kroku - dodali kroku, przyspieszyli; Berlina - kryta barka rzeczna służąca do przewozu zboża; Prygon - pańszczyzna; Karala Batoraha - króla Batorego; Kirka (kircha) - kościół protestancki)

20:00 Rozmowa Redakcyjna: prof. Andrzej Nowak, Antoni Trzmiel, Katarzyna, MarkD, Gadajacy Grzyb
      Swieto Niepodleglosci
      Organizator: Niepoprawne Radio PL

W przeddzień Święta Niepodległości rozmawialiśmy z prof. Andrzejem Nowakiem o historii odzyskania przez Polske suwerennego bytu państwowego - ale też o współczesnych wyzwaniach i zagrożeniach, jakie stoją przed naszym krajem. Zapraszamy!

20:55 Felieton: Malgorzata Todd
      Miernik sprawiedliwosci
      Źródło: http://mtodd.pl

Jaka jest różnica między demokracją a demokracją ludową? Coraz mniejsza, żeby nie powiedzieć, prawie żadna. Okazuje się, że komunizm nie jedno ma oblicze.

20:58 Blog: Gadający Grzyb
      Zrzutka na Deutsche Bank
      Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

Pomyśleć, że cesarzowa Angela jeszcze nie tak dawno pouczała Greków, iż ci powinni być niczym „skrzętna, szwabska gospodyni”. Zapomniała tylko dodać, że owa zapobiegliwa pani domu gdy zabraknie jej kasy biega z siekierą po sąsiadach, wymuszając haracze.

21:06 Komentarz Tygodnia: Witold Gadowski
      Zwyciestwo Trumpa
      Źródło: http://gadowskiwitold.pl/

O zwycięstwie Trumpa , panice mediów oraz komisji Amber Gold

21:32 Spotkanie: Tadeusz Pluzanski (Hamburg 06.11.2016)
      Ludobojstwo ludnosci polskiej na kresach

W Hamburgu 6 listopada 2016 odbyło się spotkanie z Panem Tadeuszem Plużanskim na temat Ludobójstwo ludności polskiej na kresach". Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia tego wykładu

23:46 Felieton: Antoni Macierewicz
      Glos Polski
      Organizator: - Radio Maryja

O Dniu Niepodleglosci

23:57 Felieton: Prof.Krystyna Pawlowicz
      Myslac Ojczyzna
      Organizator: - Radio Maryja

Gdy ze spokojnym programem informacyjnym TV Trwam zestawimy program informacyjny „Fakty” TVN – ze zjadliwymi lektorkami, które już we wstępnych zapowiedziach kolejnych materiałów obrażających Polaków, polskich chrześcijan, nowe władze Polski i partię, która wygrała ostatnie wybory, doznajemy szoku i uczucia niedowierzania, że takie ataki agresji na państwo i Polaków ze strony telewizji należącej do zagranicznego, obecnie amerykańskiego, właściciela są w ogóle w Polsce tolerowane i bezkarne.

24:09 Wystapienie: Adam Badk
      Potancjal Polonii a sprawy RP
      Organizator / Źródło: - Solidarni 2010 / https://www.youtube.com/user/ascotvpl

Wypowiedź Adama Bąka w trakcie Konferencji “Państwo Polskie a Polonia” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Solidarni 2010 w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP “Przeszłość i Perspektywa - nowa polityka historyczna”, która odbyła się 5-6 listopada w Warszawie.

24:44 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Polska pomoc dla Finlandii - cz.2
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba#.UuRqiPvdhkg

Przychylny stosunek rządu gen. Sikorskiego oraz wsparcie udzielone Finlandii przez Polskę na forum Ligi Narodów wywołały w Helsinkach nadzieję na szybkie uzyskanie od Polski pomocy militarnej.

24:59 Felieton: Stanislaw Michalkiewicz
      Fidel Castro ostatnia szansa ratunku dla USA - mowia w Holyludzie!
      Źródło: https://www.youtube.com/user/asmeredakcja

Fidel Castro ostatnią szansą ratunku dla USA - mówią w Holyłudzie! - Stanisław Michalkiewicz nie tylko o wielkim zwycięstwie demokracji spontanicznej, na którą liczył Donald Trump, także o arystokracji w demokracji, o zapowiedzi Wielkiego Eksodusu celebrytów z Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Kalifornii do Kanady w obawie przed rodzącym się "jasnowłosym faszyzmem", także o możliwym zorganizowaniu przez "Grandziarza" Majdanu tym razem w Waszyngtonie i kolejnym skoku Kukuńka przez płot z motorówki tym razem na Potomaku, o dekretach prezesa Trybunału Konstytucyjnego w sprawie lodowców i trzęsień ziemi, o nadchodzących obchodach Dnia Niepodległości, podczas których KOD-ziarze będą maszerowali do tyłu...

01:20 Spotkanie: Kajetan Rajski, prow. Grzegorz Surdy, nagranie J.Wieczorek
      Niezlomni
      Organizator: Krakowski Klub Wtorkowy

Jak młody student zajął sie Zołnirzami Wykletymi i co z tego wynika


0
Brak głosów

Więcej notek tego samego Autora:

=>>