Co tam panie w popkulturze?

 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Musiało dojść do wojny aby Eurowizję wygrała jakaś normalna piosenka i normalny zespół/twórca. O czym to jest właściwie? Właściwie jest o matce czyli temat niepoprawny i nietrendy. Muzycy się stylizują na kozaków czyli wątki historyczne wprowadzają:
https://youtu.be/Z8Z51no1TD0

 

Ale się gównoburza zrobiła przy okazji bo Ukraińcy nie dali nam punktów a my im daliśmy. To jest taka patologia jak konkursy dla dzieci z głosowaniem. Rodzice mobilizują jak największą liczbę krewnych i znajomych żeby głosowali na ich pociechę. Nikt się jakością pracy nie kieruje. W takich sytuacjach muszę postawić pytanie dlaczego na ich dziecko mam głosować skoro inne mają ładniejsze prace? I się obrażają i mam spokój.

Wzmożenie jest spore z którego mam bekę. Nawet notka na Salonie24 jest. Minister przeprasza. Ale paranoja. Zespół Kalush Orchestra zwrócił się o pomoc dla Azowa i Mariumpola i Azowstalu. I to powinien być główny temat rozważań tzw. Europy i eurokratów: ratunek dla Mariumpola. I opozycja nasza powinna jakieś pomysły przedstawić skoro jest taka mądra i chce przejąć władzę. Pisiory wiadomo nic nie wymyślą bo to pisiory i tylko czołgi wysłali, ale Budka z Biedroniem, Tuskiem, Leszczyną, Gasiuk-Pihowicz, wsparci Timmermansem i Gujem od razu powinni rozwiązanie zaproponować i to skuteczne. W ten sposób przekonają do siebie elektorat i wygrają wybory. Budka to tylko umie palnąć że Izbę Dyscyplinarną trzeba zlikwidować.

Dawno nie było nic o kulturze więc teraz uzupełniam. Artysta, niejaki Madis, wydał płytę:

https://youtu.be/p0iWpRSf3xg

 

Jest on nazywany niekiedy Zenkiem Jarre. To tyle o muzyce, przechodzę do trailerów:
II Trailery

Pojawił się trailer 3 sezonu Orville:

https://youtu.be/G982GjpWZDU

 

Tak powinien wyglądać trailer serialu gwiezdnowojennego: latają po kosmosie i się biją. Dlatego teraz tzw. trekkerzy będą pozdrawiać się słowami „niech moc będzie z wami”. Beka bo Mercer rzuca ten zwrot na odwal się co jest parodią Gwiezdnych Wojen, gdzie z namaszczeniem wypowiadają. W Łotrze 1 np. Serial ten przeniósł się na platformę Hulu która jest własnością Disneja. Jak odniesie sukces to K. Kennedy go wykończy zakulisowymi intrygami, bo ona robi raczej badziewie w Lucasfilmie. I na tle Orville Lucasfilm wypada blado. Wyszedł kolejny trailer serialu Kenobi. I jak to wygląda? Jakieś prymitywy, gdzie tam wojny w kosmosie są? Ludzie lubią mieczyki świetlne to dajmy dużo mieczyków świetlnych. Filmy bez mieczyków się nie podobają, chociaż Mandalorianin sezon 1 się przyjął. Będzie Vader to się sprzeda. Retconować mają pojedynki Vadera i Kenobiego. Wygląda to siermiężnie:

https://youtu.be/TCooHOswSu4

 

I jest to produkcja z cyklu Kennedy kontratakuje (Kathleen Kennedy kontratakuje czyli KKK czyli wszystko jasne). Szefowa LucasaFilma próbuje odzyskać pozycje utracone po fiasku sekłeli na rzecz Favreau i Filoniego. Zobaczymy. Oczywiście siedzą w epoce przed Nową Nadzieją bo nic specjalnego się wtedy nie może wydarzyć. Epoki po sekłelach nie ruszają świadomi swojej klęski. Czemu nie ma dalszego ciągu przygód Rey? Są jacyś chętni na nie? No właśnie.

Na co przepalają budżet w nie wiem. Trailer Kenobiego nie ma startu do trailera Orville. Disneju wstydź się cały: i frakcjo Favreau i frakcjo Kennedy. Favreau powinien wrócić do korzeni orvilowych jeśli chce ocaleć. I odrzucić sekłelozę.

III Spoilery

Star Trek Discovery 4 sezon. Nie oglądałem tego, tylko jeden odcinek. Odeszli z Netflixa więc nie katuję się tym czymś. Na Amazonie Primie jest za to Star Trek Picard sezon 2. Oglądałem to zbyt nieuważnie aby dać kompletną recenzję. Mamy do czynienia z chaosem, dłużyznami, fatalną fabułą. Przypominam że w finale 1 sezonu wykończyli Picarda na śmierć i zamienili go androidem. Ale w 2 sezonie wyraźnie zapomnieli o tej egzekucji i Picard jest człowiekiem a nie PseudoPicardem. Można się długo znęcać nad tym serialem ale zachowali podstawowe zasady działania Q. Q knuje intrygę wielowarstwową jak to on chcąc zmusić Picarda do odwalenia czarnej roboty. W TNG odstawił cyrk z procesem ludzkości aby uwolnić meduzę np. I tak to działa dlatego jednak serial ten oceniam na plus. 1 sezon balansował na granicy ale fatalne zakończenie zepchnęło go pod kreskę. 2 sezon rzutem beretem wyszedł nad kreskę. Oni tam mają chyba jakiegoś gościa który pilnuje żeby nie wyszło za dobrze. Inaczej się tego nie da wytłumaczyć co się tam odwala. W 3 sezonie ma się pojawić załoga Enterprajsa z TNG. Rychło w czas się pokapowali że przygody tej ekipy ludzie chcą po latach oglądać a nie jakiś randomów. Gdzie jest policja czasu się pytam? Więcej nie zdradzę poza informacją, że zakończenie ratuje sezon. Został syn Q jednak który występował w Vojadżerze chyba? Q był osobnikiem dziwnym jednak na tle swojej rasy.

Red Letter Media omawia:

 

 

Czy ktoś nagrywa po naszemu recenzje Star Treka? Chyba nie. Co za porażka.

IV

Seriale udane były ostatnio m. i. takie: Peacemaker w uniwersum DC. Prosta recepta na sukces została zastosowana: ekipa zaburzona psychicznie, obciążona, wyautowana, musi walczyć o ocalenie Ziemi. Zmaganie się ich z wewnętrznymi demonami zajmuje cały sezon. I z zewnętrznymi demonami. Coś jak Kubuś Puchatek czy Muminki. I daje to radę, drewniak John Cena pcha serial i zaciekawił mnie on. Nie pisałem nic o nim? Muszę napisać coś więcej.

https://youtu.be/9fCG_HIMVEg

 

Drugim fajnym serialem jest serial „Strażnicy Sprawiedliwości” nieoczekiwanie na Netflixie. Jest to dzieło pochodne względem wspomnianego DC (Supermany, Batmany, Wonder Womeny 1984, Aquamany, Zack Snyder wersje reżyserskie, etc). Bohaterowie mają zmienione imiona, wyglądają trochę inaczej ale wiadomo o co chodzi. Dekonstrukcja mitu superbohatera następuje.

Obciążenia z którymi się zmagają ryja beret, mają słabości, rożne afery ukrywane. Zdrady. Knują. Wciąga i się świetnie ogląda. Chyba przez zależność od DC musieli poziom utrzymać a Netflixowi się nieczęsto udaje. Polecam.

Krakowskich potworów nie widziałem z braku czasu, Podobnie Dr Strange 2/Doktor Strange w multiwersum obłędu. Ogólnie teraz mało oglądam bo Ukraina zajmuje mnóstwo czasu. Czy to różne audycje Bartosiaka, Zychowicza, Szewko. Czy nawet Tik-Toki z wojny. Tik Toki z Ukrainy są ciekawsze niż te wszystkie seriale. Tradycyjnie mixy TikToków przedstawiam:

https://www.cda.pl/video/1083161226

https://www.cda.pl/video/1083160954

https://www.cda.pl/video/10759822a2

https://www.cda.pl/video/10698733f5

W zbliżającym się okresie będą recenzje z Kenobiego i Orville jednak. Równoległe.


PS: Wyszedł jeszcze Star Trek Strange New Word który jest niedostępny po naszemu i w ogóle u nas w kraju. Widziałem jeden odcinek i poczekam aż będzie u nas. Jeszcze serial Reacher na Amazonie jest fajny.

A na koniec garść linków:

https://www.salon24.pl/newsroom/1227437,eurowizja-oburzenie-po-decyzji-ukrainskiego-jury-minister-kultury-przeprasza

https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1204004,zdradzam-zakonczenie-ksiegi-boby-fetta-uwaga-spoilery

https://www.salon24.pl/newsroom/1227381,afery-z-glosami-ciag-dalszy-sytuacje-komentuje-szef-ukrainskiego-parlamentu

https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1080416,orville-the


 

5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>