W oczekiwaniu na dobrą zmianę dla Zygmunta Miernika

 |  Written by Lech 'Losek' Mucha  |  16
Jestem w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi pana Zygmunta Miernika, który - jak wiemy - odsiaduje karę wiezienia, za rzucenie tortem w sędzinę.
W związku z twitterową akcją wysyłania kartek pocztowych do pana Zygmunta, w celu okazania mu wsparcia zapytałem, czy może nie trzeba by wysłać mu czegoś więcej jakiejś, choćby symbolicznej, pomocy materialnej. Otrzymałem propozycję, by spowodować akcję wysyłania panu Miernikowi symbolicznej złotówki, w formie przekazu pocztowego.
Uwaga!
Nie można wysłać pieniędzy w kopercie.
Trzeba wysłać przekaz pocztowy na jedną złotówkę. Ta akcja  będzie okazaniem panu Miernikowi poparcia i sympatii.
Zachęcam wszystkich, którym los pana Zygmunta nie jest obojętny, by poświęcili trochę czasu i parę złotych (symboliczna złotówka + opłata za przekaz).
Przekaz należy wysłać na adres więzienia:
 
Zakład Karny
ul. Jana III Sobieskiego 298
42-580 Wojkowice
 
koniecznie z dopiskiem:
Zygmunt Miernik syn Ignacego
 
 
Lech Mucha
5
5 (2)

16 Comments

Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
ile wynosi opłata za przekaz pocztowy na kwotę 1 zł?
Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
Czyli cała akcja bez sensu. i co właściwie stanie się z tymi pieniędzmi? Pójdą do sejfu dyrekcji więzienia? Czy Miernik kiedykolwiek je odzyska?
Obrazek użytkownika Traube

Traube
ale nie jestem w stanie okazywać sympatii panu Miernikowi mimo iż nie podoba mi się, że został skazany podczas gdy Kiszczak i Jaruzelski uniknęli kary.
Jego działalność to z mojego punktu widzenia błazenada ośmieszająca to, o co on rzekomo walczy.
On, Adam Słomka i całe to towarzystwo wspierani są przez Eugeniusza Sendeckiego, przynajmniej do niedawna bliskiego kumpla zawodowego prowokatora Hadacza.
 
Obrazek użytkownika ro

ro
Istotnie, czyn pana Miernika nie wzbudza entuzjazmu.
Z drugiej jednak strony... 
Kilka beczek ze smołą i parę worków pierza mogłoby być niezłą terapią na wiele dolegliwości demokracji.
   
Obrazek użytkownika Traube

Traube
Mi nawet nie chodzi o ten konkretny czyn. Raczej o całokształt. Na b.niepoprawnych udzielał się pan Cysewski, chyba jest nadal na naszych blogach. I on prezentował film za filmem te ich wygłupy. Do tego - z mojego punktu widzenia raczej szemrana postać - Sendecki, który też jest zawsze w pobliżu czy Adam Słomka. 
Ja, po prostu, nie chcę mieć z tymi ludźmi nic a nic wspólnego.
Może jestem w tym niesprawiedliwy, ale nie chcę, oni nie są z mojej bajki.
Gdybym miał wybierać między Miernikiem a np. Hanną Gronkiewicz Waltz lub Schetyną, to nie poszedłbym na wybory. 

 
Obrazek użytkownika Lech 'Losek' Mucha

Lech 'Losek' Mucha
I naprawdę nie razi Was, że za rzut tortem można dostać prawie rok, a za gwałt zbiorowy zawiasy?
Nie denerwuje Was, że ktoś, kto ma na rękach krew, chodzi wolny, a ktoś, kto ma na rękach tort siedzi z kryminalistami?
I w tym kontekście nie jest najważniejszy ani "całokształt", ani konkretnie postać Miernika, czy Słomki, tylko zasada, która na takie wypaczenie w karaniu pozwala...
Lech "Losek" Mucha
Obrazek użytkownika Traube

Traube
Zamieściłem krótki komentarz.
Trudno przy każdej okazji ustosunkowywać się do wszystkiego, bo wtedy zamiast kilku linijek musiałbym napisać co najmniej felieton.
Miernika znam z filmów u Cysewskiego. Długo przed akcją z tortem. Panu Cysewskiemu wiele razy wprost pisałem, co o tym myślę, tj. nie o torcie, a o "całokształcie". Jeśli dochodziło między nami do wymiany zdań, nie była ona uprzejma. Do Miernika nie czułem sympatii wtedy i nie czuję jej dziś. Nie ma to nic wspólnego z tortem.
Powyższe nie świadczy, że podobają mi się wysokie emerytury i bezkarność ubeków, tudzież że pochwalam skazywanie na rok więzienia za rzucanie tortem.
Twój tekst odebrałem jako poświęcony bardziej p.Miernikowi niż zasadzie.
Obrazek użytkownika ro

ro
W ogóle na patologię nie należy się godzić, żadną!
Ale też nie należy ich ze sobą zestawiać i porównywać.

Moim zdaniem pan Miernik zasługuje na naszą sympatię (w tej sprawie), ale karę ponieść powinien (sam się powinien jej dla siebie domagać).
Z drugiej stronie sędzi czy sędziemu tort się należał, ale nie powinien był nim dostać (bo chociaż polski system wymiaru sprawiedliwości nie opiera się na precedensach, to...) Co by było gdybyś Ty na przykład wygrał przed sądem, a Twój adwersarz po ogłoszeniu wyroku pobiegł do cukierni?... 

Z trzeciej strony - co ma zrobić zdesperowany obywatel stający naprzeciwko patologii?

Z czwartej strony - co ma zrobić Kaczyński, od którego obywatele żądają by zwalczał patologię w wymiarze sprawiedliwości, ale na wszelki wypadek ci sami obywatele zadbali, żeby przypadkiem nie miał wiekszości konstytucyjnej, która do zmiany systemu jest niezbędna?  
Zauważyłem, że najgłośniej domagają się większej aktywności obecnej władzy ci, którzy głosowali na Kukiza, Korwina, Brauna...
Obrazek użytkownika Lech 'Losek' Mucha

Lech 'Losek' Mucha
Oczywiście, że rzucanie tortami powinno być karale, ale z każdej strony patrząc, niesprawiedliwość polegająca na dysproporcji kary pomiędzy torciarzem, a na przykład gwałcicielami, nie ulega wątpliwości. 
I sympatia, czy antypatia do torciarza, nie jest wogóle istotna. Podobnie, jak sympatia, czy antypatia do gwałcicieli. Temida ma być ślepa. A tymczasem u nas karze łagodnie tych, co są ustawieni, a surowo tych, co się sędziom narażają. 
Lech "Losek" Mucha
Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
To jest patologia. Zastanów się jednak czy wysyłanie złotówki za cenę pięciu złotych ma jakikolwiek sens. może masz jakąś inną propozycję?
Obrazek użytkownika Lech 'Losek' Mucha

Lech 'Losek' Mucha
Zadałem to pytanie - przez pośredników - rodzinie torciarza. I oni tak odpowiedzieli. Pieniędzy nie potrzebują. Ubrań też... Więc zobowiązałem się, że to ogłoszę. Ja chciałem mu po prostu coś wysłać z allegro, kawę, herbatę, cokolwiek. Ale zaproponowali to. To chodzi o gest, a przy okazji, system będzie miał trochę kłopotu. W sumie dla mnie bez różnicy, czy wyślę paczkę herbaty za 15 zeta, czy przekaz na złotówkę, za pięć...
Lech "Losek" Mucha
Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
nie no, jestem zdumiony takim postawieniem sprawy przez zwolennika liberalizacji rynku usług medycznych...
Czy uważasz, że wyrzucanie pieniędzy w błoto to jest symbol???

To ja juz wolę pójść do fontanny i wrzucić tę złotówkę przez lewe ramię w intencji szybkiego zwolnienia Miernika.
Obrazek użytkownika Lech 'Losek' Mucha

Lech 'Losek' Mucha
To jest wolny kraj ( od jakiegoś roku), więc każdy może ze złotówką zrobić co mu się podoba, (można i do fontanny), ale że wpadniesz na myśl przeciwstawienia akcji "złotówka dla torciarza", postulatowi dekomunizacji ochrony zdrowia, to by mi do głowy nie przyszło... 
Lech "Losek" Mucha

Więcej notek tego samego Autora:

=>>