Audycja 872 – zapraszamy o 19:00!

 |  Written by Niepoprawne Radio PL  |  1

NiepoprawneRadio.PL - Audycja 872 (czwartkowa) - Zapraszamy Państwa do słuchania!

Włącz klikając w jedną z ikonek odtwarzaczy:

lub ikonki playerów:

Premierowe bloki programowe emitujemy w czwartki i niedziele od godziny 19:00 (czasu polskiego). Naszym audycjom towarzyszy muzyka bardów.

Zapraszamy wszystkich nieznudzonych Polską do przysyłania nagrań swoich tekstów oraz relacji dźwiękowych i wideo z ciekawych spotkań. Szczegółowe informacje jak tworzyć i przekazywać swoje nagrania znajdują się na stronie JAK WYKONAĆ NAGRANIE?

Prosimy również o przesyłanie swoich opinii dotyczących treści i formy naszych audycji, propozycji nowych pozycji programowych oraz sugestii dotyczących zmian i usprawnień. Informacje można przekazywać poprzez formularz kontaktowy na stronie KONTAKT lub bezpośrednio na nasz email:

kontakt@niepoprawneradio.pl

Niepoprawne Radio PL newsletter

 

 

Dla urządzeń mobilnych polecamy aplikację tunein (można ją zainstalować i wybrać nasze radio)


Po uruchomieniu przeglądarki można też wybrać stronę

m.niepoprawneradio.pl

 

Premiera na antenie (w internecie) od godziny 19:00 czasu polskiego

5
5 (1)

1 Comments

Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska

katarzyna.tarnawska
do Niepoprawnego Radia.
Z żalem odnotowuję brak "filmowych dyskusji" Maxa, Geologa i Dixi'ego.
Ostatnio natomiast z wielką przyjemnością słucham kolejnych odcinków powieści-reportażu Ferdynanda Ossendowskiego czytanych przez Katarzynę. Patrzę też, o ile to możliwe, na opisywne miejsca - z satelitarnego ujęcia w Google. I coraz lepeij rozumiem, czemu Sowieci wkroczywszy do Polski podczas wojny - tak uporczywie Ossendowskiego poszukiwali. Nie tylko za "Lenina"!
Ostatnio jednak nasunęła mi się pewna uwaga, i może poprze mnie Tomasz AS. Otóż przekraczanie biegu jakiejkolwiek głębokiej rzeki gdziekolwiek, z wyjątkiem brodu, jadąc konno, jest śmiertelnie niebezpieczne. Jeśli prawdą jest, co opisywał Ossendowski, że dopiero wówczas gdy koń zaczął tonąć - on zsunął się z końskiego grzbietu i płynął trzymając się kulbaki - świadczy o nieznajomości zasad jazdy konnej. Miał Ossendowski szczęście że koń był tak wytrzymały i dzielny: walczył o życie własne i jeźdźca. Zasada kawaleryjska - rzekę wpław przekracza się płynąc za koniem, trzymając się końskiego ogona - była wdrażana zarówno w armii, jak też w  szlacheckich domach i posiadłościach, gdzie jazda konna była częścią edukacji domowej mieszkańców, zarówno szlachty jak włościan.
Nie mniej - opis ówczesnych realiów i egzotycznych dla nas miejsc, przybliżony dzięki wyborowi wspomnień Ossendowskiego (zawsze chciałam je przeczytać!) - to przeżycie niewątpliwie ekscytujące. 
Serdecznie pozdrawiam i dziękuję!

Więcej notek tego samego Autora:

=>>