Upiorny pan Pieronek

 |  Written by Animela  |  6

Gościem Moniki Olejnik (bo na pewno nie widzów) był dziś biskup Pieronek, który mówił o nieszczęsnym samobójcy-samopodpalaczu spod Pałacu Kultury, który został przez ludzi niegodnych wciągnięty na sztandary bojowe. Pieronek asekuracyjnie stwierdził, że on by tego nie zrobił, ale czyn samobojcy pochwalił. I w tym momencie, muszę przyznać, wszystko mi opadło na podłogę …

Kościół katolicki stoi potępieniem samobójstwa. Odebranie sobie życia to jest kradzież tego, co dał sam Pan Bóg – jeden z najcięższych grzechów.

W nie tak dawnych czasach – moi rodzice byli już dorośli – samobójca był chowany bez obecności księdza, w niepoświęconej ziemi (nigdy – przenigy – na cmentarzu; praktycznie zawsze pod cmentarnym murem), w nieheblowanej trumnie. Samobójca był potępiony na wieki. Samobójca rzucał cień na całą swoją rodzinę – czasem nawet na pokolenia … bo wyparł się Boga.

A ksiądz Pieronek, który to wszystko wie znacznie lepiej ode mnie, chwali samobójcę, bo ten skrytykował PiS? …

Zgroza. Niedowierzanie. Szok. Biskup Pieronek powinien być NATYCHMIAST suspendowany, ale jakoś w to nie wierzę. Raczej sądzę, że papież Franciszek go awansuje ...
Ilustracja: https://twitter.com/Tysol

4.333335
4.3 (3)

6 Comments

Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska

katarzyna.tarnawska
I nie  próbuję oceniać praktyk rodem ze Średniowiecza - odośnie pochówku tych nieszczęśników. Wydaje się, że takie praktyki miały zniechęcać ewentualnych "kandydatów" - miały spełniać funkcję prewencyjną.
Natomiast wszelkie pochwały samobójców, zwłaszcza zaś z ust tych, którzy powinni prezentować tzw. wyższe zasady moralne - to już przestępstwo (pochwała Zła), a najłagodniej - zboczenie.
Z psychologicznego punktu widzenia mówi się m.in. o myślach i  tendencjach samobójczych, o aktach samobójczych oraz popisach samobójczych (to zwykle jest wołanie o "coś" - jakieś, różnie pojmowane, "dobro") .
Depresja stanowi jedną z przyczyn aktów samobójczych, nie mniej zazwyczaj - jest to suma kilku przyczyn. Niezwykłą podłością jest pochwła tego typu aktów - osoby w pewnym sensie "stygmatyzowane" znajdują jeszcze jeden argument przemawiający za tym czynem. Nie mam usprawiedliwienia dla żalosnego jezuity, zastanawiam się jednak nad Pierunkiem - może to już demencja starcza? Depresję - można leczyć, z demencją - sprawa jest benadziejna.
Obrazek użytkownika Dixi

Dixi
Pieronka poznałem kiedys osobiście i wydawało mi się, że to taki góral z jajami, co to i wypije i powie odważnie...
Cóż, starość niszczy nie tylko ciało....:(:(:(
--------------------------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"
Obrazek użytkownika karlin

karlin
Bardzo dobre zdjęcie.

Jak z nalepki na denaturat.

Czyli napoju sakralnego tego typu indywiduów.
Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
...karą śmierci. Bo przecież planowali zabójstwo!
Człowiek, który popełnił samobójstwo napisał w ulotce wiele o konstytucji, jednakże nie zadał sobie trudu, by ja przeczytac ze zrozumieniem. Widocznie samobójstwo jest prostsze, niż piśmienność. W końcu nauka czytania trwa w szkole kilka lat...
Obrazek użytkownika Danz

Danz
Pozwolę sobie wkleić komentarz RAZ-a:
 

Jeśli Piotr Szczęsny wiedział co robi nie miał prawa do katolickiego pogrzebu. Miał, bo był ofiarą choroby, depresji, ale w takim razie nie można z niego robić bohatera. Ot, kanon 22 dla księży, którzy bardziej nienawidzą PiS niż kochają Boga.

Nic więcej nie trzeba dodawać.
Pozdrawiam.

Nasz prezydent, wasza zakonnica na pasach...

Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
Pierdolonek, od którego bieglejszy w kwestii kanonu 22 jest dziennikarz już
się wyraził o przygotowujących Gujowi rezolucję ?
A może o głosujących "za"?

Przepraszam za wulgarność, ale ostatnio tzw. autorytety zjeżdżają w trybie przyspieszonym w gówno.

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Więcej notek tego samego Autora:

=>>