Czarnych kamieni kupa

 |  Written by karlin  |  19

Na uj nam wyngiel?

Złe pytanie.

Wyngiel być dobry. Dawać światełko i ciepło. Para buch, koła w ruch, i tak dalej.

Ale wyngiel, jak wiadomo, i jak wszystko, bierze się wyłącznie z handlu. A do handlu wystarczy budżet. Zaś budżet to także nie problem, bo jak wszyscy wiedzą, bierze się on ze spisków.

Jakich spisków? To tajemnica, choć wszyscy o tym gadają, niektórzy się mądrzą, a każdy się spodziewa. Jak najlepszego, lub jak najgorszego. Tak zazwyczaj najłatwiej odróżnić optymistę od pesymisty, czyli mówiąc wulgarnie, leminga od kaczysty.

Natomiast na pewno do handlu niepotrzebni są górnicy. Ci ponurzy, umazani na murzynów faceci, gadający w niezrozumiaym narzeczu, zakochani w Niemcu i nie lubiący innych, lepszych. Nie mający pojęcia o wolnym rynku (widział kto wolny rynek 500 metrów pod ziemią?), coraz głębiej ryjący pod naszą, zieloną krainą. I dlatego koniecznie coś z nimi trzeba zrobić.

Co? Nie po to głosowaliśmy na ludzi od takiej roboty, żeby sobie teraz głowę tym zaprzątać. Tym bardziej, jeśli ktoś nas przekona, a my przecież z tych, na dobre dla naszych urojeń, lęków i kompleksów słowo, otwartych, że albo praca dla nas, albo dla górników.

Tak to właśnie - mniej więcej - będzie.

Tak długo będą wyciągali łby spod ciepłej wody, odciągli od grilla, wywlekali je przez okna i tłukli tęczową pałką propagandy, aż nie tylko wszystko zaakceptują, wszystko, in blanco, podpiszą, ale wręcz pokochają.

Za te chwile, w których pałki nie będzie.

5
5 (3)

19 Comments

Obrazek użytkownika Danz

Danz
Ta władza wykonuje decyzje podjęte w Berlinie, a tzw. "negocjacje z górnikami" to gra na czas.  W międzyczasie w tempie ekspresowym realizowany jest projekt "poselski" (aby było szybciej i bez żadnych konsultacji).
Po sfałszowanych wyborach ta władza nie boi się absolutnie nikogo.  Tylko tzw. "zwykli ludzie" nie chcą tego zrozumieć.  Tylko strajk generalny może uratować Śląsk.
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika karlin

karlin
Oby tylko nie było tak, że Śląsk będą w stanie uratować jedynie, przejmujący nasze kopalnie i - jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki - czyniący wydobycie w nich rentownym, Czesi i Niemcy.

A strajk generalny? Powinien trwać już od czerwca 1989 r. aż do skutku.Tymczasem od tego czasu, z dwoma, krótkimi przerwami, strajkują jedynie Polską rzadzący.

Pozdrawiam

 
Obrazek użytkownika Waldemar Żyszkiewicz

Waldemar Żyszkiewicz
...tyle że może bez Czechów, bo przecież Śląsk jest niemiecki, wystarczy zapytać... nie, nawet nie Niemca, tylko choćby Rasia. I po to jest pakiet klimatyczny, żeby Polacy nie fedrowali niemieckiego węgla na Śląsku. Tusk pięknie ten projekt poprowadził. Za to i za stocznie, za rybołówstwo został władcą Europy. Król Donek Lolek I. W niedzielę była jego koronacja w Paryżu.

Teraz tylko wygasić wszystkie kopalnie, potem sprywatyzować je w dobre ręce. Wkrótce jacyś dzielni uczeni dowiodą (co oczywiste), że CO2 to gaz niezbędny do życia. I wtedy niemieckie górnictwo na Śląsku znów ruszy z produkcją. Nawet nie będzie się przesuwać granic, po co. Dwujęzyczne tabliczki już są, rząd krajowy pod nazwą konsulat BRD we Wrocławiu z ośmiuset osobową obsadą też... 

Pozostaje już tylko modlitwa: Boże, natchnij Polaków, żeby wreszcie zaczęli bronić swego państwa,  żeby zaczęli bronić Polski!
 

Waldemar Żyszkiewicz

Obrazek użytkownika Szary Kot

Szary Kot
wyngiel siem kupi. Od ruskich choćby, a piniondzory da Unio, bo una dobro być i dawać.

I tylko mam nadzieję, że mylisz się w prognozach.Wprawdzie ze mnie 158 procentowy kaczysta, ale tym razem chyba "coś drgnęło". Wczoraj opublikowano badania, że 69% społeczeństawa popiera protest górników. A takie badania z reguły zaniżają poparcie dla opozycji wszelakiej.
Może to wreszcie jakieś światełko w tunelu? Jeśli nie lokomotywa, jest szansa, że wreszcie ludzie się obudzą.
 
 

"Miejcie odwagę... nie tę tchnącą szałem, która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem przeciwne losy stałością zwycięża."
Obrazek użytkownika karlin

karlin
Jasne, że sie kupi. Bo taniej. A nie ma co produkować czy wydobywać, bo zawsze ktoś to zrobi taniej. Taki mikst najprymitywniejszej propagandy spod znaku uwłaszczającej sie (czytaj - okradającej społeczeństwo) komuny oraz debili spod zanku tzw. korwinistów.

Pytanie zasadnicze - jak długo to poparcie dla górników sie utrzyma, i jak długo wytrzymają oni?

To jest ciagle, od nowa i od nowa, próba podpalania stosu wilgotnego drewna, czyli polskiego tzw. społeczeństwa.
Obrazek użytkownika ro

ro
Chyba jednak lokomotywa... Te 68% (jak rozumiem podane w merdiach?), to uchylenie pokrywki, a poza tym "uwiarygodnienie" poparcia dla Komorowskiego, które chyba już dobija do 90%.

Lokomotywa! Gdy to będzie inne światełko, będziemy to czuli. 
 
Obrazek użytkownika Szary Kot

Szary Kot
no proszę, nie dołuj!. No wiem, moje myślenie może być życzeniowe, bo już tak bardzo by się chciało, tak bardzo czekam, aby wreszcie zaczęły się zmiany.
Napisałeś, że będziemy czuli....
Nie czułam niczego w czasie protestów po wyborach, nie miałam nawet nadziei, że może cokolwiek się stanie, choć na proteście byłam. A teraz, hmm, może to nie "czucie i wiara", ale pewne przesłanki. Zaczęli strajkować górnicy z innych kopalń, wspierają ich kolejarze i pocztowcy.... Może to jednak się rozleje.
A jeśli nawet nie na całą Polskę, istnieje szansa, że chociaz Ślązacy zaczną inaczej patrzeć na PO.
 

"Miejcie odwagę... nie tę tchnącą szałem, która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem przeciwne losy stałością zwycięża."
Obrazek użytkownika Danz

Danz
W interesie Polski jest to, żeby protest ogarnął całą Polskę i zmiótł rządy POPSL-u.  Bo jeśli nie my ich, to oni nas "wykończą" z pomocą Brukseli i Berlina.  To jest walka o życie dla nas i dla nich też.
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika Szary Kot

Szary Kot
nooo, jeśli nie my ich, to oni nas...
Tylko kiedy to się wreszcie zacznie? Kiedy ludzie powiedzą: "Dość!" ???????
 

"Miejcie odwagę... nie tę tchnącą szałem, która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem przeciwne losy stałością zwycięża."
Obrazek użytkownika boldandcharm

boldandcharm
Już pisałem. Śląsk jest w skali Polski rezerwatem, gdzie jeszcze licznie występuje wymarły w innch częściach kraju gatunek zwany: Robotnik. Będziemy się wiec z uwagą przygladali próbie pacyfikacji resztek gatunku, może nawet pójdzie marsz.
Jednak właściele małych firm, pracownicy małych zakładów na śmieciówkach lub niepewnych umowach i kredytach, szczurki z korpo, wszyscy zatomizowani, zbierający się w paczkach po kilka osób na browar albo sławetny grill, jak oni wszyscy zsolidaryzuja się z wymarłym już gatunkiem Robotnika. I to jeszcze szczególnego - bo Górnika.
Będziemy więc z uwagą i współczuciem sie przyglądac. Co bardziej kumaci bedą sie przyglądac wiedzac, że na Śląsku tzw rząd, albo złamie ząb, albo stanie się całkowicie bezkonkurencyjny.
Pozdrawiam
Obrazek użytkownika karlin

karlin
Rzeczywiście, chyba mało jest w tej chwilio rzeczy godnych np. marszu poparcia tak bardzo, jak protestujący i strajkujący Ślask. Prostestujacy przecież nie tylko w swojej sprawie. Oby ktoś z "naszych" to zauważył i podjął właściwe decyzje.
Obrazek użytkownika boldandcharm

boldandcharm
W zimie 2012r przez 3 miesiace ( od 5 grudnia do prawie końca lutego), w mrozie, przy koksowniku, spiąc w przyczepie kampingowej strajkowali w Szczecinie rolnicy. Pod ANR stało kilkadziesiąt ciągników, co jakis czas wyjeżdżali na ulice miasta. Pewnie, o ile nie jesteś ze Szczecina o tym nie wiesz. Strajkowali przeciw nieuczciwej wyprzedaży polskiej ziemi. Oby tym razem z poparciem było lepiej, niż wtedy.
Obrazek użytkownika n0str0m0

n0str0m0
witaj.

na tenisa nie przyjechales ale chociaz tu jestes :)
Obrazek użytkownika Andy51

Andy51
Wydaje mi się , że w przeciwieństwie do stoczniowców, górnicy  mają " jaja" i nie odpuszczą.
Obrazek użytkownika max

max
Oby. Chociaż czarno to widzę. Na razie widzę, że propaganda rządowa trafia na podatny grunt, a działa skutecznie nie tylko na zadeklarowane lemingi. Górnicy krwiopijcy, za których płaci cały, ciężko pracujący (w przeciwieństwie do tych tam, co to nie wiadomo, no niby kopią, ale to przecież nie "open space", nie?) kraj. Bo jakby się dobrze zastanowić, kto wie, czy górnicy się do kryzysu nie przyczynili. No i do tego, że mnie jakby gorzej się żyje.

Że niby nikt w to nie uwierzy?
Że kiepsko sobie żartuję?
Oby.

pozdrawiam

"Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo."
Obrazek użytkownika Danz

Danz
Dziwie się, że Polacy nie pojęli tej prostej metody, każda grupa społeczna może być przedstawiona przez goebelsowskie media jako "wrogowie ludu".  Obojętnie czy są to lekarze, pielęgniarki, górnicy, czy kolejarze.  Przemysł nienawiści wyćwiczył się w czarnym pijarze przy całkowitej aprobacie 70% społeczeństwa.
Dziwne, że proPO-wski Śląsk jest w takim szoku, przecież głosowali na Tuska i Buzka, drwili z Kaczyńskiego, głosili w mediach, że Śląsk głosuje za PO.  Czy myśleli, że ich to uratuje?
Naiwniacy.
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Więcej notek tego samego Autora:

=>>