Czy my mamy jakąś politykę historyczną do....nędzy?

 |  Written by Ufka  |  2

Prawie dwa lata temu napisałam notkę wzburzona wyskokiem  Niemców.*

Czy coś się od tego czasu zmieniło? Jeśli chodzi o naszą politykę historyczną nic - dalej jej nie mamy. Jeśli chodzi o oskarżanie nas o wszystko - wiele. Już jesteśmy oskarżani na równi z Niemcami  o pomoc nieznanym z narodowości nazistom (przylecieli z Księżyca i tam odlecieli w 45) a niedługo okaże się, że to my wywołaliśmy II Wojnę Światową a Niemcy tylko się bronili przed nami i nazistami.

No bo Niemcy doskonale wiedzą jak prowadzić swoją politykę historyczną. My będziemy się katować każdego dnia każdym szmalcownikiem i każdym dniem kiedy ośmielaliśmy się żyć i oddychać w okupowanym kraju. Aby sprawa była jasna - nie twierdzę, że należy to zamiatać pod dywan. Ale nawet w wychowaniu dzieci lepsze są pozytywne wzorce, prawda? Więc może w wychowaniu społeczeństwa też? 

Dlaczego o Irenie Sendler musiały przypomnieć kansaskie uczennice? Dlaczego film o przechowywaniu Żydów w ZOO był kręcony w Hollywood a nie w Warszawie?  Dlaczego nawet warszawiacy niewiele o tym wiedzą?  Większość "Sprawiedliwych" już nie żyje - teraz odchodzą Ich dzieci. Naprawdę nie można jakoś do nich dotrzeć i zachować wspomnienia - wydać państwowym sumptem?

A pomijając sprawy Holocaustu. Może trzeba brać przykład z innych i kręcić, kręcić, kręcić. Materiałów na filmy nie zabraknie - najlepiej brać gotowe scenariusze. Polskich cichociemnych, lotników czy polskich szpiegów. Oczywiście cały czas myślę o II Wojnie Światowej. Na stronie MSZ można by wieszać zdjęcia  tablic - tych z murów polskich miast "Dnia tego i tego Niemcy rozstrzelali w tym miejscu 30,70, 100 Polaków" - oczywiście ze stosownym tłumaczeniem.

A na co dzień tępić każdy taki wyskok kowboja czy innego niedokształconego. Naprawę nie łudźmy się - jak będą nam coś chcieli sprzedać to i tak sprzedadzą, jak będą chcieli abyśmy pojechali do Afganistanu/Iranu/ Czadu/ Syrii czy Egiptu i tak nas poproszą grzecznie. Atomówki na nas z tego powodu nie spuszczą ani nie wyrzucą nas z Unii. Więc co do k.... nędzy nas powstrzymuje? Za każdym razem ambasador na dywanik a następnego dnia przeprosiny. Na pewno szybko się nauczą, są wyuczalni w przeciwieństwie do niektórych polskich polityków. W odwodzie jeszcze odszkodowania za straty wojenne, za wywiezione z Polski dzieła sztuki i za słonicę Tuzinkę.

http://ufka.salon24.pl/524553,niepozytecznym-idiotom-dedykuje

5
5 (4)

2 Comments

Obrazek użytkownika fritz

fritz
Dlaczego, dlaczego, dlaczego....

Ano dlatego, ze w Polsce rzadzi  antypolska banda, ktorej celem jest likwidacja zarowno Polski jak i uniestwienie Polakow rowniez przez obrzydzenie swiadomosci narodowej. Zydzi w Polsce sa prominentna czescia tej bandy: nienawidza Polakow nienawiscia wscieklych fanatykow i rownoczesnie kochaja Niemcow.

Obledna zydowska polakfobia jest faktem natomiast polski antysemityzm praktycznie nie istnieje.

Przeciez to wszystko jest oczywiste. Dlatego Twoje uzalanie  robi wrazenie pytan bezradnego dziecka i przez to calkowicie bezbronnego. Co oczywiscie zacheca sadystow polakofobow do dalszego znecania sie.

Co nas powstrzymuje?
Ano to, ze jestesmy dalej pod okupacja.
Bardzo proste.
Zrob wszystko, zeby PiS wygral wybory, tzn. sie zdobyl wiekszosc poniewaz Kukiz jest wrzutka systemu, znaczy okupanta. Jest czyms w rodzaju eboli, Kukiz jest ebola.


PS. Oczywiscie istnieja rowniez Zydzi zwiazani z Polakami: sa wyjatkami potwierdzajacymi regule

Sa rowniez  Polacy zydowskiego pochodzenia:  oni sa wlasnie Polakami a nie Zydami.  
Obrazek użytkownika KaNo

KaNo
Głównie interweniować powinny instytucje państwowe. Czego można się spodziewać po rządzących, skoro wicemarszałek polskiego Sejmu raczył oświadzyć:
To była zbrodnia wojenna. Ludobójstwo to jest zagłada narodu. W historii do tej pory były dwa ludobójstwa: Holokaust i wielki głód na Ukrainie. Katyń to było coś innego. Polscy oficerowie odmówili współpracy z komunistami i zostali zamordowani. Ci, którzy na nią poszli, przeżyli, jak Berling.
 

Więcej notek tego samego Autora:

=>>