Debata Warzecha - Ziemkiewicz

 |  Written by Smok Eustachy  |  0
 

Poniosłem koszt 9.99 zł aby zapoznać się z debatą Łukasz Warzecha @lkwarzecha - Rafał Ziemkiewicz @R_A_Ziemkiewicz w tygodniku Do Rzeczy. Napiszę w tej sprawie list otwarty, który będzie zamknięty dopóki go opublikują . Albo nieopublikują. Bez bluzgów musiałem się wyrazić i bez sarkazmu, Co za poświęcenie

Jest to pierwsza debata na temat wojny i jej znaczenia. W sensie że są 2 strony i dyskutują. A tak to same wyzwiska i urągania. Ja tego nie kasuje u mnie żeby zostały ślady tych wybryków. Jak wykasuję to skąd będzie wiadomo?

Warzecha przywołuje tam Heńka Kissingera i jakiegoś drugiego odklejeńca. Intelektem pasuje o nich tamtejszy naczelny Paweł Lisicki. Konkretnie napisałem co jest grane i kto się bije i o co. Przedstawiłem alternatywę: albo Ukraina puknie Rosję albo się będziemy musieli bronić na własnym terenie. Geopolitykę przedstawiłem. Wszystko co tu na blogu, ale zwięźle. 

Poza tym odnotowuję wysyp wypowiedzi byłych wysokich oficerów, którzy opowiadają różne androny. Wstyd. 

A tak to chciałem o tzw HIMARSach 2 zdania popełnić:

To są wyrzutnie i USA mają 2000 ciężkich 12-storakietowych na gąsienicach a my chcemy kupić 500 lżejszych na 6 sztuk rakiet kołowe. Na szczeblu brygady można strzelać rakietami o zasięgu 40 kilometrów a na szczeblu odwodu na 300 kilometrów. Rakiety mogą być samosterujące czyli programujesz im trasę i lecą. Asymetryczna broń która w naszych warunkach może zastapić śmigłowce uderzeniowe np. I to jest cała tajemnica. 

A tu nasz marszałkissimus Grodzki bredzi na Campusie:

https://twitter.com/MalaSycylia/status/1563935245535264769?ref_src=twsrc...

5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>