Dekonstrukcja pomnika JPII to symboliczny koniec naszej Europy

 |  Written by grzechg  |  2
Za jaką Europą głosuje i o jakiej Europie śni Róża Thun? Za Europą bez krzyża,  za taką Europą, za jaką opowiedziała się francuska Rada Stanu. A może tak nie jest? Może Janusz Lewandowski, albo dajmy na to Donald Tusk, wypowiedzą się w obronie Świętego Jana Pawła II? Może usłyszymy głos Papieża Franciszka? W tym przypadku nie można się oczywiście mieszać w suwerenne decyzje francuskiego sądu. W tym przypadku o wiele ważniejsze są uczucia Muzułmanów, wylegających na ulice by się modlić, kwestionujących wprost chrześcijański charakter Europy i kulturę łacińską. W tym przypadku, świeckość państwa jest pojmowana jako totalitarne narzucenie kodu kulturowego wierzącym jeszcze w Boga francuskim katolikom. To ewidentna prowokacja, ale jakże – paradoksalnie – potrzebna dla zrozumienia procesów politycznych i cywilizacyjnych zachodzących w Europie Zachodniej. To nie są kaprysy znudzonych świeckością Francuzów czy skutek działań wolnomularzy. To jest świadomie prowadzona polityka, będąca następstwem epoki postmodernizmu, która rozpoczęła proces dekonstrukcji starego świata. Z tą różnicą, że wtedy działo się to w obrębie francuskich czy bostońskich salonów filozoficznych, a dziś przybrało formę dyktatury kulturowej, którą wspierają elity polityczne Francji czy Niemiec.Absolutnie nie dziwi reakcja Premier Beaty Szydło, która o decyzji usunięcia krzyża z pomnika w Ploermel w Bretanii powiedziała:
"Nasz wielki Polak, wielki Europejczyk jest symbolem chrześcijańskiej, zjednoczonej Europy. Dyktat politycznej poprawności, laicyzacji państwa, wprowadza miejsce dla wartości, które są nam obce kulturowo, które prowadzą do sterroryzowania codziennego życia Europejczyków".   A Jan Paweł II podkreślał wielokrotnie, że demokracja bez wartości przemienia  się w jawny lub w ukryty totalitaryzm. Oczywiście, mamy całą garść europejskiego bełkotu o wartościach, o prawach człowieka, o tolerancji, demokracji, poszanowaniu praw mniejszości. W rzeczywistości jednak, w tej całej antyludzkiej retoryce, chodzi o zniszczenie jednostki i podporządkowanie jej totalitarnej ideologii, w której chrześcijanin, a w szczególności katolik, jest człowiekiem nie zasługującym na szacunek i jakiekolwiek prawa, o ile nie podporządkuje się nowemu porządkowi kulturowemu. Za taką Europą, świadomie lub nie, podąża Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Za taką Europą głosują prominentni przedstawiciele PO w Parlamencie Europejskim. Polska jest przeszkodą na drodze do Europy bez właściwości, do Europy bez ducha, Europy, w której chaos i nieustanny ferment kulturowy mają doprowadzić do wyłonienia się nowego porządku. Temu procesowi sprzyja oczywiście obecność wielomilionowej rzeszy Muzułmanów, traktowanych jako katalizator nieodwracalnych przemian.


Fryderyk Nietzsche „zaryzykował” twierdzenie, że Boga nie ma i skończył swoje życie w totalnym obłędzie, tak totalnym, że opisywanie go musiałoby mieć charakter wulgarny. Francja, ale także Hiszpania i Niemcy, Holandia czy Belgia, uczyniły z tego twierdzenia realny program dechrystianizacji Europy. Niech więc wierzący w Polsce, a głosujący dziś na PO czy N., nie łudzą się, że pod rządami tych partii usuwanie krzyży, piętnowanie wiary katolickiej nie dotrze w końcu także i do nas. Dzisiejsza opozycja to zakładnicy Zachodu. Bez jego wsparcia, w obecnej sytuacji politycznej i gospodarczej, byliby w polskiej rzeczywistości niczym, ponieważ ich przesłaniem – tak jak u postmodernistów Derridy czy Loytarda jest dekonstrukcja. Oczywiście nieuświadomiona na poziomie takich tuzów Sławomir Neumann. Nic w zamian, żadnych idei, żadnych programów, przygodne trwanie w luksusie i wygodzie, jak mawiał amerykański filozof Richard Rorty. Rzecz jasna, dla wąskiej grupy wybranych i oświeconych, a nie dla ogółu obywateli.


Jest więcej  niż pewne, że w końcu wezmą się za nas, jeśli ustąpimy choćby o krok w sprawie tak zwanej praworządności. Chcą się dostać do nas, ale na przeszkodzie stoi nie tylko rząd Prawa i Sprawiedliwości, ale także, konserwatywne jak na zachodnie standardy, społeczeństwo. Dlatego tak duszą się w Polsce aktorzy tacy jak Stuhr, oni tu umierają ze zgryzoty. Nic nowego. Tak było i pod koniec XVIII wieku. Wtedy właśnie Francja pomstowała najbardziej na zacofaną  Rzeczypospolitą piórem Woltera. Ale dziś stajemy się nowoczesnym demokratycznym państwem, spluralizowanym społeczeństwem, skonfliktowanym co prawda, ale takim, w którym istnieje naturalny balans pomiędzy sacrum i profanum. Lewicy, lewakom, wolnomularzom i heretykom (także z kręgów kościelnych) to się nie podoba. To nie pasuje do idei Europy bez właściwości, bez idei, ale za to w pełni totalitarnej i kontrolowanej przez tak zwane oświecone elity. Pokusa władzy oświeconych, jak wiemy, nie jest nawet obca polskiej prawicy, ale na razie ma charakter kabaretowy.


Zachód ma wielki zgryz z Polską i jeśli chcemy zachować naszą tożsamość, być  nowoczesnymi, a jednocześnie wiernymi własnej tradycji, to właśnie teraz musimy być pryncypialni i nieustępliwi. Może to wielu czytającym (o ile będzie ich wielu…) wyda się ten pogląd niezwykle przesadzony, ale reakcja premier Beaty Szydło na decyzję francuskiego sądu o usunięciu krzyża z pomnika Papieża Polaka, Świętego, i jednej z najwybitniejszych postaci XX wieku, by posąg sprowadzić do Polski, jest jednym z najważniejszych i najmądrzejszych posunięć rządu Prawa i Sprawiedliwości od momentu objęcia władzy. Nie chodzi bowiem o sam krzyż, choć jest przecież znakiem wiary i naszej europejskiej cywilizacji, chodzi o obronę świata, w którym nadal zgodnie, razem żyjemy.       


ilustracja z:http://i.iplsc.com/pomnik-jana-pawla-ii-w-ploermel/0006YUDOU9PU69SA-C122...
Hun
5
5 (5)

2 Comments

Obrazek użytkownika tł

Takich "symbolicznych końców Europy" bywało już "na pęczki". Ale rozumiem potrzebę publicystycznej ekspresji, choć i bez niej tekst broni się doskonale ;-).
Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
myśli ktoś, że to "kolejne wieszczenie upadku Zachodu?"

Jeszcze niedawno uważałem, że np. Bundesrepublika poradzi sobie ( gdy sytuacja "dojrzeje") z nachodźcami. Zapakują w Lufthansę i wysadzą na pustyni.

Po wymięknięciu moich niemieckich znajomych ( " ile poparcia ma Angela , a ile Kaczor ???" ) i zauważeniu AfD ( Stauffenbergi , mentalnie  trochę od Ryśka z N., ale o wiele bardziej niebezpieczni - niech już lepiej Adolfina rządzi) --> chyba jednak widzą wreszcie  problem.

Moslemy już w Europie Zachodniej ZOSTANĄ. Problemem... jest... jak .... ich ... zasymilować...
I tu eksplodowałem dźwiękami uważanymi dość potocznie za szyderczy śmiech.

Nie chcę tu wieszczyć, że Etnografka podgryzie ( skądinąd bardzo przytomną reakcją ) pojebanie wektorów  Francuzom. Im tak już zostanie. Aż jakiś Ahmed dorwie się ( oczywiście  demokratycznie)  do nukoguzika.

Jakoś ciągle mam w głowie ocenę obozowych nacji wg. Grzesiuka.
I jego zdanie nt. Francuzów.

Dlatego - Autorowi piątal.


A nam - po co tyle o tym pisać.Jak mawiał znajomy : " Bedziecobedzie".

PS. Watpię, żeby tu zaglądali, ale :  pytanie do ostatnch  jełopów/popłuczyn po Układzie Warszawskim/ Pań Monik ze Starych Rodzin Wielowiejskich i Stokrotek : czy jeszcze ktoś z Was wierzy, że chłopaki po gastronomicznej zawodówce podsłuchali takiego np. Sienkiewicza ?
Dacie radę ocenić konsekwencje owego zdarzenia? Ciszę po nim? ( podpowiadam : takie Bolki - nawet nie elektryki - podsłuchały "elitę"...)

Se możemy. Dużym palcem w gumiaku pokręcić.
Naszych Askarisów  na Putina przygotować.
Ukraińcom wleźć tak daleko, że gardło zobaczymy.

Ufam jeszcze, że gra jest na poziomie mi nieznanym - reparacje dla Niemców, jakiś dziwny brak strachu przed nękaniem vatowskiej mafii. Może nie wszystko naraz da się zrobić.
Może.

Ale zdanie swoje dot. "Jarosław said" powtórzę.
Zdanie rzadko zmieniam.

Niech PiS szuka strawialnego następcy Kaczora, jeśli mu zależy na takim jednym głosie, jak mój.


 

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Więcej notek tego samego Autora:

=>>