Dopisek do Katarzyny w sprawie szczepionek

 |  Written by Stefan Bryś  |  2
Swój prawie ostateczny finał sprawa miała dość niedawno. Chodzi o pewną rodzinę z Włoch, która Ministerstwo Zdrowia oskarżyła o to, że zalecana przez nich szczepionka, a w 2002 roku zaaplikowana ich dziecku, spowodowała jego autyzm.

Chodzi tutaj o „(nie)sławną” już szczepionkę 3w1 przeciw odrze, śwince i różyczce Vaccinum Morbillorum, partotitdis et rubellare vivum  (Mpr), po której zdarza się zdiagnozować przypadki autyzmu u dzieci. W wypadku włoskiej rodziny doszło do takiego nieszczęścia.

13 lutego br. Sąd drugiej instancji anulował poprzedni wyrok nakazujący Ministerstwu Zdrowia Włoch zapłacenie odszkodowania w wysokości około 200 milinów Euro. W drugiej instancji bowiem Sąd powołał eksperta, który wykazał brak naukowych podstaw do stwierdzenia tego, że to szczepionka Mpr powoduje autyzm. Adwokat poszkodowanej rodziny zapowiada kolejną apelację.
 
No cóż… Wyrokiem Wysokiego Sądu stwierdzono: Szczepionki jako jedyne substancje istniejące na świecie i wyprodukowane przez człowieka nie posiadają po prostu żadnych skutków ubocznych. Amen
Sprawa wyroku I instancji: http://www.igya.pl/114-aktualnosci/z-ostatnich-dni/676-woski-sd-przyznaje-odszkodowanie-za-autyzm-spowodowany-podaniem-szczepionki
 
Wyrok w II instancji: http://www.corriere.it/salute/pediatria/15_marzo_03/anche-giudici-assolvono-vaccini-nessun-nesso-l-autismo-9e872e7a-c189-11e4-9eeb-2972a4034f5c.shtml
(pod tym artykułem Redakcja Corriere Della Sera zablokowała możliwość komentowania)
  
5
5 (6)

2 Comments

Obrazek użytkownika Katarzyna

Katarzyna

Dzięki za ten dopisek. Wczoraj na tt miałam kolejny przykład, że marketing koncernów farmaceutycznych nie cofnie się przed żanym kłamstwem.
Oto krótka wymiana zdań na twitterze:

MM- Należy szczepić dzieci wg kalendarza szczepień, dzięki temu wyeliminowano wiele chorób zakaźnych (np polio).

ja - Nie każda choroba zakaźna wymaga szczepienia i nie każda chroni przed chorobą http://blog-n-roll.pl/pl/komu-szczepionka-komu#.VP_fjuHXqc4

MM - Jako lekarz epidemiolog uważam, że tylko w wyjątkowych przypadkach może być zwolnienie ze szczepień.
ja -W 16 krajach, w tym w Szwecji nie ma obowiązkowego szczepienia.

MM - dlatego mają największą umieralność wśród małych dzieci na choroby zakaźne.

ja - No właśnie o to chodzi, że nieprawda : http://haptens.republika.pl/pusty/OSwUE.pdf

Pod podanym linkiem znajduje się informacja, w jakich krajach szczepienie jest obowiązkowe i link do WHO z mapką zachorowań na choroby zakaźne.
I na tym dialog się skończył.

Przytaczam tę rozmowę, bo zarówno link do informacji jak i sam dialog pokazuje, jak nas koncerny traktują i jaka presja jest wywierana, by ustawa o przymusowym szczepieniu została wprowadzona w życie.
Żyjemy w matrixie, ale przed nim można się obronić, jeśli będziemy dzielić się wiedzą i wspierać w działaniu.
Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna

Więcej notek tego samego Autora:

=>>