Dzwon na trwogę

 |  Written by karlin  |  12

Jest najnowszy sondaż preferencji partyjnych. Wygrywa w nim Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 35 proc., druga jest Platforma, na którą chce głosować 28 proc. wyborców. 

Po raz pierwszy więc od wielu, wielu miesięcy PIS jest nie tylko na czele sondażu, ale prowadzi w nim bardzo wyraźnie.

Tym bardziej, że w badaniu, przeprowadzonym przez TNS Polska nie uwzględniono partii Pawła Kukiza, która ma wystartować w wyborach do parlamentu. Gdyby to zrobiono, wynik Platformy Obywatelskiej byłby z pewnością jeszcze gorszy. 

Choćby tak, jak w przeprowadzonym dwa dni temu sondażu IBRIS, gdzie dodanie partii Kukiza i Balcerowicza odbiło się tragicznie na wynikach PO.

No więc od tej pory proponuję brać już pod uwagę wszystkie opcje, jakie im jeszcze zostały. Bo to nie jest wyłącznie próba mobilizacji elektoratu. To jest wyraźne ostrzeżenie Układu, skierowane do aktualnie rządzących.

Jeśli nie zrobicie wszystkiego, co zrobić trzeba, nikt was nie będzie chronił.

Oni się niektórych z tych rozwiązań wciąż jeszcze boją, ale co najmniej w równym stopniu boją się nas. Trzeba uczynić wszystko, aby niektórzy z nich nas się bać przestali.

Na przykład tacy, którzy w gruncie rzeczy nie mają nic przeciwko temu, aby prawda o Smoleńsku wreszcie wyszła na jaw, a zagraniczne banki i koncerny zaczęły być w Polsce traktowane tak, jak w większości cywilizowanych krajów.

Natomiast reszta, aby na samą myśl o rozwiązaniach, jakie zapewne niektórzy już im suflują, z przerażenia pouciekała z kraju. 

Img.: http://interia360.pl/polska/artykul/gdzie-ten-wzrost-gospodarczy,42911  @kot

5
5 (2)

12 Comments

Obrazek użytkownika polfic

polfic
Nie wiem, czy dobrze kombinuję, zauważcie jedną rzecz. Wszystko (no prawie) zmieniło się wraz z opublikowaniem książki Rotha o Smoleńsku. Wydaje mi się, że ktoś z włodarzy świata zdecydował się zagrać tą kartą.
Obrazek użytkownika karlin

karlin
jaka jest różnica między związkiem przyczynowo-skutkowym, a koincydencją?

:)

Ale rzeczywiście, sytuacja w której najpierw Niemiec oskarża w książce polskich polityków o zlecenie morderstwa Prezydenta, a potem niemieckie media polskojęzyczne (np. RMF FM, czy Fakt) solidnie kopią Komorowskiego, może być zastanawiająca.
Obrazek użytkownika polfic

polfic
Ja jestem deterministą :)
Wiesz przecież, że jakby oni chcieli bardzo to Gajowy by wygrał w pierwszej turze. Podejrzewam, że nawet fałszowanie by nie było potrzebne. A dla tego że tego nie zrobili, jakieś wyjaśnienie być musi. Nie należy to do przypadków.
Obrazek użytkownika karlin

karlin
tym razem bez spiętrzenia oszustw by nie mogli. Ten system opiera się nie na strachu, ale na graniu strachem i dlatego jego elementy szybciej się zużywają. A podczas prób wymiany nad wieloma traci się kontrolę. Na przykład jedni dają się wysłać do Brukseli, albo sami tam, wbrew zaleceniom, uciekają, a innych nie sposób wyrwać spod żyrandola. Oczywiście, może być i tak, że dwie lub więcej frakcji ciągnie, każda w swoją stronę. To są te, otwierające się dla nas "okienka", przez które możemy wrzucić do zamtuza władzy butelki z benzyną.
Obrazek użytkownika Danz

Danz
Również uważam, że całe to zamieszanie jest wynikiem walk frakcyjnych w PO i szerokim obozie rządzącym.  Nie można  równieżwykluczyć tego, że wpływowi gracze (z domowego podwórka i międzynarodowego) postanowili zatopić opcję pro-rosyjską czyli Komorowski-WSI (PSL i SLD na granicy poparcia wyborczego) i przejąć całą pulę znaczonych kart.
Nie wierzę w udział Amerykanów, są zbyt zajęci wyborami prezydenckimi, konfliktem na Bliskim Wschodzie i agresywnym zachowaniem Chin.  Mają też dużo problemów związanych z napływem Meksykanów i nielegalnych emigrantów... Ale oczywiście mogę się mylić...
Może po prostu Angeli nie odpowiada prorosyjski prezydent w zwasalowanej Polsce?
Może dzieje się coś innego, trzeba uważnie obserwować sytuację tuż po II turze.
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
Bardzo podoba mi się zdanie "Na przykład jedni dają się wysłać do Brukseli, albo sami tam, wbrew zaleceniom, uciekają, a innych nie sposób wyrwać spod żyrandola."

Patrząc na zmagania niedźwiedzia z Jowitą Kacik (która na milę śmierdzi rosyjskim wywiadem) wszystko wskazuje na to, że tak to rzeczywiście wygląda. Bul przyspawał się do fotela, boi się odpowiedzialności karnej, najchętniej schowałby się na żyrandolu jak przodek Muminków, a ta zła jędza go wyciąga na romantyczne spacery po Powiślu.

Przerażające, jak człowiek zapewne poczciwy w wieku młodzieńczym, daje się pomalutku omotać i nagle już nie może wyplątać się z sieci. Niesamowity proces degeneracji i transformacji człowieka w zombie. Rosyjskiego zombie.
Obrazek użytkownika ro

ro
Możliwy jest inny "niebezpieczny związek". Mianowicie związek z zagrywką po której Pluszak Tuska został oskarżony o antysemityzm. To mógł być "O jeden most za daleko".

Ale jeżeli by tak było, to doprawdy nie wiem, czy jeszcze się cieszyć, czy już się bać...
Obrazek użytkownika fritz

fritz
Cytat: "Tym bardziej, że w badaniu, przeprowadzonym przez TNS Polska nie uwzględniono partii Pawła Kukiza, która ma wystartować w wyborach do parlamentu. Gdyby to zrobiono, wynik Platformy Obywatelskiej byłby z pewnością jeszcze gorszy."

*** Zadaniem bojowym (agenturalnym) Kukiza jest zastapienie Palikota i zapewnienie dalszych rzadow III RP.
Ciekawe, ile razy agentura musi powtarzac ten sam nummer, zeby Polacy go zapamietali.
W tym przypadku jest agentura niemiecka, to pochodzenie kukiza determinuje, tego derwisza III RP wsciekle walczacego rowniez 2. kadencje PO i rownie wsciekle atakujacego PiS.

Zastanawiam sie czasami ilu Polakow ma pamiec lepsza od zlotej rybki?
Okolo 1/3: to sa ci co glosuja na PiS i na Dude.
 
Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
Bądźmy litościwi dla Rodaków. W naszych szeregach było wielu takich, którzy uwierzyli w Marsz Niepodległości, w Ruch Narodowy, w KNP... A więc nie jesteśmy tacy fajni i tacy odporni na manipulację, jak się wydaje.

Dodajmy do tego czytelny sygnał ze strony episkopatu, że KGB jest fajne - i lezymy na deskach i kwiczymy. Wystarczy tylko znaleźć ten czuły punkt i cała grupa ludności zostaje zmanipulowana. Prawicową młodzież zmanipulowano na "wiarę" i na "ruch narodowy" względnie Korwina. Antyklerykałowie łyknęli Kukiza.

W gruncie rzeczy dobry wybór jest zależny od łutu szczęścia. Szczęścia, że przejrzysz na wylot jak działa polityka w kraju nieustającej transformacji. Czy w odpowiednim momencie zorientujesz się, że polityka to nie konkurs piękności i że po owocach poznaje się ludzi...
Obrazek użytkownika fritz

fritz
Tutaj nie chodzi tylko o "zwyklych" rodakow, tylko rowniez o dziennikarzy mediow niepodleglsciowych w sposob oczywisty czesciowo spacyfikowanych co widac np. po tym jak kukiza pompuja czy tez jakie tamaty pomijaja.
Ponosza olbrzyma odpowiedzialnosc za panujaca dezinformacje w tym sensie, ze jest nie przeciwdzialaja w ramach mozliwosci jakie maja.

 
Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
Trudno nie przyznać Ci racji. Faktycznie Kukiz jest pompowany, fantomy jego wyborców są dopieszczane. Z drugiej strony trudno wprost atakować człowieka, który atakuje TVN i Komorowskiego (choć potem kaja się u Olejnik).
Obrazek użytkownika fritz

fritz
Jeszcze piekniej wyglada braterskie objecie z Wojewodzkim.
Oczywiscie ze ich atakuje, przeciez nie ma piekniejszego sposobu na uwiarygodnienie sie.
Przy czym rownoczesnie PiS atakuje

Więcej notek tego samego Autora:

=>>