Flirtowanie z zombie

 |  Written by Everyman  |  0
Sam już nie wiem, czy podczas śledzenia polityki podeszły wiek to przywilej czy raczej przekleństwo. Z jednej strony niedobrze się robi gdy „gadające głowy” mielą te same od lat komunały i partyjne zaklęcia, z drugiej zaś – pojawia się rodzaj satysfakcji, gdy podstarzałe cwaniaki próbują seniorom, wcisnąć coś, co już przed laty było zwykłym kitem, a nam się dziś wyświetla prosty komunikat: nie ze mną te numery!

Z perspektywy osoby wiekowej łatwiej porównywać i trudniej dać się nabrać zarówno na gloryfikowanie niegdysiejszej mizerii jak i stawianie pomników sędziwym dziś miernotom. Jakże nam, seniorom nie zżymać się z zażenowania gdy dzisiejsi klakierzy wznoszą hymny na cześć takich tuzów niedawnej historii jak choćby Wałęsa, Tusk, Balcerowicz, Miller, Kołodko czy Bieńkowska. Czas pokazał prawdziwą miarę ich dokonań. Brr! Nigdy więcej!

Niestety, historia jest bardziej skomplikowana niż wspomnienia seniora, bo młodych przybywa i to w ich głowach odkłada się obraz dziejów celowo wykoślawiany przez zachłannych na władzę politycznych bankrutów. Pozostaje zastanawiać się tylko w jakim procencie ich szalbierstwa skierowane są do skłonnych do uwierzenia w każde kłamstwo idiotów, a w jakim – do młodzieży właśnie. Powoli klasyką się stają Tuska zmagania z prawdą, co dla starszych jest tylko godną politowania szarpaniną, lecz dla młodych, nieświadomych cynicznej manipulacji, okazać się może zwodniczą przynętą. Czyż tak trudno uwierzyć małolatom, że dobra ciocia Kopacz wymyśliła 500+, a sam Tusk był największym wrogiem Putina?

Żonglerka kłamstwami ma wadę, którą łatwo dostrzec niezależnie od wieku okłamywanego odbiorcy - zdemaskowana budzi odrazę. Dopóki jednak zastępuje prawdę potrafi zdemolować odbiór rzeczywistości. Czy nie świadczy o tym choćby ostatnie badanie Pollsteru? Za Tuska żyło się lepiej 53% Polaków, za Morawieckiego tylko 47%. Horrendum jakieś! Jeszcze chwila i aktualnie rządzących oskarży się o wywołanie pandemii, wojny w Ukrainie nie mówiąc o nieodwracalnych zmianach klimatu …

Co więcej, manipulatorzy opinią publiczną doszli do perfekcji w zamianie wektorów. Gdy trzeba potrafią podczepić się pod postulaty prawicy mącąc w głowach potencjalnych wyborców i przekierować ich niechęć w całkiem inne sektory. Widoczne to już było podczas kampanii prezydenckiej Trzaskowskiego, a dziś nie mają już żadnych oporów. Polityka społeczna PiS – wczoraj rozdawnictwo, dziś – OK, lecz najgroźniejsze źródło inflacji (dla mniej rozgarniętych zwolenników opozycji w Polsce, Europie i na świecie), reparacje wojenne od Niemiec – wczoraj: co za bzdura! Dziś – owszem, ale PiS tego nie jest w stanie załatwić itd., itp., itd...

No cóż, życie to nie bajka. Dla młodych taką miałbym radę: nie raz przyjdzie Wam połknąć żabę, lecz zdecydowanie odradzam flirtowanie z zombie.
5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>