Fora ze dwora!

 |  Written by Everyman  |  0

Co oni tu jeszcze robią? - chce mi się zapytać ilekroć ktoś z rodziny przełączy mi w telewizorze kanał na którąś z tzw stacji informacyjnych. Informowali przecież, informowali, „prawdę” całą dobę sączyli latami i co? I ludzie im pokazali … takiego wała!

Rozumiem, że są w szoku, ale dlaczego niby ciągle jeszcze mam oglądać festiwal zszokowanych loserów, do których nie dociera, że im naród pokazał nowe miejsce w szyku, a raczej hen daleko za szykiem, gdzieś wśród maruderów i ciur obozowych.

No bo jakże się nie śmiać z tych zastępów oferm, które z taką kasą, z czasem antenowym od rana do wieczora poświęcanym na chwalbę politycznych pupili tak sromotnie dały d … no, dobra, nie będę ich kopał, ale głaskać też nie będę, bo się brzydzę … no, spieprzyły sprawę!

Już widzę te briefingi: target nam się, kochani, jakby trochę omsknął, no może nie trochę, ale jakby całkiem, wszystkiemu winna ta cholerna, ciężarna zakonnica na pasach, ale przecież wciąż mamy challenge: już za cztery lata, Polacy nic się nie stało, już za cztery lata …

Stało się. Kropka. Ja i kilkanaście do mnie podobnych milionów rodaków ma dość oglądania Kalisza, Giertycha, Palikota czy innego Millera. Dlaczego? To proste – bośmy im powiedzieli: basta!

Co z nich za eksperci?! Jeśli jeden z drugim tak mędzili przez lata, takie farmazony pletli do kamery, że ludziom się zwyczajnie robiło niedobrze, jeśli przeciętny Polak okazał się od nich po stokroć mądrzejszy, to – po kiego grzyba mamy ich jeszcze słuchać?

Owszem, ja kiedyś z ochotą obejrzę reportaż jak się Lisowi czy Kraśce powodzi pod okiem nowego pryncypała, który sypnie groszem na nową drogę życia, ale mam prośbę: już nigdy więcej z naszej, publicznej kieszeni – ja nie chcę już płacić za nieudaczników. Woził Lis razy kilka, powiozą i Lisa …

Dlaczego mamy ich dalej oglądać? Może Discovery? Może Planet? Mam nawet pomysł: cykliczny program pod tytułem „ Obóz przetrwania – Little Brother”. Uda się i oglądalność sięgnie szczytów pod warunkiem, że budżet im nowy szef ustali mniej więcej taki jaki dotychczas miała TV Republika, żeby chłopcy na wlasnej skórze nareszcie poczuli, że rynek może być wolny i "wolniejszy" ...

Żeby nie było za wesoło … Co w zamian, wkrótce się okaże.
Żaden ze mnie wizjoner, lecz jako jeden z wielu autorów trafnych prognoz mam chyba prawo zgłosić skromniutki postulacik: załatwmy Zbyszkowi Ziobro jakiegoś ogarniętego rzecznika.

Oby Zbyszek nie zaczął znów gadać.

Niech lepiej łapie tych złodziei ...    

Img.: http://mypsvita.pl/recenzje/wynocha-z-mojego-trawnika/   @kot

5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>