Kaczyński w Krakowie

 |  Written by karlin  |  2
Nieduży, starszy mężczyzna, o mocno zaokrąglonych kształtach, po raz kolejny w niedopinającym się płaszczyku, wyglądającym, jakby dwie godziny walczył z szatniarzem, wyszarpując mu go z gardła.

Ale gdy zaczął mówić, mocnym, pełnym emocji głosem, błyskawicznie przeistoczył się w tego, kim jest naprawdę. A więc w chwili obecnej najpotężniejszego człowieka w Polsce, przykuwającego uwagę wszystkich słuchających przed telewizorami i zgromadzonych na placu.

Bardzo emocjonalne, doskonałe wystąpienie. Chyba jedno z najlepszych, jakie w jego wykonaniu słyszałem. O tym, że to Polskę należy modernizować, ale nie polskiego ducha. Bo tylko on jest gwarancją jej wolności, a więc i tej modernizacji.

Ale także o tym, że atak na Polskę, atak z zewnątrz, już się rozpoczął i że czeka nas ciężka walka.

Hiperbola, retoryczna, emocjonalna stylizacja, przypomnienie, czy wiedza o czymś, czymś bardzo konkretnym, co do nas jeszcze nie dotarło?

Cień Polski szykującej się do powstania z kolan i zajęcia należnego jej miejsca, oraz cień tego, niepozornego z wyglądu człowieka, musi coraz bardziej niepokoić bardzo wielu, nie tylko w Polsce.

Pamiętajmy o tym. Bo jeśli chcemy jego i Polskę ochronić, musimy uwierzyć, że to właśnie nas, nas wszystkich, tak się oni boją. I że nie on przyniósł nam ten sukces na tacy, sukces, który zniknie, gdyby go zabrakło, ale że my mu ów triumf, w wielkim zaufaniu, powierzyliśmy.
5
5 (9)

2 Comments

Obrazek użytkownika maxymilian

maxymilian
Nie bylo by Premiera Kaczynskiego bez NAS i NAM trudno bylo by bez niego.
Premier Kaczynski jest egzemplifikacja kazdego z nas osobno i nas razem.
Dlatego jest mu tak latwo nas rozumiec i nam rozumiec jego bowiem posiadamy ta sama dusze i rozumienie naszej Polskosci.
Tak przynajmniej ja to widze...
Obrazek użytkownika Katarzyna

Katarzyna
Piekna i mądra pointa. Dzieki. Powtórzmy:

Cień Polski szykującej się do powstania z kolan i zajęcia należnego jej miejsca, oraz cień tego, niepozornego z wyglądu człowieka, musi coraz bardziej niepokoić bardzo wielu, nie tylko w Polsce.

Pamiętajmy o tym.

 

Więcej notek tego samego Autora:

=>>