Kryzys TK - przyczyny i skutki

 |  Written by Niepoprawne Radio PL  |  0

"Kryzysu Trybunału Konstytucyjnego w Polsce-przyczyny i skutki"- spotkanie z prof.Bogumiłem Banaszakiem i prof. Lechem Morawskim, zorganizowanym przez Ambasadę Rzeczpospolitej w Berlinie i Niedzielny Klub Dyskusyjny w Berlinie.

Zajawki audycji 788 (czwartkowej)

19:01 Blog: Aleksander Scios (czyta markD)
      Droga do wspolnoty 1 - Klamstwo
      Źródło: http://bezdekretu.blogspot.com/

Narodu nie zabija się pałką ani karabinem. Nie zamyka w więzieniu i nie stawia pod ścianą. Narzędziem zabójstwa jest zawsze kłamstwo – powolna, skuteczna trucizna, sączona z pokolenia w pokolenie.

19:27 Blog: Gadający Grzyb
      Polska bastionem zdrowego rozsądku
      Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

Elementarny instynkt samozachowawczy nakazuje w sytuacji potencjalnego zagrożenia dbać o własną wspólnotę i właśnie taka dbałość na poziomie państwowym i kulturowym wyłania się z omówionych badań. A zatem – Polska bastionem zdrowego rozsądku! Europa ma z kogo brać przykład. Czy skorzysta?

19:42 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czyta Cecylia i Władysław)
      Nadberezyncy, odc. 10, t. I, rozdz. XIV - Manifestacja
      Źródło: http://nadberezyncy.niepoprawneradio.pl

"Stutysięczne rzesze płynęły miastem, zwiastując swoim ciemiężcom, że oto po 120 latach rusyfikacji, zakazaniu nauki w języku ojczystym, zamykaniu kościołów, chrzczeniu dzieci z małżeństw mieszanych w cerkwi, zachęcaniu do przejścia na prawosławie nagrodą służby rządowej, nadziale ziemi i innych sposobach, jeszcze i w kraju dalekich kresów byłej Rzeczpospolitej wielka siła narodu polskiego pzostaje...".

20:15 Spotkanie: Jerzy Rostkowski
      Muszkieterowie
      Organizator: Klub Ronina

Spotkanie autorskie poświęcone książce "Świat Muszkieterów" o legendarnej organizacji podziemnej z czasów II Wojny Światowej.

21:46 Blog: Gadający Grzyb
      Pod-Grzybki a-788
      Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

Trump trumpuje! Donek Trampek dał czadu i wygrał wybory, po czym rozpoczęło się istne pandemonium. Histeria, protesty, widmo faszyzmu... Jak tak dalej pójdzie, trzeba będzie wyeksportować do USA Kijowskiego z towarzystwem, żeby założyli im KOD. Korzyść podwójna: my się ich pozbędziemy, a normalni Amerykanie wreszcie zrozumieją z czym musieliśmy się tutaj użerać.

21:53 Kazanie: ks. Roman Kneblewski
      Kazanie sprzed Marszu Niepodległości
      Źródło: https://www.youtube.com/user/TubaCordis

Kazanie to wygłosił ks. Prałat Roman Kneblewski w kościele pw. Św. Św. Apostołów Piotra i Pawła - na terenie parafii pw. Świętej Barbary w Warszawie - 11 listopada Roku Pańskiego 2016 podczas Mszy św. za Ojczyznę, której przewodniczył przed Marszem Niepodległości.

22:06 Wypowiedz: Stanisław Michalkiewicz
      Za kadencji Pana Naczelnika Jarosława Kaczyńskiego to się żyje dopiero, że hej!
      Organizator: Asme TV

Za kadencji Pana Naczelnika Jarosława Kaczyńskiego to się żyje dopiero, że hej! - Stanisław Michalkiewicz nie tylko o podsumowaniu pierwszego roku rządu Prawa i Sprawiedliwości pani Beaty Szydło, także wspomina o "eksporcie wewnętrznym", czyli "wydalaniu do środka" - wynalazkach socjalistycznych, które niesie ze sobą zbliżająca się Godzina Prawdy, także o szalonym niepokoju w Judenracie, czyli "Gazecie Wyborczej", czy cokolwiek z majątku państwowego pozostanie dla narodu wybranego, o powstaniu nowej partii Unii Demokratycznych Europejsów, czyli zlaniu się popłuczyn po Platformie Obywatelskiej i popłuczyn po popłuczynach Unii Wolności, o wynajętych panienkach z Nowoczesnej, o nadciągających czarnych chmurach nad Unię Europejską i o bardzo dobrze wyszkolonych prokuratorach z afery Amber Gold...

22:29 Wykład: Jozef Wieczorek
      Z cyklu prelekcje wiedenskie Kariery naukowe w PRL i dzis
      Organizator / Źródło: Sejmik Polonii w Austrii / https://blogjw.wordpress.com/

O karierach naukowych z Żołnierzami Wykletymi w tle i roli Polonii akademickiej w naprawie systemu w Polsce

23:55 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Polska pomoc dla Finlandii - cz.3
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba#.UuRqiPvdhkg

Rząd polski pomoc militarną dla Finlandii traktował jako element wojny z Rosją Sowiecką.

24:10 Kalendarz Historyczny: Ryszard Gromadzki, Maciej Rosalak
      16 XI Huta Stara - tarcza przeciw banderowcom
      Organizator: TV Republika

Publicyści TV Republika komentują bieżące rocznice wydarzeń historycznych.

24:21 Wypowiedź: Stanisław Janecki
      O unijnych elitach
      Źródło: http://wpolityce.pl/

Duża część rządzących Europą jest niezadowolona z wyniku wyborów prezydenckich w USA. Publicysta tygodnika "wSieci" oraz portalu wpolityce.pl Stanisław Janecki komentuje zachowanie europejskich elit. Do czego ich obecna polityka może doprowadzić Unię Europejską? Jaki powinien być kolejny krok takich ludzi jak Juncker, Schulz czy Tusk?

24:28 Wypowiedź: Krystyna Grzybowska
      O elitach i motłochu
      Źródło: http://wpolityce.pl

Powszechne twierdzenie mówi, że w demokracji wszyscy są równi. Publicystka tygodnika "wSieci" oraz portalu wpolityce.pl Krystyna Grzybowska zastanawia się czy faktycznie tak jest. Które grupy pozwalają sobie na więcej? Czy umieją one w godny sposób prowadzić dialog z mającymi inne poglądy?

24:34 FelietonRM: Stanisław Michalkiewicz
      W perspektywie kosmicznej
      Źródło: http://www.radiomaryja.pl

Narodowy Fundusz Zdrowia zostanie zlikwidowany, a pieniądze – te same, co to miały „iść za pacjentem” – zostaną „poprzez budżet” przekazane „do określonych placówek zdrowotnych” w województwach, gdzie odpowiednie posady zajmą odpowiedni ludzie, to znaczy tacy, którym dobro pacjenta leży na sercu. Wszystko to ma się dokonać już w przyszłym roku, chyba, że wcześniej przyszłość naszego nieszczęśliwego kraju rozstrzygnie się w całkiem innych kategoriach.

24:43 FelietonRM: prof. Piotr Jaroszyński
      Myśląc Ojczyzna
      Źródło: http://www.radiomaryja.pl/

Zapraszamy do wysłuchania felietonu prof. Piotra Jaroszyńskiego wygłoszonego na antenie Radia Maryja.

24:52 Spotkanie: prof. dr hab. Bogumił Banaszak i prof. dr hab. Lech Morawski (nagr. Waldemar Borowski)
      Kryzys Trybunału Konstytucyjnego RP
      Źródło: https://www.youtube.com/channel/UC8oizjudwYbTIO6wWClymmg

W niedziele 30 października 2016 w Berlinie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Ambasadę Rzeczpospolitej w Berlinie i Niedzielny Klub Dyskusyjny w Berlinie na temat "Kryzysu Trybunału Konstytucyjnego w Polsce-przyczyny i skutki" gośćmi wykładu byli: Prof. Dr hab. Bogumił Banaszak i Prof. Dr hab. Lech Morawski Serdecznie zapraszamy do wysłuchania spotkania


0
Brak głosów

Więcej notek tego samego Autora:

=>>