Młodziakowie i Mohery

 |  Written by karlin  |  6

"Idol młodych", czyli Paweł Kukiz - 52 lata.

"Zawierzenie moherowej babci", czyli Andrzej Duda - 42 lata.

I kto tu ma prawdziwą wiosnę z nadzieją w głowie, a komu się jedynie marzy zdziecinniały powrót ze szpadlem do piaskownicy, w której czarnoksięskie sztuczki zatrzymały w czasie najbardziej znienawidzionych kumpli z przedszkola?

Proponuję zbrojącym się w szpadle, aby wrócili do tak podobno przez nich uwielbianego Gombrowicza.

"Młodziakowie to rodzina mieszczańska. Młodziak, głowa rodziny jest inżynierem-konstruktorem, Młodziakowa realizuje się jako „członkini komitetu dla ratowania niemowląt lub dla zwalczania plagi żebraniny dziecięcej w stolicy”. Mają nastoletnią córkę Zutę. Jest to nowoczesna rodzina, hołdująca postępowym prądom. W domu Młodziaków panuje kult racjonalizmu, sportu i w ogóle wszelkiej aktywności. Chlubią się swoimi wyzwolonymi poglądami i swobodą obyczajową, które najwyraźniej ujawniają się w sposobie wychowywania córki. Matka nie jest w ogóle zdziwiona, że Zuta nie wie, kim był Norwid, ponadto Młodziakowie zachęcają córkę do łamania konwenansów. Matka, która widziała Zutę wracającą ze szkoły z jakimś chłopcem i proponuje jej:

Zuta, a może umówiłaś się z nim? Doskonale! Może chcesz wybrać się z nim na kajak – na cały dzień? A może chcesz pojechać na week-end i nie wracać na noc? Nie wracaj w takim razie – rzekła usłużnie – nie wracaj śmiało! Albo może chcesz wybrać się bez pieniędzy, może chcesz, żeby on za ciebie płacił, a może wolisz płacić za niego, żeby on był na twoim utrzymaniu – w takim razie dam ci pieniędzy.

Ojciec idzie jeszcze dalej:

– Pewnie, nic w tym złego! Zuta, jeżeli chcesz mieć dziecko nieślubne, bardzo proszę! A cóż w tym złego! Kult dziewictwa ustał!"


Jeśli o mnie chodzi, zdecydowanie preferuję koronki. Gdy będzie ich dostatecznie wiele, to i korona się znajdzie, a biedni Młodziakowie nie będą musieli ze swoim "coming outem" czekać bez końca na kolejnego profesora Pimkę, wyłażącego - w ich rozgorączkowanych rojeniach - z szafy Kingi Dudy.

Img. XIX-wieczny PORTRET KOBIETY W CZEPKU autor nieznany    @kot

5
5 (3)

6 Comments

Obrazek użytkownika Szary Kot

Szary Kot
też uwielbiam koronki. laugh
Ostatnio koronki były nawet dość modne, ale tym razem nie były eleganckim, nostalgicznym elementem wykończenia stroju, raczej wykorzystywano ich przejrzystość.
 

"Miejcie odwagę... nie tę tchnącą szałem, która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem przeciwne losy stałością zwycięża."
Obrazek użytkownika karlin

karlin
Na przykład.Teraz to już raczej "modne są" koronki, ktore w tamtych czasach nosiłyby, gdyby jej było na to stać, ulicznice:(
Obrazek użytkownika polfic

polfic
Koronki nie koronki.
Kukiz ma u mnie dużego plusa za mata danego Gajowemu.
Obrazek użytkownika karlin

karlin
że ja tym razem nie o Kukizie, tylko o jego wyborcach?

A czy dał mata i co naprawdę dał sam Kukiz, zobaczymy 24 maja.
Obrazek użytkownika polfic

polfic
Wiem, że o wyborcach. Ale Kukiz wie jakie są nastroje wśród jego wyborców.
Obrazek użytkownika Waldemar Żyszkiewicz

Waldemar Żyszkiewicz
...o różnicy wieku między faworytami podobno Młodziaków i podobno Moherów.
Ale passus z Geniusza-Gówniarza raczej zaciemnia myśl główną niż dopowiada.

Pozdro,

Waldemar Żyszkiewicz

Więcej notek tego samego Autora:

=>>