Mowa nienawiści to nie mowa nienawiści

 |  Written by Smok Eustachy  |  1

Mowa nienawiści jest pojęciem o charakterze talmudycznym: spekulatywne znaczenie tego terminu odbiega bowiem od prawdziwego. Mowa nienawiści w rozumieniu normalnym to jakieś wypowiedzi epatujące nienawiścią, prezentujące nienawiść, silnie zabarwione niechęcią, z wyzwiskami, obelgami, takie toczenie piany z pyska. Tymczasem znaczenie owej mowy jest dialektyczne:
W mowie nienawiści nie chodzi o żadna nienawiść tylko o stłumienie krytyki wobec postulatów politycznych gejów i lesbijek. A jakie oni mogą mieć postulaty? Teraz mają takie a zaraz mogą mieć śmakie: np. totalna dyktatura gejowska. No i ten seksizm życzliwy jest mową nienawiści. W autobusach powinni nagłośnić ten seksizm życzliwy, aby kobietom miejsc nie ustępować, tylko zgodnie z parytetem płci. A płci jest 71. Jeśli w danej sytuacji facet zarobiłby w trąbę a kobieta nie dostaje, to jest to dyskryminacja ze względu na płeć i występek przeciw równościowości - taki jest wydźwięk.

https://nczas.com/2019/01/29/ujawniamy-czego-beda-uczyc-wasze-dzieci-na-...
image
Podobnie mieliśmy akcje przeciw wyzwiskom wobec kobiet. Każdy powie że wyzwisko niedobre i nie można, a że potem okazuje się że termin obraźliwy to "matka", bo sprowadza kobietę do roli patriarchalnej lochy czy jakoś tak. Porąbane jest to wszystko.

II
Co gorsza doszły mnie słuchy że "Kościoły zrzeszone w Polskiej Radzie Ekumenicznej (PRE) opublikowały wezwanie do przeciwdziałania nienawiści". Pisze o tym pastor Paweł Bartosik

http://www.pbartosik.pl/2019/01/dlaczego-polska-rada-ekumeniczna.html?fb...
Pyta się on: "Dlaczego Polska Rada Ekumeniczna utrwala język neomarksistów nowej lewicy?" i jest to poważna kwestia. Podobnie Janusz Buzek reaguje:

http://nalezecdojezusa.pl/wokol/kosciol/list-otwarty-janusza-buzka-do-bp...

W sumie chwała im za te wywody, bo są użyteczne. U nas wcale nie jest lepiej a nawet jest gorzej. Co do zasady jak ktoś chce być komuchem czyli neokomuchem to powinien się przepisać do neokomuny i opuścić wszelakie kościoły i wyznania do których należy.
image

III
Wezwania do walki z mową nienawiści zaowocowały napadem dzisiejszym na Magdę Ogórek. Czy Codziennik Feministyczny wyraża już swe oburzenie? W świetle tez prof. Konecznego sprawa wygląda następująco: są różne cywilizacje i one mają różne swoje zasady. W naszej protestowanie jak najbardziej jest dopuszczalne, ale bez szkodzenia innym. I KOD se demonstrował, łaził, pikietował itp. W pewnym momencie ludziom się znudziło i się wykruszyli, została grupka zadymiarzy. I ci zadymiarze zaczęli szukać dymu. A to blokowali Kaczora jadącego na Wawel, darli ryja na miesięcznicach itp. I społecznego uznania w ten sposób nie uzyskają, bo nie ma akceptacji dla zakłócania. Ponieważ nie kumają tych zasad przeto zafundują pisiorom drugą kadencję. Przewidziałem dawno, że ta grupka fanatyków rozbestwiona pobłażaniem zacznie popełniać przestępstwa, czym zmusi w końcu organa państwa do reakcji. Sędziowie mogą ubić oczywiste sprawy, czym swój los przypieczętują. W każdym razie zgodnie z normą społeczną niepisaną jak się KODomii nie podoba TVP i jej programy to mają możliwość iść do TVN i tam se sabaty swoje urządzić. I taka - symetryczna - reakcja społeczne uznanie może uzyskać. Nikt wszak KODersów nie bije.
Znany nam Galopujący Major, była gwiazda byłego działu Opinie zlikwidowanego bo Czerska nie potrzebuje opinii wyciągnął jakieś kobity skasowane za blokowanie Marszu Niepodległości. Pokazuje on, że zasad naszej cywilizacji nie pojmuje zgoła. Weźmy takie rzymskie "chcącemu nie dzieje się krzywda". Jeśli szukasz dymu to do siebie możesz mieć pretensje. Sprawa ma aspekty dwa: raz wyzywanie porządnych ludzi od faszystów. Jak wiecie występek ten stanowi realizacje wytycznych Stalina, który rozkazał wyzywać swych przeciwników od faszystów. Wiernie realizują jego wolę aż do tej pory. Dwa - gdyby to towarzycho wyło gdzieś z boku to by była inna gadka. Ale zaczęły pierwsze rozróbę czym dowiodły, że szukają dymu i zgodnie z zasadami zwalczania mowy nienawiści nie mogą być potraktowane inaczej niż mężczyźni, bo byłby seksizm życzliwy. Nie rób bliźniemu co tobie nie miłe. Nie blokuj albowiem ciebie zablokują. Inaczej by było, gdyby se szły gdzieś tam do auta i by Marsz Niepodległości je zaatakował. Mogłyby jechać do Moskwy pod pomnik Wandy Wasilewskiej. Niechby zrobiły pozytywna demonstrację pod tym pomnikiem, domagając się utworzenia Polskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej.
O tych wszystkich zasadach nie ma pojęcia ów Galopujący.  Napisałem mu na Tłiterze, że jeśli chce być traktowany jak dama to musi się zachowywać jak dama. Jak robi chlew no to cześć.

IV
Jakiś pozytywny skutek owej mowy nienawiści jest. Oto TVN wydała oświadczenia, że potępia napad na Magdę Ogórek. W zaistniałej po mordzie na prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu sytuacji najlepiej reaguje TVP pod kierownictwem J. Kurskiego. Reszta zaś znajduje się na etapie narzekactwa. PiS ma środki aby skontrować. Nie tylko biadolić, ale własne materiały trzeb opracować, w których będzie, że mową nienawiści jest brak zgody na postulaty polityczne katolików. I inne takie. Filmy ilustrujące powinny powstać, pokazujące przejawy takie jak szczanie na znicze. Andrzejka Hadacza atakującego prezydenta Dudę itp. Montaże możliwe do wykorzystania na lekcjach. Własne stanowisko powinniśmy przeciwstawić. A nie biadolenie. Na koniec oglądnijcie sobie ten film raz:

 

https://youtu.be/hulGBtSpRT4

A dwa zastanówcie się nad znaczeniem terminu; niesprowokowany akt agresji. Czy Magda Ogórek łaziła gdzieś i wyzywała KODomię? Bluzgała? Blokowała? No nie.  A 3: Słusznie czyni red. Ziemkiewicz i inni używając terminu "mowa nienawiści" w jego właściwym znaczeniu.
5
5 (3)

1 Comments

Obrazek użytkownika ro

ro
Magdalena Ogórek też, ale przede wszystkim fantastyczna jest pani kurator. 
Obejrzałem ten materiał. Dzięki serdeczne za link. Czy TVN to puściła - jakoś nie chce mi się wierzyć?
Lata temu zadzwoniło  do mnie i powiedziało, że chce mnie przepytać w sprawie, w której robi reportaż, a w której pojawilem się gdzieś na marginesie, nie jako strona, czy podmiot. Spytałem kolegę, który pracuje w konkurencji do "tego", czy powinienem się zgodzić na rozmowę.
-Goń ich na kopach - powiedział. -Z ósmego piętra. Zaprowadź na ósme piętro i goń na kopach. Powiesz dwa zdania - kontynuował - a oni zrobią mix taki że wyjdziesz na przestępcę, albo na kretyna.
 
Ciekaw jestem co zrobiło z tym materiałem z rozmowy z panią kurator? W razie czego jest film na Jutube - tylko czy na długo?
 

Więcej notek tego samego Autora:

=>>