Nawet o tym nie myślcie!

 |  Written by Ufka  |  3

Coraz częściej słychać głosy o "odpuszczeniu kar" dla blokujących mównicę, a potem wyjście posłów i "okupujących". Przeciwników tego rodzaju posunięcia jest wielu, ale może najlepiej odda to hasło "Wyborcy PiSu pierwsi!". 

Nic mnie nie obchodzi co będą jęczeć media i politycy innych partii. Potrafiłabym zrozumieć (chociaż z trudem) gdyby taki był warunek zakończenia zadymy w Sejmie. Ale PO i Nowoczesna skapitulowały bezwarunkowo. Nadszarpnięto wizerunek Sejmu, doszło do gorszących przepychanek i wyzwisk w Sejmie, wiele rodzin miało zmarnowane Święta - myślę o pracownikach Sejmu no i poniesiono konkretne straty finansowe. Jeśli to nie zostanie ukarane to po pierwsze takie cyrki będą powtarzane co chwilę no ale przede wyborcy PiSu się wściekną - a oni potrafią wyrazić te uczucia na wiele sposobów - także między wyborami.

Oczywiście nie myślę o żadnym pociąganiu do odpowiedzialności karnej , chociaż nie wykluczam pozwów cywilnych i jeden już chyba jest złożony (poseł Suski). Myślę o karach finansowych i odwołaniu pani Kidawy-Błońskiej i pani Dolniak z funkcji wicemarszałków. Co innego szeregowy poseł a co innego "funkcyjny" - powinny mieć regulamin Sejmu w małym palcu.

Kary powinny pokryć dodatkowe koszty a reszta powinna być przeznaczona na biura poselskie - na zakup kamer. To po rozhuśtaniu nastrojów zostały zniszczone drzwi biura PiSu w Szczecinie.

I żadnego "zło dobrem zwyciężaj".Widzieliśmy wszyscy nieprawdopodobne chamstwo polityków PO - bo to oni wrzucali te filmiki do internetu, które potem zostały wykorzystane w filmie "Pucz". Cham nie rozumie dobroci, bierze to za słabość. Ustępuje tylko przed siłą, bo taki język do niego dociera.

I pamiętajcie! Żadnego zabierania dotacji partyjnych! To byłoby niezgodne z zasadami. Ale w regulaminie Sejmu są przewidziane kary finansowe dla poszczególnych posłów i należy z tego korzystać. Zachowują się jak rozwydrzone bachory? No to trzeba zabrać tygodniówkę! W tym wypadku diety.


ilustracja z:http://www.deon.pl/gfx/deon/pl/defaultaktualnosci/42/27864/1/d606492234.jpg
Hun

5
5 (1)

3 Comments

Obrazek użytkownika ossala

ossala
Wiesz, Ufko, pocieszam się tym, że zarówno JK jak i pozostali politycy PiS powtarzają nieustannie, że każdy jest równy wobec prawa.
Tak między nami: ja sobie niewymierzenia kar NIE wyobrażam. Poza wszystkim, to będzie uczenie hucpiarzy bezkarności!
A Dolniak i Kidawa-Błońska w ogóle powinny wylecieć z funkcji wicemarszałków na zbite te, no.

Ossala

Obrazek użytkownika ossala

ossala
I widzisz, Ufko, wychodzi na to, że żadnych kar nie będzie. To jest oburzające. Można jeszcze czekać, Marszałek czeka na odpowiedź na swoje pismo, ale Konwent Seniorów się odbył i chętnych do karania za tę burdę jakby nie ma.
Przykre to, bo, w mojej ocenie, marszałkinie Dolniak i Kidawa powinny wręcz stracić swoje funkcje. Wściekła jestem, bo to jest sankcjonowanie bezprawia!

Ossala

Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
to zeszmacą tę naszą "demokrację parlamentarną" jeszcze bardziej.

Wqrw mi rośnie, nie przez Misiewicza, ale przez Zbiór Zastrzeżony i bezkarność sejmowych okupantów.

 

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Więcej notek tego samego Autora:

=>>