Niemcy po wyborach 2017

 |  Written by Smok Eustachy  |  1

Wyczytałem własnie na Salonie24, ze wyniki niemieckich wyborów mają być znane o północy, podczas gdy lokale  zamknęli o 18. Po 6 godzinach? Możliwe to jest? Co na to leśne dziadki z naszej Państwowej Komisji Wyborczej? Tej starej i tej nowej? No zobaczymy. U nas ile dni to trwa?

Jak już pisałem ten cały Schultz to cienias. Weźcie zamiast łypać w sondaże oceniajcie danego polityka po tym, co reprezentuje. Ten se dawał wciskać ciemnotę, jaką mu zadawali platformersi i inne Wyborcze. No niepoważny człowiek. Stąd też na starcie, na nowości dostał 30% a potem mu spadło. A tera będzie sensacja z wyników wyborów, chociaż mniej-więcej były znane wcześniej. Ta cała Alternatywa ma dostać 13%, jak nie skręcą to może więcej, bo ludzie bali się podawac prawdziwe preferencje ankieterom. Jak na partię robiącą karierę na nachodźcach to słabo. Sprawa jest oczywista i co? Ano pojawiła się partia antyimigrancka ale do owego Bundestagu weszły też proimigranckie ugrupowania lewicy i Zielonych. Czyli więcej Niemców oszalało i jest za imigrantami niż otrzeźwiało i jest przeciw. Jak dodamy do tego wynik Merkel i tego SPDa to nieciekawe są te nastroje.

Teraz na Putina będa u nas narzekać, że proputinowska partia weszła. Ano weszła. Obstawiam, że Putin przez swoją agenturę przeforsował wpuszczenie nachodźców a przez drugą kreuje opór przeciw temu. A czemu my nie mamy żadnej partii propolskiej, która by nasze interesy reprezentowała? Może kasę niedużą trzeba by włożyć w to? U nas Alternatywy to były cztery i jakąś dodatkową Niemcom można by wyeksportować. Ale raz że u nas nie ma żadnej szczelności tylko same agenty i ni mamy żadnych agentów tam. Takie czasy.

Skoro SPD nie chce do koalicji to Merkel skazana jest na liberałów z FDP i lewicę albo Zielonych. Bo ta Alternatywa wykluczona jest ze wszystkiego. Nie widzę tej koalicji za bardzo. Koalicja "wszyscy przeciw Merkel" też nie jest możliwa. W każdym razie Niemcy przeszli z systemu dwupartyjnego na wielopartyjny, CDU/CSU i SPD straciły względem poprzednich wyborów łącznie chyba z 15% bo odwaliło i m do reszty i przestali reprezentować tzw. wyborców, a zajęli się nie wiadomo czym. Tzw Partia Pruska u nas może być tym wszystkim zdezorientowana a obecny reżim powinien szukać dróg wygrywania sprzeczności w nowej koalicji tam.

W perspektywie 4 lat kroją się jeszcze większe zmiany tam, obecnie zmiana nastrojów nie przełożyła się wystarczająco na wynik wyborów. U nas w 2015 tez tak mogło być, jakby SLD TRUP Zielony wszedł i jeszcze KORWIN. No zobaczymy. W każdym razie komentarze są w stylu co jest słuszne a co nie słuszne a nie co możemy ugrać i z kim.
5
5 (2)

1 Comments

Obrazek użytkownika krisp

krisp
Bardzo pouczająca analiza. Dziękuję. Sytuacja w Niemczech na pewno jawi się "po nowemu" i raczej obiecuje okres burzy niż pokoju tamże. Bo jeśli już będzie koalicja, to może i za łby się wezmą. A jeśłi za łby się wezmą, to zapewne nie będą mieli czasu, by się wtrącać w nasze sprawy devil

​Pozdrawiam

krisp

Więcej notek tego samego Autora:

=>>