Niepodległość i suwerenność

 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Totalna narracja proputinowska obowiązywała do lutego 2022 roku, czyli do teraz. Wszelakie przestrzeganie przed groźbą moskiewskiej inwazji było interpretowane, na wyraźne zalecenie KGB, jako rusofobia: że Putin niby pokojowy, że kołogzystencja, że towarzysz. Może wasz towarzysz ale Polski nie. Wszystkie te wypowiedzi trzeba zbierać i dokumentować bo to nie są żarty. Jeśli totalni chcą odzyskać zaufanie społeczne to muszą wystosować wniosek o objęcie Platformy Obywatelskiej, Hołowni, SLD i innych środowisk totalnych specjalnym nadzorem kontrwywiadowczym aby wyjaśnić jednoznacznie, czy występki ich były (i są!) powodowane niecnotą czy głupotą? Czy też obydwiema?

Oto Leszek Miller, były premier, wybrany do Europarlamentu z list Platformy Obywatelskiej udzielił wywiadu ruskiemu szpiegowi i wywodzi:

image

https://twitter.com/stanczykmaciej/status/1500768977798184960

Doszły mnie też słuchy że Agnieszka Burzyńska i Andrzej Stankiewicz jako istoty pseudodziennikarskie jeszcze w listopadzie nabijały się z Kaczora: że ostrzega przed wojną.

image

Ten cały dr Bartosiak w grudniu przewidywał wojną z przyczyn bardzo prostych: Rosja zażądała od Amerykanów wycofania się za Odrę, domagała się wycofania amerykańskiego atomu z całej Europy. Co w tym czasie przewidywał Stankiewicz? A Lubnauer? A Budka? Trzeba domagać się od nich wyjaśnień, czemu przed wojną nie ostrzegali? Bartosiak przewidział a oni nie mogli? Do końca osłaniali Putina dyskredytując przygotowania do obrony.

image

 

II

Co powinna zrobić Unia? Od 2014 roku obrona Europy przed rosyjską agresją powinna być unijnym priorytetem. Była? Dlaczego Unia nie skupiła się na zakupie rakiet Javelin, Piorunów, strefowej obrony przeciwlotniczej Europy? Na odbiciu Krymu z rąk agresora? Na demilitaryzacji Obwodu Kaliningradzkiego? Na uniezależnieniu od ruskiego gazu i ruskiej ropy?

Teraz putinowskie szpiony próbowały przejąc narrację. Powklejały se ukraińskie flagi ale knują po staremu. Ale w obliczu bohaterstwa ukraińskiego ich rojenia okazują się nie do utrzymania. Są w takiej sytuacja jak Michnik w aferze Rywina. Wyszło, że jest kumplem Urbana co przekreśliło jego wiarygodność i zainicjowały proces końcowego upadku. Nie pamiętam już czy to Urban wkopał Michnika, czy Michnik Urbana ale nie ma to większego znaczenia:

Jesienią 2021 i zimą 2022 Unia powinna się skupić na dostarczaniu broni Ukrainie, w tym myśliwców, ale i rakiet plot, systemów plot, rakiet ppanc. Broni poenerdowskiej.

Niemcy dalej będą polegać na imporcie energii z Rosji. Scholz: "Jest to świadoma decyzja z naszej strony"

https://www.tysol.pl/a80242-niemcy-dalej-beda-polegac-na-imporcie-energii-z-rosji-scholz-jest-to-swiadoma-decyzja-z-naszej-strony#.YiYZCIbBp6E.twitter


To Salvini jest jednak problemem bo miał koszulkę z Putinem a nie Scholz zapewniający Rosji środki finansowe na kolejne podboje. Teraz mamy okrez wzmożenia ale za jakiś czas zaobserwujemy proces aktywizacji agentury pod typowymi hasłami: z Rosją trzeba rozmawiać, Rosja ma swe interesy, Rosja to wielki kraj, musimy kupować ruski gaz bo Krym jest rosyjski.

III

Rząd nasz powinien ogłosić że suwerenności i niepodległości będziemy bronić zbrojnie, nawet przed skoordynowanym atakiem Putina i Unii jednocześnie. Powinniśmy wstrzymać wpłacanie składki unijnej przeznaczając ją na pomoc uchodźcom z Ukrainy i rakiety. Wszelkie próby obchodzenia traktatów przez TSUE będziemy uważać za niesprowokowany akt agresji.

Przy czym uwagi te nie są tożsame z Polexitem. Celem naszym jest wywalenie proputinowców z Unii, czyli deputinizacja Unii Europejskiej aż do szczebla woźnego: Timmermans, Guj Verchofsztad, ta komunistka z Hiszpanii out. Spidi Gonzalez out.

IV

Wojna z Rosją jest nieunikniona. Możemy walczyć teraz na gruzach Kijowa albo potem na gruzach Warszawy. Taki mamy wybór. Nie mamy wyjścia w obliczu nieuchronnej agresji. Ukraina być może nas uratowała teraz: pierwszy rzut rosyjski był przestarzały więc istnieje uzasadnione podejrzenie że drugi, nowoczesny rzut miał od razu iść na nas. Opór Ukrainy odsunął te plany na jakiś czas.
Tymczasem premier Morawiecki opowiada bzdety o armii europejskiej: raz że armia ta to środek wyciągnięcia Bundeswery z amerykańskiej kurateli a dwa taka armia słuchała by się przecież Timmermansa i von der Leyen i Verhofsztada i całego tego tałatajstwa, czyli działałaby na rzecz Putina a nie naszą. Morawiecki lubi se tak kłapnąć raz na jakiś czas jakaś głupotę. Jest to w najwyższym stopniu irytujące.

https://www.tiktok.com/@dziennikarskieshooty/video/7071959479926918406?is_copy_url=1&is_from_webapp=v1&q=bartosiak&t=1646667152787


Moim ulubionym postulatem totalnym jest jeden głos. Czyli że musimy jednym głosem mówić z Unią czyli z Putinem. Unia naszym głosem nie będzie mówić na pewno. Chodzi tu o pozbawienie nas podmiotowości i sprowadzenie do roli klakiera powtarzającego za Timmermansem i Gujem. Za Niemcami. Powtarzam przykład z 24 lutego: Niemcy oświadczyły Ukrainie że ma przed sobą kilka godzin i nie opłaca się jej powtarzać. Morawiecki rozbijał wtedy Unię twierdząc, że 5000 hełmów to żart i Ukrainie trzeba pomagać. Totalni jakoś tego nie naświetlają. Może Lis by się wypowiedział, tym bardziej że docenia on wybitnego polityka Miedwiediewa:

V

Przyznam, że nie doceniłem od razu wszystkich konfiguracji dlatego powtarzam rozumowanie me:

Putin nie jest szaleńcem i inwazję na Ukrainę planował racjonalnie. Skoro podjął decyzję o ataku to znaczy że miał realne podstawy do oczekiwania sukcesu. Atak taki wymaga też przygotowania dyplomatycznego, oczywistym zatem jest że zapewnił sobie odpowiednie stanowisko Chin i Niemiec. Niemcy wsparły Putina bardzo wyraźnie, Chiny zachowały neutralność życzliwą.Nie pojąłem od razu że ta operacja ma na celu wyparcie USA z Europy i utworzenie wspólnej, niemiecko-rosyjskiej kurateli nad Europą.

Niemcy obecnie dużo gadają ale podejmują cały czas konkretne działania mające ograniczyć sankcje antyrosyjskie.

Pytanie co my w związku z tym? Zauważcie że Ukraina, która była pod okupacja sowiecka tyle lat, nie ma tak licznych ugrupowań kolaboranckich jak my. Przecież nawet rosyjska mniejszość na Ukrainie walczy z inwazją. U nas Targowica jest bardzo silna. Konfederacja też zawodzi, chyba że Bosak.

Ich koncepcja pozbawienia nas suwerenności i niepodległości przez wyroki TSUE jest durna i może zapewnić PiSowi nie tylko trzecią, ale nawet piętnastą kadencję. I jeszcze kredytu nam nie dadzą. To jest dopiero pomysł. Przejdę teraz do opisania koncepcji protektoratu, którą objasnię. Za często używamy bowiem wyrafinowanych terminów których tamte nie rozumieją:
Wikipedia nas poucza:

Protektorat (z łac. protectio – osłona) – jedna z form zależności politycznej, w której państwo posiadające własny ustrój uzależnione jest w swej polityce od państwa silniejszego (protektora). Protektorat zachowuje jako kraj niektóre swoje instytucje, rząd i administrację, ale znajduje się pod kontrolą obcego państwa, które prowadzi jego sprawy zewnętrzne, np. politykę zagraniczną i gospodarczą.

Przy czym zwracam uwagę że protektorem może być nie tylko państwo ale coś takiego z ambicjami, jak Unia Europejska. W praktyce protektor ma prawo weta i wszystko może zablokować co mu się nie podoba. Np. wg totalnych TSUE może wydać wyrok że premierem ma być szef partii która przegwizdała wybory, czyli Tusk. Popatrzcie sobie na konstytucję i jej ustalenia. Wszystkie mogą być podważone wyrokiem. Próby wprowadzania tego bez referendum to wałek.

https://www.tiktok.com/@okonapolityke/video/7070465016507485445?is_copy_url=1&is_from_webapp=v1&q=bartosiak&t=1646667152787

Spytać się powinniśmy jeszcze o podwyżki w wyniku planów unijnych, o zakaz aut spalinowych, czy chcemy głodu wskutek unijnej polityki ograniczenia mięsa itp.?

Jeszcze mam takie pytanie: co robi Unia w celu przeciągnięcia Orbana na naszą stronę? Sytuacja Orbana jest inna od naszej: nam zagraża Putin i UE a Orbanowi tylko UE. Dlatego jego stanowisko jest inne. Unia nie robi nic zaby go przeciągnąć na naszą stronę. Te konfiguracje są ciekawe acz straszliwe.

5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>